Θέλω κοντά σου να μείνω, κάθε πληγή ν' απαλύνω...

Δεν ξέρω αν πρέπει να αναφερθεί εδώ ή στις διαφορές manga anime


(και λόγω προχωρημένου Alsheim... δε θυμάμαι αν το έχουμε ήδη αναφέρει)


 

 


Ο Άλμπερτ έχει ξαναβρεί τη μνήμη του αλλά δε φεύγει για ν΄αναλάβει τις υποχρεώσεις τον Άρντλεϋ... Τις τακτοποιούσε και εκ του μακρόθεν μέσω του Τζωρτζ.



Θέλει να μείνει όσο περισσότερο γίνεται με την Κάντυ
:heartcloud: αλλά οι ψίθυροι της


συγκατοίκησής τους έχουν φτάσει μέχρι τη διπλανή πόρτα.
:rant:


Φεύγει προκειμένου για μιά ακόμη φορά να προστατεύσει την Κάντυ του



σε βάρος των αισθημάτων του...
:wub:


Για μιά ακόμη φορά το μεγαλείο του Αη Γουίλιαμ
:hurrah: μας βάζει γυαλιά :cool:
 
Αυτο που δεν μ'αρεσει στον τροπο που η Καντυ μαθαινει την αληθεια ειναι οτι ο Αλμπερτ ξαφνικα εξαφανιζεται για να τον βρει στην καρεκλα του μεγαλου θειου William...πρεπει να ξαναδω τα 3-4 τελευταια επεισοδια...

αλλα juanita, το Σαββατο που θα ψηφιοποιησουμε τις κασετες μου, θα δουμε αυτα τα επεισοδια, για να ξεκαθαρισουμε την κατασταση...

αντε Τελαμωνα, ποιος στη χαρη σου, θα εισαι απο τους πρωτους που θα δουν τα επεισοδια στην καλυτερη τους ποιοτητα :wave:
 
(γκουχ)

Μα φυσικα Domniki μου :happyjump:
 
domniki είπε:
Αυτο που δεν μ'αρεσει στον τροπο που η Καντυ μαθαινει την αληθεια ειναι οτι ο Αλμπερτ ξαφνικα εξαφανιζεται για να τον βρει στην καρεκλα του μεγαλου θειου William...πρεπει να ξαναδω τα 3-4 τελευταια επεισοδια...
αλλα juanita, το Σαββατο που θα ψηφιοποιησουμε τις κασετες μου, θα δουμε αυτα τα επεισοδια, για να ξεκαθαρισουμε την κατασταση...

αντε Τελαμωνα, ποιος στη χαρη σου, θα εισαι απο τους πρωτους που θα δουν τα επεισοδια στην καλυτερη τους ποιοτητα :wave:

Στο manga είναι ξεκάθαρο πως ο Άλμπερτ φεύγει για να προστατεύσει την Κάντυ... ενώ στο anime σαν τον κλέφτη μες τη νύχτα...

 


font%5D%5Bfont=Comic%20Sans%20MS%5D%5Bsize=3%5D%5Bcolor=DarkGreen%5D


 


Για κάτι τέτοιες διαφορές προτιμώ το manga από το anime.



@Telamona, ποιός τη χάρη σου
:D

 

 


 
Ο Άλμπερτ (έκανα μανγκοκατάνυξη απόψε...) σχεδόν παρακαλάει να μην ξαναβρεί τη μνήμη του ώστε να μην αναγκαστεί να φύγει μακριά της...

Την έχει ανάγκη όχι μόνο για τη θεραπεία του, αλλά κυρίως επειδή η ζωή κοντά της του προσφέρει την ηρεμία και γαλήνη που έχει ανάγκη χωρίς όμως να λείπουν τα ευχάριστα επεισόδια...
 
Στο manga, το περίφημο πικ νικ γίνεται κατόπιν πρωτοβουλίας του Άλμπερτ.


Έχει μιλήσει με το γιατρό Μάρτιν ώστε τη μέρα εκείνη η Κάντυ να είναι απαλλαγμένη υπηρεσίας και παίρνει τη μικρή του για μια βόλτα στην εξοχή...



