Η official αγορασμένη συλλογή σας από σειρές animation/anime που βλέπαμε μικροί.

filmmusic

RetroMaNiaC
Joined
20 Ιουν 2010
Μηνύματα
628
Αντιδράσεις
124
Αλήθεια, πόσο ρετρο-συλλέκτες είσαστε όσον αφορά σειρές animation; αγοράζετε DVDs/Blurays με σειρές από το παρελθόν;

Όπως είπα και σε ένα άλλο θέμα, θα ήθελα να έχω λεφτά να τις πάρω όλες.

μέχρι τώρα έχω τις εξής ολοκληρωμένες σειρές (μιλάω πάντα για official αγορασμένα DVD) ;) :


Fraggle Rock


Pink Panther

Thunderbirds

Ulysses 31

Candy Candy

Dog of Flanders (δεν παιζόταν εδώ)

Marco (from Appenines to the Andes) (δεν παιζόταν εδώ)

Προβολή συνημμένου 80139 Προβολή συνημμένου 80140 Προβολή συνημμένου 80141 Προβολή συνημμένου 80142 Προβολή συνημμένου 80143 Προβολή συνημμένου 80144

Προβολή συνημμένου 80145
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μπορω να πω οτι εχω πολλα...λιγα...(εχμμμμ δυο)... και καλα! :D

Masters Of The Universe (complete season 1)

attachment.php


Thundercats (compete season 1 & 2)

attachment.php
 
Eγω απο σειρες animation αυθεντικα εχω μονο ολα τα DVD του Dragonball Z και Dragonball GT που κυκοφορησαν απο την Deagostini.Δυστηχως ειναι πολλα και εκει που τα εχω βαριεμαι να τα βγαλω ολα και να τα φωτογραφισω.
 
Αα, το θέλω και γω το Thundercats!! Θα προτιμούσα βέβαια να το βγάλουν σε Bluray, αλλά δεν το βλέπω.

Το έχεις με το διορθωμένο δίσκο ε;

απ'ότι έχω ακούσει στη Season 1 (ίσως πρώτος δίσκος), ήταν κάποια επεισόδια (ή ένα επεισόδιο) χωρίς μουσική!!

Είχαν ξεχάσει να τη βάλουν!

Αλλά μετά τα αντικατέστησαν τα δισκάκια..
 
Σταυρό μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις 2-3 επιπλέον φώτο από thundercats?
 
Φιλε filmmusic ανεβασε και καμια φωτο της δικη σου συλλογης
 
herco είπε:
Φιλε filmmusic ανεβασε και καμια φωτο της δικη σου συλλογης
Δεν έχω φωτογραφική μηχανή και δυστυχώς ούτε το κινητό μου συνδέεται στο pc. (συνδεόταν παλιά, αλλά τώρα με Windows 7 δεν υπάρχουν drivers και πολύ με έχει εκνευρίσει)
 
filmmusic είπε:
Δεν έχω φωτογραφική μηχανή και δυστυχώς ούτε το κινητό μου συνδέεται στο pc. (συνδεόταν παλιά, αλλά τώρα με Windows 7 δεν υπάρχουν drivers και πολύ με έχει εκνευρίσει)
Ποιο κινητο εχεις?
 
filmmusic είπε:
Το έχεις με το διορθωμένο δίσκο ε;

απ'ότι έχω ακούσει στη Season 1 (ίσως πρώτος δίσκος), ήταν κάποια επεισόδια (ή ένα επεισόδιο) χωρίς μουσική!!

Είχαν ξεχάσει να τη βάλουν!

Αλλά μετά τα αντικατέστησαν τα δισκάκια..
Oλα τα επεισοδια,απ' ολα τα DVD's και απο τις δυο season ειναι κανονικα

με την μουσικη τους,καθως επισης με αγγλικο ηχο και υποτιτλους. :)

foutix είπε:
Σταυρό μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις 2-3 επιπλέον φώτο από thundercats?
Καποιος ζητησε εξτρα φωτο? :cool:

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Περισσοτερες φωτο εδω ;)
 
Σταύρο υπερευχαριστώ.

Υπότιτλους αγγλικούς εννοείς, έτσι;
 
Offtopic mode on (και οσονούπω διεγραμμένο....)

