Η official αγορασμένη συλλογή σας από σειρές animation/anime που βλέπαμε μικροί.

stayros είπε:

Fred, τι, που, πως, πόσο , ποιός;;;


Περιμένω άμεσα απαντήσεις...
www_MyEmoticons_com__smokelots.gif
...




stayros είπε:
Χουανα...να φερω τον αιθέρα?....:biglaugh:

Πιστεύεις πως με προλαβαίνεις;;;;
minzdr.gif


 


 
herco είπε:
Η συνδεση του κινητου με το pc, γινεται με usb ? Αν ναι, στο Linux δεν χρειαζονται επιμερους drivers.
Βαλε ενα οποιοδηποτε dvd με ubuntu στο pc, κανε επανεκκνηση ωστε να bootαρει σε live κατασταση (οχι εγκατασταση) και συνδεσε το τηλεφωνο σου στο pc.

Θα το δει ως drive, θα βρεις τις φωτο σου, κοπιαρε τες στο pc, στον δισκο των windows - Και μετα επανεκκινησε το pc σε Windows και θα τις εχεις μπροστα σου.
Eυχαριστώ αλλά δεν ξέρω από Linux και τέτοια..

θα δω μήπως αγοράσω από τα άλλα που αναφέρθηκαν, αν και δεν επείγει.. δεν το χρησιμοποιώ σε τίποτα..
 
Juanita είπε:
Fred, τι, που, πως, πόσο , ποιός;;;
Περιμένω άμεσα απαντήσεις...
www_MyEmoticons_com__smokelots.gif
...




Πιστεύεις πως με προλαβαίνεις;;;;
minzdr.gif


 


Παρακαλώ...; Πως μπορώ να εξυπηρετήσω...; :)
 
Fred Madison είπε:
Παρακαλώ...; Πως μπορώ να εξυπηρετήσω...; :)
Μαλλον (υποπτευομαι δηλαδη... :D ) οτι θελει να της δανεισεις για λιγο

(ασχετα αν "ξεχασει" να τα επιστρεψει... :D ) τα dvd's των Gatchaman....:biglaugh:
 
Και γω κάτι προς τα κει "μυρίστηκα"...

Το δανείζω αγαπητή Juanita... Παρέα με τα dvd δε θα σου δανείσω και όλη η σειρά των Ελληνικών κόμικ για διάλειμμα που και που από την οθόνη... :)
 
Fred Madison είπε:
Και γω κάτι προς τα κει "μυρίστηκα"...
Το δανείζω αγαπητή Juanita... Παρέα με τα dvd δε θα σου δανείσω και όλη η σειρά των Ελληνικών κόμικ για διάλειμμα που και που από την οθόνη... :)
Ωχ...τωρα την εστειλες....:biglaugh:

Χουανα....κανε πως δεν το ειδες!!!!:biglaugh:
 
stayros είπε:
Ωχ...τωρα την εστειλες....:biglaugh:

Χουανα....κανε πως δεν το ειδες!!!!:biglaugh:
 


Να κάνω πως δεν το είδα;;;; Πολύ αργά πιά...
Laie_28.gif



Fred, τώρα
που συνήλθα από το βαρύ σοκ
m109.gif
δε μου λες από που τα αγόρασες και -επειδή δεν τα βλέπω καλά- για ποιές σειρές πρόκειται;;; (G II, Fighter κλπ) και σε ποιά γλώσσα είναι μεταφρασμένα;;;

 


Αν και -ανεπίσημα
129fs370785.gif
- έχω τα πάντα, θα ήθελα να τα έχω και στις αυθεντικές θηκούλες...

 


Όσο για το περιοδικό, δε γινόταν να μην το έχω...
21b7wpk.gif
κομπλέ!!!

 


Πάντως, σε χιλιοευχαριστώ για την προσφορά σου...
4xvim2p.gif
 
ανεπισιμα εχουν ολοι τα παντα με το ιντερνετ που το εχει κανει τοσο ευκολο να γινεις "συλλεκτης" το θεμα ειναι τι εχεις αυθεντικο!! καλουτσικες συλλογες αν κ αυτη η εκδοση masters of the universe εγω προσωπικα την θεωρω τρισαθλια!!
 
