ΚΟΥΙΖ: Ρετρό ελληνική τηλεόραση και ποδόσφαιρο

retropao13 είπε:
βασίλης καραπιάλης :p
Α, μπα; Δεν το ήξερα ότι είχε ενδιαφερθεί ο Παναθηναϊκός... Από τους σημαντικούς παίκτες του ελληνικού ποδοσφαίρου πάντως.
 
Dimitrissss είπε:
Α, μπα; Δεν το ήξερα ότι είχε ενδιαφερθεί ο Παναθηναϊκός... Από τους σημαντικούς παίκτες του ελληνικού ποδοσφαίρου πάντως.
ναι ρε!!!είχε κάνει δηλώσεις ως παίχτης του παναθηναικού!!!και την επόμενη μέρα πήγε στον ολυμπιακό!!! :p ,όντως ήταν μεγάλος παίχτης!!!!βρες κανα άλλο :p
 
Μιας και είναι στην επικαιρότητα η Εθνική Ελλάδας: Πότε αγωνίστηκε για τελευταία φορά η Εθνική Ελλάδας στην Θεσσαλονίκη (άσχετα αν ήταν επίσημος ή φιλικός αγώνας);
 
Dimitrissss είπε:
Μιας και είναι στην επικαιρότητα η Εθνική Ελλάδας: Πότε αγωνίστηκε για τελευταία φορά η Εθνική Ελλάδας στην Θεσσαλονίκη (άσχετα αν ήταν επίσημος ή φιλικός αγώνας);
βέβαια θα κάνω λάθος,αλλά μου φαίνεται σε ένα φιλικό παιχνίδι για φιλανθρωπικό σκοπό!!!το τελευταίο ματς του ντέμη νομίζω!!!! :S /emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
retropao13 είπε:
βέβαια θα κάνω λάθος,αλλά μου φαίνεται σε ένα φιλικό παιχνίδι για φιλανθρωπικό σκοπό!!!το τελευταίο ματς του ντέμη νομίζω!!!! :S /emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Όχι. Το τελευταίο ματς του Ζαγοράκη ήταν, με αντίπαλο την Ισπανία (2007).
 
Ποια είναι η βαρύτερη ήττα της ιστορίας του Παναθηναϊκού στην Α' εθνική;
 
retropao13 είπε:
με ποιες ομάδες είχε κερδίσει ο Γιάννης Κυράστας ως προπονητής τον ολυμπιακό???
Με τον Παναθηναϊκό (2-0 το 1999-2000) και με τον Ηρακλή (2-1 το 2000-2001).
 
Dimitrissss είπε:
Με τον Παναθηναϊκό (2-0 το 1999-2000) και με τον Ηρακλή (2-1 το 2000-2001).
σωστόοοος!!!!ποιες ομάδες έχουν καταφέρει να πάνε 3 συνεχόμενες χρονιές στον τελικό των πρωταθλητριών και του τσαμπιονς λιγκ?
 
retropao13 είπε:
σωστόοοος!!!!ποιες ομάδες έχουν καταφέρει να πάνε 3 συνεχόμενες χρονιές στον τελικό των πρωταθλητριών και του τσαμπιονς λιγκ?
Εύκολο: Μπενφίκα (1961, 1962, 1963), Άγιαξ (1971, 1972, 1973), Μπάγερν (1974, 1975, 1976) και Γιουβέντους (1996, 1997, 1998 ). Δεν βάζω την Ρεάλ που έχει 5 συνεχόμενους τελικούς.
 
Dimitrissss είπε:
Εύκολο: Μπενφίκα (1961, 1962, 1963), Άγιαξ (1971, 1972, 1973), Μπάγερν (1974, 1975, 1976) και Γιουβέντους (1996, 1997, 1998 ). Δεν βάζω την Ρεάλ που έχει 5 συνεχόμενους τελικούς.
κάτι ξέχασες!!!!
 
retropao13 είπε:
έτσι μπράβο!!!πόσες πρέμιερ λιγκ έχει πάρει η λίβερπουλ???
Βλεπω οτι εχετε μονοπωλησει οι δυο σας το forum εδω. Μολις τωρα ανακαλυψα το συναγωνισμο σας και μαλιστα με συμμετοχη του απαιχτου Dimitrissss. Θα θεσω και εγω δυο ερωτηματα.