(Ο ίδιος πρέπει να είχε αφήσει στο πόδι του τον Τζωρτζ ως συνήθως και να είχε ανάγκη γι αυτό το διάλλειμα από τις business του αφού εξαιτίας αυτών δεν περνούσε αρκετό χρόνο με την Κάντυ...)


 


Όταν φτάνουν στο δάσος, η Κάντυ δεν αντιστέκεται στον πειρασμό να σκαρφαλώσει στο δέντρο και ο Άλμπερτ ξέγνοιαστος την ακολουθεί.



Μοιράζονται το ένα και μοναδικό σάντουιτς που πήρε ο Άλμπερτ με τα λιγοστά χρήματα (!) που του περίσσεψαν (!!!!!) μετά την αγορά (!!!!!!!!!!!!!!) του σαράβαλου.



Αγναντεύοντας τον γαλάζιο ουρανό και ο ένας πλάι στον άλλο, ανταλλάζουν όρκους να μοιράζονται τα πάντα στη ζωή τους: τις λύπες, τις χαρές, τους προβληματι
σμούς...
15nr2.jpg
16as4.jpg


16as4.jpg

15nr2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μια αλλη διαφορα του περιοδικου απο το anime...μα ειλικρινα πρεπει να διαβασω ολα τα περιοδικα, γιατι ειναι εντελως διαφορετικα απο την τηλεοπτικη σειρα. Στα επεισοδια που εχουμε δει στην ΕΡΤ δεν υπαρχει πουθενα ξεκαθαρα εστω η αρχη μιας σχεσης Καντυ-Αλμπερτ....αλλα απο την αλλη, υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων-γυναικων??? Ε, ποτε :rofl:
 
Από τα λίγα που διάβασες δεν "ψήνεσαι" για τον Άλμπερτ (μου :D );;;;;;;
 
Αχχχχχ... ο καημενούλης ο Άλμπερτ, όταν η Κάντυ φεύγει για τη Νέα Υόρκη μέσ' την τρελή χαρά μην ξέροντας τί την περιμένει, παρακολουθεί από το παράθυρο τη μορφή της να χάνεται στο δρόμο και από μέσα του εύχεται να γυρίσει γρήγορα κοντά του.

Σκέφτεται τη ζωή του πόσο όμορφη είναι κοντά στην Κάντυ και δεν τον ενδιαφέρει ποσώς αν θα ξαναβρεί τη μνήμη του...
candycandyvolume7page17vy0.jpg
candycandyvolume7page17vy0.jpg

candycandyvolume7page17ec2.jpg
candycandyvolume7page17ec2.jpg

Αργότερα, όταν έχει πιά χωρίσει από τον Τέρρυ την παρηγορεί λέγοντάς της πως ο Τέρρυ που αγάπησε δε θα μπορούσε να είχε συμπεριφερθεί διαφορετικά στη Σούζυ και όταν η Κάντυ ξαναξεσπά σκέφτεται πως μόνο με το κλάμα μπορεί να λυτρωθεί και να ξεχάσει με τον καιρό...

Αυτό το "ξέχασέ το μετά..." μου δίνει να καταλάβω πως και η καρδούλα του Άλμπερτ καίγεται και λιώνει για την Κάντυ...

candycandyvolume8page04md3.jpg
candycandyvolume8page04md3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Από τα λίγα που διάβασες δεν "ψήνεσαι" για τον Άλμπερτ (μου :D );;;;;;;
Παλι θα τα λεμε??? Καλος και αγιος ο Αλμπερτ, αλλα ελα που ειμαι καψουρα με τον ηθοποιο :rofl: :hurrah:
 
Δεν ξέρετε...δεν ξέρετε να διαλέγετε!!!! :tease:
 
Η Dom δεν ξέρει...:sure:

εγώ έχω διαλέξει τον καταλληλότερο για την Κάντυ: :fever:

νέος, ωραίος, γαλάζια μάτια :cool:

πλούσιος και γαλαντόμος :boss:

φιλόζωος και ιδεαλιστής ::)

νοικοκύρης και μονογαμικός :flower:

μεγαλόκαρδος και ευαίσθητος #)

δυναμικός και ανεξάρτητος...:ccool:

ούτε για πολιτικός να κατέβαινε...

