Ιστορία Υπολογιστών 1975-1980 [RetroManiaX TV]

Μπράβο παιδιά, έλειπε νομίζω κάτι τέτοιο !
 
Shock είπε:
@Dino. Όπως σου έχω πει πάρα πολλές φορές, ήσουν είσαι και θα είσαι πολύ μπροστά. Μόνο σε ένα σημείο χωλαίνεις, ελπίζω το Retromaniax να σε βοηθήσει να βρεις το δρόμο σου :)
LoL!!!

Ελπίζω το δεύτερο μέρος να μη βγει με PEGI :
attachment.php


:D

Όπως και να'χει, σε ευχαριστώ ακόμα μια φορά για τα καλά σου λόγια! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα σπάει συγχαρητήρια παιδιά!!!
 
Μπραβο παιδια! Πολυ ωραιο!

Ελπιζω να ακολουθησουν και αλλα αφιερωματα-Ντοκιμαντερ σαν και αυτο...
 
Υπέροχη δουλειά,μπράβο :)

Shock είπε:
Μια νέα σελίδα γράφεται σήμερα στο Retromaniax με τη δημιουργία της RetromaniaxTV. Μιας και δε τα πάω καλά με το γραπτό λόγο και τις παρουσιάσεις, πάρτε το πρώτο video που έφτιαξε η ομάδα της RetromaniaxTV.
Είναι η ιστορία των υπολογιστών από το 1975 ως το 1980, θα ακολουθήσουν φυσικά και οι συνέχειες.

Αυτό που θέλουμε από σας είναι αν σας ενδιαφέρει να συμμετάσχετε στα επόμενα video να δηλώσετε συμμετοχή.
Δηλώνω παρών! Τα καθήκοντά μου; :Ρ
 
Πολύ καλή δουλειά, απλώς να επισημάνω ένα λάθος, ο IBM 5150 δεν κυκλοφόρησε το 80' αλλά το 81', μάλιστα πριν μερικές βδομάδες γιόρταζε τα 30α του γενέθλια! Επίσης, διακρίνω μία έχθρα προς τον 8088 ή μου φαίνεται :p ;

Αναμένουμε την συνέχεια, πότε θα βγει περίπου;
 
¨αν δεις καλύτερα δεν λέει ότι κυκλοφόρησε το 80 αλλα ότι σχεδιάστηκε το 80 και ότι πήγε στα γραφεία της ms τελος 80 δε λέει πουθενά για κυκλοφορια. Το έχω αφήσει για το 81Έχθρα για τον 8088; απορώ που την είδες :) λολ
 
Εξαιρετική δουλειά, εξαιρετικό χιούμορ! Well done!!

Μόνο ένα κλικ πιο κάτω το recording level του μικροφώνου την επόμενη φορά γιατί σε κάποια σημεία "μπούκωνε" (εκτός και αν φταίει το δικό μου μηχάνημα για τον ήχο)

Περιμένουμε το δεύτερο μέρος!
 
Shock είπε:
¨αν δεις καλύτερα δεν λέει ότι κυκλοφόρησε το 80 αλλα ότι σχεδιάστηκε το 80 και ότι πήγε στα γραφεία της ms τελος 80 δε λέει πουθενά για κυκλοφορια. Το έχω αφήσει για το 81Έχθρα για τον 8088; απορώ που την είδες :) λολ
Στο σημείο που έχεις βάλει το κλιπ με τον Αυλωνίτη, εκεί το άφησες να πλανάτε στον αέρα μωρέ.:Ρ
 
@status Θα το πεις μιας χαρά στο 2 :)

Δεν ξέρω αν φαίνεται αρκετά τονισμένο το "πεις" :)

------------------------

Το δεύτερο μέρος τώρα όσον αφορά την ύλη είμαι στο 20%, εδώ έχει πολύ περισσότερη δουλειά και όπως είπαμε θα έχει και εξωτερικά πλάνα.

Θα είναι 40λεπτο αυτή τη φορά και θα συμμετάσχουν και μέλη.
 
Αυτός ο άνθρωπος από κάπου αγοράζει εξτρα χρόνο....
 
Phoenix, Ark, Tv, VB....

Που τα προλαβαίνει όλα;

Credits για την αφοσίωση!
 
DINO είπε:
Phoenix, Ark, Tv, VB....Που τα προλαβαίνει όλα;

Credits για την αφοσίωση!
Ελα μωρέ, εαν περιορίσεις τον ύπνο μόνο για τα σαββατοκύριακα κάνεις δουλειά ;ρ
 
Σε τέτοιες προσπάθειες μόνο μπράβο μπορώ να πω! Συνεχίστε την καλή δουλειά!
 
DINO είπε:
Phoenix, Ark, Tv, VB....Που τα προλαβαίνει όλα;

Credits για την αφοσίωση!
Στο Phoenix ο κύριος αυτός έκανε μόνο την αρχή. Ένα τεύχος μόνο, από κει και πέρα ανέλαβε η κοινότητα

Στην ARK έκανε μόνο την αρχή, τα Pixels και μερικά άλλα, από κει και πέρα ανέλαβε η κοινότητα

Στην RetroDB, μόνο το σύστημα και μερικές καταχωρήσεις στην αρχή, από κει και πέρα ανέλαβε η κοινότητα

Στην TV έκανε μόνο το πρώτο μέρος, από κει και πέρα θα βάλει πλάτη η κοινότητα

Στο VB κάνει μόνο τη συντήρηση το forum το έχει ήδη η κοινότητα.

Δεν ξέρω αν παρατήρησες ένα pattern εδώ :) Δε φτάνει να γίνει σε κάτι η αρχή, πρέπει να υπάρχουν τα άτομα που θα κάνουν το υπόλοιπο 99% της δουλειάς. Αν δεν υπήρχες εσύ και τόσοι άλλοι δεν θα υπήρχε retromaniax το έχουμε τόσες φορές. Αυτό το "πράγμα" δεν φτιάχνεται μόνο από έναν.

Σε ευχαριστεί πάντως για τα καλά σου λόγια :)
 
Θερμά συγχαρητήρια για το φιλόδοξο εγχείρημα και το εξαιρετικό αποτέλεσμα.

Το ευχαριστήθηκε πάρα πολύ και ελπίζω και εύχομαι ότι είναι το πρώτο από πάρα πολλά!

Μπράβο!
 
Tο μόνο που έχω να πω είναι πολλά συγχαρητήρια. Μπράβο παιδιά και καλή συνέχεια!
 
Συγχαρητήρια, καταπληκτικό το βίντεο! Ελπίζω σε συνέχεια!
 
Επιτέλους βρήκα 20 λεπτά να το δώ ολόκληρο!

Συγχαρητήρια για την εντυπωσιακή δουλειά, αν και η χολή προς τα PCs μάλλον περισσεύει. Την επόμενη φορά να κρατηθείς λίγο περισσότερο στο ύψος σου Αντώνη. Ο Bill έπαθε λόξυγγα! :p
 
Πίσω
Μπλουζα