Σχετικα με τη Λιβερπουλ, δεν κέρδισε ποτέ πρωτάθλημα στην πρέμιερ λιγκ και μαλλον και φετος θα κλεισει 22 χρονια άτιτλη και ο Τζεραρντ θα πρεπει να υπολογιζει οτι θα κλεισει την καριερα του στο λιμανι χωρις πρωταθλημα.

Οσον αφορα τις μεγαλες ανατροπες ελληνικων ομαδων στα κυπελλα Ευρωπης, μια και θιχτηκε το θεμα, μια παρολιγον ανατροπη θα γινοταν το 1974-75 στο πρωταθλητριων, οταν μετα το 1-5 στις Βρυξελλες απο την Αντερλεχτ, ο Ολυμπιακος κερδισε στον επαναληπτικο της Πατρας με 3-0 με 3 γκολ του Γαλακου, αλλα ειναι σιγουρο οτι αν δεν υπηρχε η εχθρικη διαιτησια του Ουγγρου Παλοται, οι Πειραιωτες θα ειχαν προκριθει επιτυγχανοντας μια απιστευτη ανατροπη με την πολλη σπουδαια Αντερλεχτ της δεκαετιας του 70.

Και οι δυο ερωτησεις:

1)Ποιος Ελληνας ποδοσφαιριστης εχει πετυχει τα περισσοτερα γκολ σε ενα πρωταθλημα και ποτε;

2)Ποιος ποδοσφαιριστης εχει παιξει σε 9 τελικους κυπελλων Ευρωπης και σε ποσους κερδισε;
 
Ευπαλίνος είπε:
Βλεπω οτι εχετε μονοπωλησει οι δυο σας το forum εδω. Μολις τωρα ανακαλυψα το συναγωνισμο σας και μαλιστα με συμμετοχη του απαιχτου Dimitrissss. Θα θεσω και εγω δυο ερωτηματα.Σχετικα με τη Λιβερπουλ, δεν κέρδισε ποτέ πρωτάθλημα στην πρέμιερ λιγκ και μαλλον και φετος θα κλεισει 22 χρονια άτιτλη και ο Τζεραρντ θα πρεπει να υπολογιζει οτι θα κλεισει την καριερα του στο λιμανι χωρις πρωταθλημα.

Οσον αφορα τις μεγαλες ανατροπες ελληνικων ομαδων στα κυπελλα Ευρωπης, μια και θιχτηκε το θεμα, μια παρολιγον ανατροπη θα γινοταν το 1974-75 στο πρωταθλητριων, οταν μετα το 1-5 στις Βρυξελλες απο την Αντερλεχτ, ο Ολυμπιακος κερδισε στον επαναληπτικο της Πατρας με 3-0 με 3 γκολ του Γαλακου, αλλα ειναι σιγουρο οτι αν δεν υπηρχε η εχθρικη διαιτησια του Ουγγρου Παλοται, οι Πειραιωτες θα ειχαν προκριθει επιτυγχανοντας μια απιστευτη ανατροπη με την πολλη σπουδαια Αντερλεχτ της δεκαετιας του 70.

Και οι δυο ερωτησεις:

1)Ποιος Ελληνας ποδοσφαιριστης εχει πετυχει τα περισσοτερα γκολ σε ενα πρωταθλημα και ποτε;

2)Ποιος ποδοσφαιριστης εχει παιξει σε 9 τελικους κυπελλων Ευρωπης και σε ποσους κερδισε;
1)αντώνης αντωνιάδης,39 γκολ 1971-72 (ασημένιο παππούτσι)

2)ο γκέντο της ρεαλ μαδρίτης??νομίζω σε 8 πρωταθλητριών και σε ένα κυπελλούχων!!πήρε 6 πρωταθλητριών και το κυπελλούχων που έγινε στο "καραισκάκης το έχασε η ρεαλ με 2-1 από την τσέλσι"
 
Καλώς ήρθες στην παρέα μας Ευπαλίνε. Θα κάνω μία δύσκολη ερώτηση: Ανάμεσα σε ποιες ομάδες έγινε ο μοναδικός αγώνας στην ιστορία της Α' εθνικής που έληξε ισόπαλος με σκορ 5-5;
 
Πίσω
Μπλουζα