Η Nintendo συλλογή μου

Diddy Kong

Retro Member
Joined
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
161
Αντιδράσεις
14
Χαίρετε, με την ευκαιρία ενός διαγωνισμού της Nortec βιντεοσκόπησα και εγώ τη συλλογή μου με παιχνίδια της Nintendo μόνο. Έχω και κάτι ψιλά σε Mega Drive και Master System αλλά δεν τα έβαλα για ευνόητους λόγους.

Η συλλογή ξεκινά ουσιαστικά στο δεύτερο μισό του video, αλλά νομίζω ότι αξίζει να το δείτε όλο.

 
Δεν ξέρω πώς θα τα πας στο διαγωνισμό, αλλά πραγματικά respect!

Για τη συλλογή, για το βίντεο, για τη μελωδία, για το concept, για τα κουκλάκια Mario Figures!!!......

Υποκλίνομαι κι εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα! :)
 
Τρίτος βγήκα, ο διαγωνισμός αφορούσε μόνο παιχνίδια Mario.

Ευχαριστώ όμως πολύ για τα καλά λόγια!
 
Ωραιος Diddy!
 
Δηλαδή, αν εσύ βγήκες τρίτος με τέτοια ποιότητα και ποσότητα, οι 2 πρώτοι τι στο καλό παρουσίασαν;;;;

Τόσα Gamecubes και Nintendo 64, τι τα κάνεις ρε Diddy Kong;;

Repesct, για τη συλλογή σου. Παίρνεις δικαιωματικά τον τίτλο Dr. Mario.
 
Πολύ όμορφη η συλλογή σου Diddy!!

btw....άκουσα ο πρώτος του διαγωνισμού είχε κάπου στους 100 τίτλους Μάριο. Αυτό που με ενόχλησε στο συγκεκριμένο διαγωνισμό είναι ότι δέχονταν διπλά, τριπλά και τετραπλά copy, καθώς επίσης και τα παιγνίδια της virtual console. Γενικώς, ήταν πολύ αόριστα τα κριτήρια....
 
Xιλια μπραβο φιλε φανταστικη η συλογη σου.Kαι το βιντεο επισης φανταστικο ξανα χιλια μπραβο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
geo2004z είπε:
Πολύ όμορφη η συλλογή σου Diddy!!
btw....άκουσα ο πρώτος του διαγωνισμού είχε κάπου στους 100 τίτλους Μάριο. Αυτό που με ενόχλησε στο συγκεκριμένο διαγωνισμό είναι ότι δέχονταν διπλά, τριπλά και τετραπλά copy, καθώς επίσης και τα παιγνίδια της virtual console. Γενικώς, ήταν πολύ αόριστα τα κριτήρια....
δηλαδή αν κάποιος είχε για παράδειγμα 100+ αντίτυπα από super mario bros και super mario bors/duck hunt για NES θα μπορούσε να βγει χαλαρά πρώτος :eek: ; α ρε Nortec,πότε θα κάνεις κάτι σωστό.....

Diddy πολύ ωραία συλλογή μπράβο!
 
divined είπε:
Δηλαδή, αν εσύ βγήκες τρίτος με τέτοια ποιότητα και ποσότητα, οι 2 πρώτοι τι στο καλό παρουσίασαν;;;;
Τόσα Gamecubes και Nintendo 64, τι τα κάνεις ρε Diddy Kong;;

Repesct, για τη συλλογή σου. Παίρνεις δικαιωματικά τον τίτλο Dr. Mario.
Συμφωνώ σε όλα με το παραπάνω post! Τι παραπάνω μπορεί να παρουσίασαν? Το Μάριο ζωντανό????

Και όντως, με όλες αυτές τις κονσόλες έχεις παίξει?

(Βασίλη, πήρε το ματάκι μου και κάτι Legends of Zelda! ;) )
 
D@redevil είπε:
Συμφωνώ σε όλα με το παραπάνω post! Τι παραπάνω μπορεί να παρουσίασαν? Το Μάριο ζωντανό????
Και όντως, με όλες αυτές τις κονσόλες έχεις παίξει?

(Βασίλη, πήρε το ματάκι μου και κάτι Legends of Zelda! ;) )
Tα ειδα Μαριανα :D Εχω και γω οτι zelda και mario εχει βγαλει η nintendo αλλα οχι κουτατα κτλ.Ζητημα ειναι να εχουν σωθει 2 κουτια.Δεν ειμαι συλεκτης και δεν με ενδιαφερει το αθλημα απλα ειμαι τρελαμενος Gamer.Oταν ομως βλεπω τετοιες συλογες οπως του Diddy kong και του Geo πραγματικα χαιρομαι και τους βγαζω το καπελο γιατι εκτος απο ολα αυτα που εχουν τα εχουν και σε τελεια κατασταση.Παντως μετανειωνω που δεν κρατησα τα κουτια απο ολα ωσα εχω γιατι ειναι καλη φαση.
 