Μπορείς να σώζεις τις φωτός σου στην κάρτα SD που έχει το κινητό και από εκεί μπορείς μετά να τις μεταφέρεις στο pc σου.... ;)

Btw, αθάνατο κινητό! Σκυλί μαύρο βγήκε! :)
 
D@redevil είπε:
Offtopic mode on (και οσονούπω διεγραμμένο....)
Μπορείς να σώζεις τις φωτός σου στην κάρτα SD που έχει το κινητό και από εκεί μπορείς μετά να τις μεταφέρεις στο pc σου.... ;)

Btw, αθάνατο κινητό! Σκυλί μαύρο βγήκε! :)


Δεν κατάλαβα, αλλά δεν πειράζει.

(αλλά αυτό νομίζω ότι προσπαθώ να κάνω.Αποθηκεύω τις φωτογραφίες στο κινητό, αλλά μετά το κινητό δε συνδέεται με το pc για να τις μεταφέρω εκεί. Θέλει drivers οι οποίοι δεν υπάρχουν για Windows 7)
 
filmmusic είπε:
Δεν κατάλαβα, αλλά δεν πειράζει.(αλλά αυτό νομίζω ότι προσπαθώ να κάνω.Αποθηκεύω τις φωτογραφίες στο κινητό, αλλά μετά το κινητό δε συνδέεται με το pc για να τις μεταφέρω εκεί. Θέλει drivers οι οποίοι δεν υπάρχουν για Windows 7)
Παρε ενα τετοιο και εισαι αρχοντας ουτε Drivers ουτε βλακειες.Βγαζεις την καρτα την βαζεις στο card reader και τελειωνη το θεμα http://www.skroutz.gr/s/63183/Kingston-TravelLite-USB-2-0-MMC-SD-Card-Reader.html
 
Ακριβώς αυτό που λέει ο Metal.... Αντί να σώζεις τις φωτογραφίες στη συσκευή του κινητού, τις σώζεις στην κάρτα SD που έχει το κινητό. Παίρνεις έναν adapter, σαν κι αυτό που λέει ο Metal και -αντί να συνδέεις το κινητό στο pc-, βάζεις την κάρτα SD στον αντάπτορα και τη βλέπει σαν USB Stick. Έτσι, μπορείς να αντιγράψεις τις φωτογραφίες.
 
Καλέ... για ποιά σιντιά και ντιβιντιά συζητάτε;;; Ρετροφόρουμ είμαστε...
bc3.gif
εννοείται πως θα έχουμε σε VHS την αγαπημένη μας σειρά και σε δισκάκια βινυλίου τη μουσική της...
za2.gif
(εμμμ... όχι ακόμη αλλά το διαπραγματεύομαι με το η μπαιη...
bg4.gif
)


Αντε... είχατε και στο χωριό σας ντιβιντί;;;;
bf2.gif


 

 

 


Σταύρο, για πότε είπες πως είναι εκείνο το σουαρέ Θάντερκατς;;;
bd8.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
filmmusic είπε:
Δεν κατάλαβα, αλλά δεν πειράζει.(αλλά αυτό νομίζω ότι προσπαθώ να κάνω.Αποθηκεύω τις φωτογραφίες στο κινητό, αλλά μετά το κινητό δε συνδέεται με το pc για να τις μεταφέρω εκεί. Θέλει drivers οι οποίοι δεν υπάρχουν για Windows 7)
Eνας αλλος-ισως απλουστερος τροπος-ειναι να παρεις κατι τετοιο: http://www.skroutz.gr/c/228/bluetooth-infrared.html .Το βαζεις στο pc (συνηθως το βρισκει χωρις drivers) και μετα με το bluetooth του κινητου στελνεις τις φωτογραφιες στο pc) ;)
 
Η συνδεση του κινητου με το pc, γινεται με usb ? Αν ναι, στο Linux δεν χρειαζονται επιμερους drivers.

Βαλε ενα οποιοδηποτε dvd με ubuntu στο pc, κανε επανεκκνηση ωστε να bootαρει σε live κατασταση (οχι εγκατασταση) και συνδεσε το τηλεφωνο σου στο pc.

Θα το δει ως drive, θα βρεις τις φωτο σου, κοπιαρε τες στο pc, στον δισκο των windows - Και μετα επανεκκινησε το pc σε Windows και θα τις εχεις μπροστα σου.
 
Με παίζετε και μένα ; :)

Ulysses-31.jpg

Battle-of-the-Planets.jpg

Pink-Panther.jpg

Thundercats.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα