Η συλλογή μου Sega Saturn!

Σε χοντρο κουτι ειναι τα παιχνιδια : FIFA 96-97-98, NBA Live 97-98, Nascar 98, Warcraft 2, Soviet Strike, Need For Speed, Darklight Conflict, Road Rash κ.α. Οτι παιχνιδια εiχε κυκλοφορησει η Electronic Arts στην ευρωπαικη αγορα για το Sega Saturn ερχοντουσαν παντα με μεγαλο κουτι.Ητανε η μοναδικη εταιρεια που τα κυκλοφορουσε σε αυτο το στυλ.
 
Εχω το Magic Carpet σε τετοια θηκη,σκαλες ανωτερη απο τις αλλες.
 
pitsunami...απλα υποκλινομαι!!!!
attachment.php


Παρακαλω το παρων topic να ανακυρηχθει ακαταλληλο για Nintendo maniacs...:biglaugh:
 
Σήμερα το μεσημέρι (λίγο πριν τη συνάντηση της βιντεοπροβολής στο Θησείο) βρήκα στο παζάρι της περιοχής (και συμπλήρωσα τη συλλογή μου στα Saturn παιχνίδια) το Virtua fighter σε άψογη κατάσταση για 3 μολις ευρω! (Πριν λιγο καιρο ειχα βρει στην ιδια τιμή το Fighting vipers και το Duke Nukem 3D)

DSCN1736.jpg
 
Έχει παίξει κανείς τον παρακάτω τίτλο; Εντυπώσεις;

T-6012H-50_1,,Sega-Saturn-Photo-1-Highway-2000-EUR.jpg

Βλέπω και το Toyota Supra στο εξώφυλλο και ψήνομαι όλο και περισσότερο...
 
Άθλιο racing. Είναι η ευρωπαικη έκδοση του wangan -πως το λενε, το οποίο επίσης ήταν κακό παιχνίδι. Είχα φτιάξει ενα backup τις προάλες και τελικά έγινε σουβέρ και αυτό.
 
Τον είχε πετύχει τον σκοπό του όταν βγήκε, καθώς το αγόρασα (κυρίως) για τις δεσποινίδες στο εξώφυλλο. :D Αν και οπτικά δεν είναι πολύ κακό, τα physics του είναι μάλλον αστεία.
 
Άρα λοιπόν δεν αξίζει να το αποκτήσω...
 
Δυστυχώς το Saturn, δεν έχει πολλές ποιοτικές επιλογές στο θέμα των racings με αυτοκίνητα. Αν εξαιρέσουμε τις κλασσικές γνωστές κυκλοφορίες, αμέσως μετά η ποιότητα πέφτει κατακόρυφα.

Κάποιες εναλλακτικές επιλογές είναι τα :

, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά σε σχέση με κάτι GT24, High Velocity, Impact Racing ...είναι αρκετά πιο καλό.
 
Σκεφτομουν επισης το Toca touring car και ενα με Kart...
 
johnny19818 είπε:
Σκεφτομουν επισης το Toca touring car και ενα με Kart...
Μαλλον εννοεις το Sega Touring car και το Formula Karts. Γιατι το Toca ποτε δεν βγηκε για το saturn.
 
DarkSynbios είπε:
Μαλλον εννοεις το Sega Touring car και το Formula Karts. Γιατι το Toca ποτε δεν βγηκε για το saturn.
Ναι ναι αυτά εννοώ. Ε, ήταν πρωί και το μυαλό δε λειτουργούσε πλήρως. :D
 
Και το Manx TT είναι αξιόλογο αν δεν το έχεις παίξει. Το Destruction Derby επίσης, αν και δεν είναι καθαρό racing είναι τουλάχιστον "καταστροφικά" απολαυστικό.
 
Επισης το initial d ειναι ψιλοκαλο racing αν ασχοληθεις μαζι του.βεβαια οχι τοσο καλο οσο τα παραπανω..
 
To Manx TT το έχω και είναι όντως ωραίο. Το Destruction Derby το είχα παίξει στο Playstation τότε. Είναι το ίδιο; Το initial d δεν το ήξερα.
 
Το destruction derby στο saturn ειναι ελαφρως χειροτερο απο την εκδοση του ps.το initial d ειναι λογικο να μην το ξερεις καθως κυκλοφορησε μονο στην ιαπωνια.
 
Τσεκαρε το Monster 4x4 η τα Wipeout (2097).

Το GT24 τσεκαρε επισης.
 
Το wipeout που κυκλοφορησε στο saturn ειναι το πρωτο,οχι το 2097 κ το gt24 στο dreamcast.
 
Πίσω
Μπλουζα