Συγχαρητήρια για τη τρίτη θέση και για το πολύ ωραίο βίντεο.
 
Ωραία συλλογή!

Βλέπω πως έχεις και το pong machine που είχε βγάλει κάποτε για την Ιαπωνική αγορά.

Το έχεις δουλέψει καθόλου αυτό το μηχάνημα? Δεν βλέπεις κάθε μέρα κάτι ανάλογο!
 
ομορφη συλλογη,η μουσική δεν ειναι απο εκεινο το fake wii video preview?
 
Ναι η μουσική είναι από το video nintendo on, το υποτιθέμενο preview του nintendo revolution. Αφού τράβηξα το video είδα ότι ταίριαζε γάντι με την περίπτωσή μου και το χρησιμοποίησα.

Το pong game είναι το Color TV Game 15, και έχει μέσα 15 παραλλαγές του Pong. Το είχα δουλέψει λίγο όταν το πρωτοαγόρασα πριν κανά 3άρι χρόνια, είδα ότι έπαιζε, αλλά ήταν προϊστορικό! Το πήρα καθαρά για λόγους συλλογής. Το κουτί του είναι σε άθλια κατάσταση.

Ο διαγωνισμός ήταν καλός γιατί κατ' αρχάς κινητοποίησε λίγο τους nintendo gamers. Ωστόσο το έπαθλο ήταν κάτι που άλλοι παίρνουν εύκολα μέσω του nintendo club σε άλλες χώρες. Το γεγονός ότι μετρούσαν και τα διπλά δεν με χάλασε προσωπικά, ωστόσο υπήρχε κίνδυνος να βρεθεί κάποιος εργαζόμενος στα Jumbo για παράδειγμα με μία φωτογραφία με 100 New Super Mario Bros για DS. Ευτυχώς αυτό δεν έγινε.

Πλέον αγοράζω μόνο κουτάτα παιχνίδια, εκτός από την περίπτωση των Game & Watch που τα προτιμώ για οικονομικούς λόγους χωρίς κουτί. Παρά τάυτα πρόσφατα χτύπησα το Vermin με κουτί και οδηγίες στα 42 Ε επειδή ο κάτοχος του δεν γνώριζε μάλλον τι πουλούσε στο e-bay.

Αυτή την περίοδο αγοράζω σχεδόν αποκλειστικά GameCube (κονσόλες και παιχνίδια) και επόμενος στόχος είναι το Virtual Boy!

Και ναι, με εξαίρεση ελάχιστα παιχνίδια για GameCube, τα υπόλοιπα όλα τα έχω παίξει και σχεδόν όλα τα έχω τερματίσει, ειδικά αυτά των γενιών SNES και Ν64 και Wii.

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια! Καλή χρονιά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρόσφατα ξεκίνησα να υλοποιώ το όνειρο μου να φτιάξω ένα δωμάτιο αποκλειστικά με ότι σχετίζεται με τη Nintendo. Σας παραθέτω δυο φωτογραφίες και ελπίζω να προχωρήσω σύντομα.

IMG_2003.jpg

IMG_2053.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα λογια περιττα

citizen-kane-clapping-gif.gif
 
Πολυ καλη δουλεια οντως,να το νοικιαζεις με διανυκτερευσεις.
 
Η συλλογή σου είναι ε ξ α ι ρ ε τ ι κ η Diddy!! Σπάνια βλέπουμε τέτοιες όμορφες συλλογές στην Ελλάδα και μάλιστα πολύ ωραία διακοσμημένη. Μου αρέσει ιδιαίτερα και ο τοίχος αλά New Super Mario Bros!
 
Εντάξει, μία το βίντεο, μία τώρα οι φωτογραφίες, μας αποτελείωσες! Μπράβο Diddy. Το βίντεο πολύ καλό και ειδικά εκεί που πετάγεσαι (υποθέτω εσύ) στο τέλος σαν να βγαίνεις από σωλήνα σαν Super Mario. Δεν πρόσεξα Super Mario για Game Boy στο βίντεο...

Που είπαμε ότι μένεις?? :)
 
Πίσω
Μπλουζα