Κίσιφερ (Κissyfur)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
528
Κίσιφερ (Κissyfur, 1986-87, Αμερικάνικης παραγωγής, 32 ή 46 επεισόδια), ΕΡΤ2


Πρεμιέρα: Τετάρτη 23/9/1987


Καρτούν του 1985. Παρακολουθούμε τις περιπέτειες του μικρού Κίσιφερ και του Πατέρα του (με το κίτρινο μπουφανάκι και την τραγιάσκα) στους βάλτους όπου και ζούνε με άλλα ζώα. Μόνιμοι εχθροί τους 2 αλιγάτορες που συνέχεια κυνηγάνε τα ζώα (ο ένας είναι μάλλον τραβεστί φοράει μια περούκα κόκκινη).

Παιζότανε από ερτ-2 το 1988 με 1989.

[edit] Δεν υπάρχει πλέον το βίντεο [Edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο, Dominion για την μνήμη σου.

Ούτε καν το θυμόμουν αυτό το cartoon.

Που πας και τα ξεθάβεις; :)
 
Αν δεν έβλεπα το βίντεο δεν θα το θυμόμουν Dominion πραγματικά έχεις μεγάλο θυμητικό!
 
Αγαπητή LadyHawke και φίλε akmakas, σας ευχαριστώ φίλοι μου.

Το κατα δύναμιν :)
 
μπραβο ρε Ντομινιον εχει φοβερη μνημη.

προχθες προσπαθουσα να θυμηθω ποιο καρτουν ηταν αυτο γιατι νομιζα οτι σε αυτο ηταν το τραγουδακι επεσα "χτυπησα ε κ τι μ αυτο" που συζητουσαμε σε αλλο τοπικ!!!προφανως εκανα λαθος αλλα τουλαχιστον θυμηθηκα ποια ηταν η σειρα που ειχα στο μυαλο μου!!!
 
Kishifer

to teleio arkoudaki... pou panta akti ekane kai to eswze o mpampas tou.. me tous korkodeilous!!! to 8umatai kaneis???
 
Εντυπωσιακός είσαι dominion χωρίς το link θα μου ήταν αδύνατο να το θυμηθώ αν και περιγραφή σου ήταν αρκετά λεπτομερή .Να είσαι καλά που το έβαλες. :clap: :clap:
 
ΚίΘΘΘΘΘιφερρρρρρρ.... Έμαθθθθθθα να θφυρίδωωωωωωωωωωωω!!!!! φθθθθ....φθθθθθθθθ!!!!

Τέλεια ατάκα???
 
απιστευτο παιδικο!αν δεν το ξαναβλεπα δεν θα το θυμομουν!!thanks!!

ειδικα το (ευσωμο) γουρουνακι ολα τα λεφτα!!! :laugh:
 
Εχω σπασει το κεφαλι μου! Ηταν ενα cartoon δεκαετιας 80 περιπου με πρωταγωνιστη ενα αρκουδακι που φορουσε ενα κιτρινο μπλουζακι!!! Καπου εκει επαιζε και ενα γουρουνι αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν φιλος η εχθρός! Το θυμαται κανενας?

EDIT

Θυμηθηκα οτι το intro ηταν ενα country κομματι με παντζο και εδειχνε την παρεα του πρωταγωνιστη να βρισκεται σε ενα βαγονακι σε κατι ορυχεια...

Επισης θυμηθηκα οτι ο πρωταγωνιστης εμενε με τον πατερα του....

PLEASE HELP θα σπασει το κεφάλι μου!

μαλλον αρκουδακι παρα σκιουρακι ηταν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kissyfur - We are the swamp

[edit] Δεν υπάρχει πλέον το video [edit]

Λέω γω τώρα.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
NAIIIIIII εισαι θεος!!! Κισιφερ!!!
 
και οπως βλεπω, κανονικα ειναι 'Κισιφουρ'... και για καποιο αγνωστο λογο τον μετεφραζαν λαθος :)
 
Κίσιφερ!!!!

Το cartoon κάπου στα 80κάτι με το αρκουδάκι και τον πατέρα του που έμεναν σε έναν κορμό δέντρου;; Το θυμάστε;;
 
Εννοειται το θυμαμαι. Όπως και ότι έμπαινε μια ακαταλληλη ωρα, και τράβαγα τα πανδεινα για να το δω.

Υ.Γ. καταλογος με τα παλια παιδικα, έχει γίνει?
 
Λορένα είπε:
Εννοειται το θυμαμαι. Όπως και ότι έμπαινε μια ακαταλληλη ωρα, και τράβαγα τα πανδεινα για να το δω.
Ο Κίσιφερ;Όχι!Απογεύματα προβαλόταν..(Ίσως να συνέβαινε αυτό στα πρώτα επισόδεια..αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος..)
 
Πραγματι.. απογευματα, αλλά επεφταν και κατι φροντιστηρια αγγλικων.

Δεν θυμαμαι αν ηταν ακριβως αυτο, παντως ετρεχα για να το δω.

Τέσπα.. η σειρα ηταν ωραια, ειδικα με τα "κακα" κροκοδειλακια, και το θηλυκο με την κόκκινη περουκα ήταν ολα τα λεφτά..

Υ.Γ. αν και δεν μπορω να πω οτι ηταν απο τις πολυ πολυ αγαπημενες μου σειρες.. ισως γιατι την ειδα σε μεγαλυτερη ηλικια
 
Λορένα είπε:
Πραγματι.. απογευματα, αλλά επεφταν και κατι φροντιστηρια αγγλικων.
Δεν θυμαμαι αν ηταν ακριβως αυτο, παντως ετρεχα για να το δω.

Τέσπα.. η σειρα ηταν ωραια, ειδικα με τα "κακα" κροκοδειλακια, και το θηλυκο με την κόκκινη περουκα ήταν ολα τα λεφτά..

Υ.Γ. αν και δεν μπορω να πω οτι ηταν απο τις πολυ πολυ αγαπημενες μου σειρες.. ισως γιατι την ειδα σε μεγαλυτερη ηλικια
Λες την τζολινάρα!!! Χαχαχαχα
 
Πίσω
Μπλουζα