wheeled warrior είπε:
ανεπισιμα εχουν ολοι τα παντα με το ιντερνετ που το εχει κανει τοσο ευκολο να γινεις "συλλεκτης" το θεμα ειναι τι εχεις αυθεντικο!! καλουτσικες συλλογες αν κ αυτη η εκδοση masters of the universe εγω προσωπικα την θεωρω τρισαθλια!!
Δεν πασχίζουμε να δρέψουμε δάφνες συλλέκτη, αλλά να κρατήσουμε/αποκτήσουμε/δούμε/κλπ ό,τι αγαπήσαμε στην παιδική μας ηλικία... ;) Και αν ακόμη δεν είναι σε τέλεια κατάσταση, αφού για τα περισσότερα έχουν περάσει τόοοοοσα χρόνια από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας, προσωπικά λίγο με νοιάζει... για μένα η αξία τους είναι ανεκτίμητη... :cheers:
 
wheeled warrior είπε:
ανεπισιμα εχουν ολοι τα παντα με το ιντερνετ που το εχει κανει τοσο ευκολο να γινεις "συλλεκτης" το θεμα ειναι τι εχεις αυθεντικο!!
Ναι φυσικά γι'αυτό και εγώ το τόνισα από την αρχή ότι μιλάω για official αγορασμένα DVD.

Άλλη η χάρη τους να τα βλέπεις έτσι με της θήκες αυθεντικά!!

Ελπίζω (όταν αρχίσω να βγάζω σταθερά λεφτά), να αυξήσω τη συλλογή μου κατά πολύ περισσότερο!

(βέβαια στενοχωριέμαι που ακόμα δεν έχουν βγει DVD για τη Sandybell - βέβαια και της Candy Candy δε θεωρούνται 100% νόμιμα, αλλά τουλάχιστον κυκλοφορούν σε πολλές εκδόσεις σαν official κατά κάποιον τρόπο. και νομιζω ότι πήρα και αυτό με την καλύτερη θήκη!! :D )
 
το θεμα ειναι οτι αν υπηρχαν πιο πολλοι που ενδιαφερονταν να τα εχουν αυθεντικα κ οχι να λενε εχω 4.000 κατεβασμενες ταινιες στην συλλογη μου εχω ολα τα he-man thundercats τα παντα ολα σε σκληρο δισκο 1 τερα ξερω γω πως τα λενε αυτα .. κ δεν μιλαω μονο για εμας εδω ελλαδα και ουτε για καποιον προσωπικα μιλαω.... θα βγαιναν περισοτερες σειρες σε dvd κ θα βγαιναν σε καλυτερη ποιοτητα απο οτι οταν πρωτο κυκλοφορησανε!!! κ εκει η αξια τους θα ταν ανεκτιμητη να τα βλεπεις στο ραφι σου αυθεντικα με την ωραια συσκευασια τους δικα σου!! κ να ξερεις κιολας οτι εβαλες το λυθαρακι σου ωστε να υπαρχουν πωλησεις κ να βγουνε περισσοτερες σειρες!!!
 
Το καταλαβαίνω αλλά δυστυχώς αυτό είναι αδύνατο για πολλούς.. :( Εκτός αν είσαι πλούσιος.

Εγώ δε θα μπορούσα να αγοράσω όλες τις σειρές και ταινίες που ενδιαφέρομαι να έχω..

Προσπαθώ βέβαια σιγά σιγά, αλλά με αυτό το ρυθμό, ούτε σε 40 χρόνια δε θα έχω μαζέψει το υλικό που θέλω (εκτός αν στο μεταξύ γίνω πλούσιος! :p )
 
καλα εννεοιτε αυτο που λες!!ειναι βεβαια κ απο ποτε ασχολεισαι κ αρχισες να μαζευεις!αν κ μπορεις με εξυπνες αγορες σιγα σιγα να γεμισεις!! κ απο παλια βιντεοκλαμπ που κλεινουν βρισκεις ταινιες με 2 ευρω κ blu ray με 5!! γενικος υπαρχουν κ καλα μαγαζια στο νετ με φτηνες τιμες κ μεταφορικα!!
 
Juanita είπε:
 


Να κάνω πως δεν το είδα;;;; Πολύ αργά πιά...
Laie_28.gif



Fred, τώρα
που συνήλθα από το βαρύ σοκ
m109.gif
δε μου λες από που τα αγόρασες και -επειδή δεν τα βλέπω καλά- για ποιές σειρές πρόκειται;;; (G II, Fighter κλπ) και σε ποιά γλώσσα είναι μεταφρασμένα;;;

 


Αν και -ανεπίσημα
129fs370785.gif
- έχω τα πάντα, θα ήθελα να τα έχω και στις αυθεντικές θηκούλες...

