Θα θέλατε την ζωή της Κάντυ;

Σκληρή εποχή με τον Α' παγκόσμιο πόλεμο,με φτώχεια,εξαθλίωση, ρατσισμό και πόνο. Με τίποτα δεν θα ήθελα να ζούσα τότε, ούτε να ήμουν κάποιος ήρωας από τη σειρά. Δεν έκλαψα ποτέ με τη σειρά, αντιθέτως νευρίαζα με την κακία του Νηλ και της Ελίζας. Μου άρεσε ο Άντονυ, η ασχολία του με τα τριαντάφυλλα, και καθόλου ο Τέρρυ. Καμιά φορά την ξαναβλέπω και με πιάνουν τα γέλια με την Ελίζα γιατί είναι καρικατούρα κακιάς.
 
perlastar είπε:
Κρατώντας λοιπόν το ότι θα ήμουν μία Κάντυ με δική μου προσωπικότητα, και μάλλον αρκετά πιο αντιδραστική, που θα είχε βάλει στη θέση τους άτομα όπως η Ελίζα, δεν θα είχα πρόβλημα να είμαι η Κάντυ.
Η εποχή που έζησε μου αρέσει πολύ περισσότερο από τη σημερινή, κι όσο για το τί πέρασε, κι εγώ δεν έχω περάσει λίγα!
Αυτό!

Η ευτυχία δεν είναι χάπι, να το παίρνεις τρεις φορές τη μέρα να είσαι καλυμμένος ολόκληρο το 24ωρο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ζωη της τουλαχιστον εχει χαπι εντ αν και περνα πολλα, δικαιωνεται στο τελος
 
Σε καμία περίπτωση! Πιστεύω ότι παρά το ευτυχισμένο πρόσωπο που έδειχνε, μέσα της η Κάντη ήταν πολύ δυστυχισμενη. Έχασε τους περισσότερους ανθρώπους που αγαπούσε και συνεχώς υπέφερε. Και όλα τα καλά που της έτοιχαν να στοιβάξεις δεν αρκούν για να επισκιάσουν τα άσχημα.

 


Θα ήθελα όμως έναν Τέρρυ δικό μου! Εννοείται ότι δεν θα τον άφηνα να φύγει για κανένα λόγο!
 
Πίσω
Μπλουζα