και σε διχασμένη προσωπικότητα μου κάνει αφού το πρωί ντύνεται τραπεζίτης και το βράδυ μποέμ κλοσάρ... :D :D:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
και σε διχασμένη προσωπικότητα μου κάνει αφού το πρωί ντύνεται τραπεζίτης και το βράδυ μποέμ κλοσάρ... :D :D:D
Αυτο με την διχασμενη προσωπικοτητα ισως κατι να μου ελεγε... :rofl: ολα τα αλλα ειναι βαρετα και πεζα...ηθοποιος και παλι ηθοποιος :D θα μου απαγγελνε στιχους του Σεξπιρ :wub: εξυπνος και γοητευτικος, δυναμικος και τρυφερος (δεν ειναι τυχαιο οτι πινει μονο Dewar's :rofl: )
 
domniki είπε:
Αυτο με την διχασμενη προσωπικοτητα ισως κατι να μου ελεγε... :rofl: ολα τα αλλα ειναι βαρετα και πεζα...ηθοποιος και παλι ηθοποιος :D θα μου απαγγελνε στιχους του Σεξπιρ :wub: εξυπνος και γοητευτικος, δυναμικος και τρυφερος (δεν ειναι τυχαιο οτι πινει μονο Dewar's :rofl: )

Όχι αγαπητή Mod Dom!!!:sure:

Για την εποχή του ως οικολόγος ιδεαλιστής φιλόζωος ήταν πρωτοπόρος.

Μόδα έκανε το πουλάκι μου!!! :rofl: :rofl:
 
Juanita είπε:
Η Dom δεν ξέρει...:sure:
εγώ έχω διαλέξει τον καταλληλότερο για την Κάντυ: :fever:

νέος, ωραίος, γαλάζια μάτια :cool:

πλούσιος και γαλαντόμος :boss:

φιλόζωος και ιδεαλιστής ::)

νοικοκύρης και μονογαμικός :flower:

μεγαλόκαρδος και ευαίσθητος #)

δυναμικός και ανεξάρτητος...:ccool:

ούτε για πολιτικός να κατέβαινε...

και σε διχασμένη προσωπικότητα μου κάνει αφού το πρωί ντύνεται τραπεζίτης και το βράδυ μποέμ κλοσάρ... :D :D:D
Αγαπητή Juanita να σε διορθώσω οχι Albert ΜΟΥ αλλά ΜΑΣ,θέλω και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωώ!!!!!! :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:
 
Βρε, σας τον χαριζω...σαν μοναδικη Τερρυκια σ'αυτο το φορουμ, εχω τον ηθοποιο ολο δικο μου :rofl: ...για την ακριβεια, με την Καντυ ειναι ερωτευμενος ο καημενουλης, οποτε ουτε καν δικος μου ειναι :cry: ..αχ, κραταει χρονια αυτη η κολωνια
 
domniki είπε:
Βρε, σας τον χαριζω...σαν μοναδικη Τερρυκια σ'αυτο το φορουμ, εχω τον ηθοποιο ολο δικο μου :rofl: ...
Βαλε και μενα μεσα... :flower:
 
Τι λέτε;;; :what:

Είστε σίγουρα 3-4 οι Τερρυκιές

και 2 οι Αντονυκοί

και.. ευτυχώς που γράφει και η Bi-bi κανένα ποστ αλλιώς...

Μόνη μου τα γράφω, μόνη μου τα διαβάζω τα περί του Άλμπερτ (μου)

(καλά... μας :D :D:D )
 
Απορια: Ο Αλμπερτ τι χρωμα ματια εχει? Πρασινα ή μπλε?

Γιατι σε ενα επεισοδιο ο Αντονυ κανει μια εμμεση αναφορα σε αυτον, αλλα λεει για ενα αγορι με πρασινα ματια.
 
Juanita δεν μετράς καλα!! Ειμαι και εγώ, νύν αλμπερτικιά, και πρώην Τερρυκιά.

Αν και παραδέχομαι, πως όταν βλέπω τα επεισόδια του κολλεγιου, αναπολω την πρώτη μου αγάπη! Αχ! Αχ! Ο Άλμπερτ, ειναι πλεόν ο αγαπημένος μου.
 
Πίσω
Μπλουζα