 


Όσο για το περιοδικό, δε γινόταν να μην το έχω...
21b7wpk.gif
κομπλέ!!!

 


Πάντως, σε χιλιοευχαριστώ για την προσφορά σου...
4xvim2p.gif
Juanita, κάτι με τις δουλειές που με ψιλοτρέχουν, κάτι που ψιλοξεχάστηκα με συγχωρείς για την αργοπορημένη απάντηση.

Την συγκεκριμένη συλλογή την είχα αγοράσει από ένα κατάστημα στην Αθήνα δίπλα στο παλιό Metropolis της Ομόνοιας.

Πουλούσε μόνο ταινίες απ' ότι θυμάμαι και γενικά ήταν "φαρμακείο".

Για το συγκεκριμένο θυμάμαι πολύ καλά πως τα είχα σκάσει κανονικά για να το πάρω αλλά η παρορμητικότητά μου και η αγάπη μου

για την σειρά ήταν πιο έντονη από την λογική. Κάπου στα 120 ευρώ αν θυμάμαι σωστά πριν από 8 ή 9 χρόνια.

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς με ρωτάς σχετικά με το ποια σειρά περιέχει.

Απ' έξω γράφει "Battle of the Planets - The Complete Series", μου διαφεύγει κάτι;

Όλα τα επεισόδια είναι σε Αμερικάνικο σπικάζ και λέω Αμερικάνικο και όχι Αγγλικό γιατί έχει μεγάλη διαφορά ακουστικά.

Σαν έξτρα περιεχόμενο έχει ακριβώς αυτά που σου γράφω.

THE MOVIE (ταινία μεγάλου μήκους)

MINI FEATURE (σχετικό με την ταινία)

RESCUE OF THE ASTRONAUTS

NEW ANIMATION PROMO 2004 (μικρό τρεϊλερ κινουμένων σχεδίων)

OFFICIAL BIOGRAPHIES

ORIGINAL ARTWORK GALLERY

COPIES OF ORIGINAL BROADCAST

RECORDING AND FINAL SCRIPTS (θέλει υπολογιστή)

αυτά... :)
 
E... τώρα είναι που θα χρειαστώ αιθέρα.


Το κατάστημα που αναφέρεις ήταν πολύ κοντά στη δουλειά μου, και μάλιστα είχα βάλει στο μάτι το "Χαβάη 5-0", το "Fame" και το "Βόρειοι και Νότιοι". Δυστυχώς, έκλεισε νωρίς. Αν ήξερα ότι θα ξανάβρισκα εκεί τη Μάχη των Πλανητών εννοείται πως θα είχα φεσώσει κάρτες/συγγενείς/φίλους/γνωστούς
4chsmu1.gif
για να τα πάρω.


Και με τόσα παρελκόμενα, τα άξιζε σίγουρα τα λεφτά του...Σνιιιιφ... κλαψ κλαψ...
 
πιο εκλεισε νωρις ρε παιδια??? αλήθεια τωρα τι λεμε??? το καταστημα ποτε δεν εκλεισε!!! μεταφερθηκε λιγο πιο πισω στην πατησιων απεναντι απο τον βενετη! κ τωρα ειναι στην στοα στον σταθμο ομονοιας διπλα απο τα εβερεστ!! κ γιατι να ψωνισεις απο κει?? που το εχει 200% πανω ενω μπορεις να ψωνισεις απο ιντερνετ πιο φθηνα!! βορειοι κ νοτιοι εχουν κυκλοφορησει με ελληνικους υποτιτλους κ τα αλλα δυο που αναφερεις μπορεις να τα βρεις κ σε γνωστη αλυσιδα καταστηματων αρκετα φθηνα!
 
Δεν λενε το γωνιακο που ηταν κατω απο το metropolis,λενε εκεινο που ηταν απο πανω.


Aλλα παμε ontopic σιγα σιγα να συζητησουμε για αυτο που μας λεει ο τιτλος του θρεντ και για τις συλλογες που ποσταρουν τα παιδια.
 
γνωριζω πιο λενε!!το dvd world λενε που εφερνε μονο ξενα!!! κ γω γιαυτο μιλαω!!!
 
Διεγραφησαν τα offtopic - Μπορειτε να συνεχισετε με αναρτησεις σχετικα με το θεμα μας.
 
Πίσω
Μπλουζα