Καινουργιο Controller για το 360

Getta Robo είπε:
Για σοβαρο dpad σε λογικη τιμη, δειτε το Hori Pad EX 2 with Turbo.Απλα το καλυτερο κρατημα και καλυτερος σταυρος σε 360.

HRIX345.jpg
Ωραιο ...δες και αυτο και πεσμου πως σου φαινεται ...

http://cgi.ebay.com/Modded-360-Wireless-Controller-XCM-Shell-Chrome-Blue-/260651931534?pt=Video_Games_Accessories

το ψηνω να παρω ενα τετοιο να δω τι λεει
 
Χαχαχαχα, άσχετοι τελείως...ο χειρότερος D-pad!

Χαχαχαχαχα, η Νιντέντο είναι η καλύτερη στους D-pads χαχαχα δεν κάνει ποτέ λάθη!
 
Daytime Dreamer είπε:
Ωραιο ...δες και αυτο και πεσμου πως σου φαινεται ...
http://cgi.ebay.com/Modded-360-Wireless-Controller-XCM-Shell-Chrome-Blue-/260651931534?pt=Video_Games_Accessories

το ψηνω να παρω ενα τετοιο να δω τι λεει
Απλα του εχει αλλαξει το πλαστικο σε αυτο το μεταλλικο πραγμα. Δεν μου φαινεται ομορφο, ουτε με βολευει η μεταλλικη υφη σε χειρηστηρια. Το hori εχει σαφως καλυτερο κρατημα λογω του υλικου του.

Δεν θα ηθελα να σχολιασω το κομματι greekdojo,αφροκρεμμα παικτων κτλ :>
 
Getta Robo είπε:
Απλα του εχει αλλαξει το πλαστικο σε αυτο το μεταλλικο πραγμα. Δεν μου φαινεται ομορφο, ουτε με βολευει η μεταλλικη υφη σε χειρηστηρια. Το hori εχει σαφως καλυτερο κρατημα λογω του υλικου του.Δεν θα ηθελα να σχολιασω το κομματι greekdojo,αφροκρεμμα παικτων κτλ :>

"...and XCM improved D-Pad" ... εχουν αλλαξει και το pad ... φαινεται εξαλλου ;) Τωρα το ποσο καλυτερο ειναι μονο εαν παιξουμε θα καταλαβουμε

 


Να σχολιασεις το κομματι greekdojo, αφροκρεμα παικτων κτλ. πες τι γνωμη σου ελευθερα και ας μην ειναι θετικη. Εγω απλα σου λεω οτι στο greekdojo συχναζουνε πολλοι απο τους καλυτερους στα fighting games στην Ελλαδα οποτε ειναι πολυ ανεβασμενος ο μεσος ορος. Και το λεω αυτο γιατι εχω παιξει με ολους σχεδον απο αυτους σε πολλα τουρνουα. Πριν παιξω με τα συγκεκριμενα ατομα δεν ειχα χασει απο κανεναν στο Tekken και στο Street Fighter οσο ψωνιστικο και να ακουγεται αυτο. Παιζοντας ομως με τετοια ατομα ακομα βελτιωνονται ολοι σιγα σιγα με το καιρο ...


 


Δεν κανω διαφημιση ουτε των παιχτων ουτε του site ... απλα λεω αυτο που πιστευω και αυτο που εχω δει.
:)

 


Linkmastersword : Χαχαχα ...ωραια τεκμηριωμενη απαντηση ρε συ ... χαχαχα!



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι προτού παίξεις με παιδιά από το GreekDojo, απλά δεν ξέρεις που βρίσκεσαι σε επίπεδο. Έχω δώσει μάχες μέσα από GGPO και πιστεψτε με ακόμα και σε παιχνίδια που παίζουν περιστασιακά, είναι πολύ καλοί. Έχουν site ψάξτε τους αν θέλετε να παίξετε fighting games σοβαρά.
 
Προσωπικά , δεν βλέπω και τεράστια αλλαγή σε χειρηστήριο ...

Το "D-PAD" δεν χρησιμοποιείται με τον παλιό τρόπο , δινοντάς του αλλο ρόλο στα περισσότερα "GAMES" ...

Σε καλασσικά "GAMES" όμως ( Π.Χ. "Tekken" ) παίζω ακόμα με το "D-PAD" ...

Πολλές οι κινήσεις παιδιά ...

Απο μικρός με το χειρηστήριο του "Playstation" έμαθα ( το πρώτο , χωρίς τα "Analog Sticks" ) ...

Αυτο κι αν ηταν αριστούργημα για την εποχή του !!!

Του "Playstation 2" αλλο πράμα ... πάνω απο 15 πρέπει να είχα αλλάξει στην ζωή μου ... τοσο χάλια !

Τωρα ομως ...

Μονο με τα "Analog Sticks" την βγάζω σε "GAMES" και το χειρηστήριο του "360" κάνει δουλειά !!!
 
Το πρωτο γκρι του PS1 (χωρις analog) και συγκεκριμενα το πρωτο-πρωτο που ερχοτανε μαζι με τα scph-1000 ps1 (που τοτε τα λεγανε psx) δηλαδη η πρωτη γιαπωνεζικη φουρνια εχει μεχρι και διαφορετικη υφη στο πλαστικο του χειριστηριου ... σαν ματ επιφανεια δηλαδη ... και οντως ειναι ισως το καλυτερο ps pad ... αλλα οκ σαν χειρισμο και τα επομενα λιγο πολυ στο d-pad τα ιδια ειναι ...
 
Θα με αναγκάσεις να ξεθάψω το ps 1000 μου από περιέργεια όταν ανέβω στο πατρικό μου...
 
Εαν ειναι το γιαπωνεζικο με την μαυρη-καφε κουτα (λες και ειναι καφετερια ειναι η κουτα του!) ναι αυτο ειναι ... αλλιως αμα ειναι USA η ευρωπαικο δεν μας κανει

http://i293.photobucket.com/albums/mm64/tragedy623/ebay/CIMG1594.jpg

Επισης θα παρατηρησεις οτι τα συγκεκριμενα χειριστηρια εχουν πολυ μικρο καλωδιο ... μα πολυ μικρο λεμε :p

Edit : Και εαν αγοραζες τετοιο 2nd controller (εκεινη την εποχη) ερχοτανε και αυτο σε κουτα μαυρου-καφε χρωματος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σας λέω ...

Αυτό το χειρηστήριο το έχω απο το 1996 ... το ειχα πάρει μαζί με το "PSX" !!!

Ζεί ακόμα ... ενώ ολα του "PS2" μου εχουν χαλάσει η σταμάτησαν να λειτουργούν για άγνωστους λόγους ...

Δεν μπορώ να σας πώ αν είναι το γιαπωνέζικο η το ευρωπαικό με σιγουριά ...

Αλλα απ' οτι θυμάμαι το κουτί ήταν διαφορετικό απο την εικόνα ( αφού το χρησιμοποιούσαμε κάποτε για να βάζουμε χριστουγεννιατικα στολίδια ) ...

Έιναι όντως απο καλύτερο πλαστικό , το καλώδιο είναι πιο μικρό και οι βίδες που έχει είναι μικρότερες απο του "PS2" ...
 
Πίσω
Μπλουζα