Κάπου Κάπως Κάποτε (1988)

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
904
Φόβητρο ξεφόβητρο αυτοί είναι οι κανονισμοί του φόρουμ και τους ακολουθούμε όσοι θέλουν να συμμετέχουν εδώ πέρα.

artcore25

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Για όποιον ενδιαφέρετε το παίζει στην ΕΤ1 κάθε μέρα στις 10:00 το πρωί και μετά βάζει την φρουτοπία!!!

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο βίντεο με τους τίτλους αρχής που είναι η Βασούλα με τον Κατσουλίνο?

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

katerinak

Expert
Αντιδράσεις
1.649
" Κάπου, κάπως, κάποτε

Τηλεοπτική σειρά 26 επεισοδίων του 1988, με μαριονέτες του Λάκη Αποστολίδη, που προβαλλόταν κάθε Τετάρτη από την ΕΡΤ2. Το πρώτο επεισόδιο προβλήθηκε στις 23 Μαρτίου 1988. Ήταν σε σκηνοθεσία του Γιώργου Κολόζη και σενάριο του Δημήτρη Ραβάνη. Ακουγόντουσαν οι ηθοποιοί: Νίκος Βασταρδής, Ματίνα Καρρά, Γιώργος Γεωγλερής, Ανθή Ανδρεοπούλου, Κώστας Φραγκιαδάκης, Ζωζώ Ζάρπα, Τζένη Τσέκου, Απόστολος Σφακιανάκης. Η εκπομπή έπαιξε σε επανάληψη από την ΕΤ1 το 2010" .

οι πληροφοριες ειναι απο : http://3otiko.blogspot.com/2011/08/blog-post_6154.html#ixzz1Wh6jX28h

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.554
Απο τις ελαχιστες περιπτωσεις που δινεται παραπομπη στην πηγη των πληροφοριων που δημοσιευονται (RetroDB.gr)

Εχω βαρεθει να βλεπω κλεφτοκοταδες που κανουν και τους ανηξερους...

spirtoulis

RetroMasteR
Αντιδράσεις
73
Το τραγούδι της σειράς ήταν πολύ 'πιασάρικο' .Σου κόλλαγε αμέσως στη μνήμη.

bambinella 100

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
3.709
Να λοιπον που γραφω και σε thread για παιδικα. Εγινε κι αυτο!

Ποτε μου δε χωνεψα και δεν παρακολουθησα οτιδηποτε σε κινουμενα σχεδια, ουτε καν οταν ημουν πολυ μικρη. Αντιθετα λατρευα και λατρευω τις μαριονετες του Λακη Αποστολιδη απο το Καπου καπως καποτε, αλλα κι απο τη δεκαετια του '70 που εζησα τα πρωτα παιδικα μου χρονια. Τοτε η εκπομπη ειχε αλλη ονομασια, βεβαια.

Θυμαμαι με μεγαλη νοσταλγια εκεινα τα απογευματα που περιμενα να αρχισουν οι μαριονετες. Αυτο ειναι και θα παραμεινει για παντα ενα πολυαγαπημενο μου κομματι απο εκεινα τα χρονια της αθωοτητας.

http://www.youtube.com/watch?v=KRo4FNWMdNg

Jackie dragon

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
256
Εγω θυμαμαι πολυ παλια, καπου το 1997-98 και μια διαφημηση που εδειχνε σε καποιο καναλι για ενα δασάκι καπου στην Αθήνα στο οποιο επαιζε ο Λακης Αποστολιδης παραστασεις με τις μαριονετες.. ξερει κανεις σε ποια περιοχη ηταν το δασακι αυτο?

θανος

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
196
Jackie dragon είπε:
Εγω θυμαμαι πολυ παλια, καπου το 1997-98 και μια διαφημηση που εδειχνε σε καποιο καναλι για ενα δασάκι καπου στην Αθήνα στο οποιο επαιζε ο Λακης Αποστολιδης παραστασεις με τις μαριονετες.. ξερει κανεις σε ποια περιοχη ηταν το δασακι αυτο?
ο λακης αποστολιδης επαιζε στην χαν κηφισσιας τατοιου 1 πισω ακριβως απο τον ηλεκτρικο ομως τωρα πια εχει κλεισει το θεατρο και δυστυχως με τον θανατο του χαθηκε και η τεχνη του καθως τα παιδια του δεν θελησαν να την συνεχισουν παντως θα τον θυμαμαι παντα σαν τον καλο ηλικιωμενο ανθρωπο που βοηθαγα στις παραστασεις που εκανε τα καλοκαιρια θυμαμαι οτι την μαριονεττα του κατσουλινου την ειχε σε ενα ειδικο κουτι ξεχωριστα απο τις αλλες μαριονετες και δεν αφηνε κανεναν αλλον να την μεταχειριστει ηταν σαν να ειναι ο γιος του

Cococinel

Retro Member
Αντιδράσεις
12
Θα μου φύγει το τσερβέλο!!!!!! :d@redevil

artcore25

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
[edit] link σε ολόκληρο επεισόδιο - copyrights [/edit]

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Αντιδράσεις
867
Το προτιμούσα χωρίς την Γουλιελμάκη. Από τις πολύ καλές σειρές για παιδιά και τραγουδάκι που μένει χαραγμένο στη μνήμη.

RIO

Retro Horrormaniac
Αντιδράσεις
728
Ωραία εκπομπή με καλές ιστορίες. Για το τραγούδι τίτλων είπαμε; :D

BETTY BOOP

Aliens Implanted me all Human History
Αντιδράσεις
1.377
μου αρέσει το τραγουδάκι των τίτλων έναρξης...

spirtoulis

RetroMasteR
Αντιδράσεις
73
Κοίταξα τώρα το πρόγραμμα της ΕΡT και το μεταδίδει κάθε Σάββατο και Κυριακή η ΕΡΤ2 στις 13.00

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
942
spirtoulis είπε:
Κοίταξα τώρα το πρόγραμμα της ΕΡT και το μεταδίδει κάθε Σάββατο και Κυριακή η ΕΡΤ2 στις 13.00
ναι το βλεπω αυτην την στιγμη ο κατσουλινος και η βασουλα :)

domniki

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
307
spirtoulis είπε:
Τυχαία το είδα χθες στο ERT HD και είχε την ένδειξη ΑΡΧΕΙΟ! Καταπληκτικό! Μακάρι να έδειχναν πιο πολλές παιδικές εκπομπές από το αρχείο τους.

Μπλουζα