Καλλιτεχνικές Φωτογραφίες...

Υπέροχες audiodee...Μου έδωσες ιδέα...Θα δοκιμάσω και εγώ να ενώσω δύο μαζί!!
 
Η Sierra Nevada όπως φαίνεται απο τον ψηλότερο πύργο της Alhambra

alcazaba5hn4.jpg
 
Erynies είπε:
Η Sierra Nevada όπως φαίνεται απο τον ψηλότερο πύργο της Alhambra
Προφανώς όπως την αποθανάτισε η ανταποκρίτριά μας από την Ευρώπη :D
 
audiodee οι φωτογραφίες είναι άψογες. Ωραία σαν ιδέα η πρώτη αλλά η δεύτερη μου άρεσε πολύ περισσότερο!

Αν έχεις κι άλλες, ανέβασε!
 
Επετειακό RF4-Phantom (φωτοαναγνώρισης).

Υπηρετεί στην Μ.Τ.Α. (Μοίρα Τακτικής Αναγνώρισης) με call-sign "MATIA".

Η φωτό τραβήχτηκε στο air-show ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ.

Στο δεξί ουριαίο πτερύγιο, διακρίνεται και ο Ηλιος της Βεργίνας.

imag0104sv3.jpg
 
@exetlaios

Άφωνος! Έχω να δώ Phantom απο κοντά καμμια 10ετία (σε μια γιορτή της αεροπορίας στο Τατόι κάποτε)

@shock

Τώρα τις είδα τις δικές σου... Φοβερή η ασπρόμαυρη... :thumbup:
 
Keeper7K, πάρε και ένα επετειακό Α7-Corsair,

τον γνωστό "Τίγρη".

imag0114dc8.jpg
 
Φιλε Εχετλαιε,σεβασμος!

Το Α7 ειδικα,ειναι το αγαπημενο μου.

Παλιο,τουμπανο,αξιοπιστο,δοκιμασμενο(vietnam),το μονο βομβαρδιστικο το οποιο "παιζει" στα ισια τα μαχητικα.Το ΜΟΝΟ που πεταει ΠΟΛΥ χαμηλα.Θα μεινει για παντα στη καρδια μας,αφου σε λιγο καιρο θα το αποσυρουν.Αραξος φιλε...

Ετσι για την ιστορια,το συγκεκριμενο ειναι φτιαχμενο στο ΧΕΡΙ...

Corsair...

Υ.Γ σωστη η υπογραφη,VNV
 
Shadowdancer2501 είπε:
Φιλε Εχετλαιε,σεβασμος!Το Α7 ειδικα,ειναι το αγαπημενο μου.

Παλιο,τουμπανο,αξιοπιστο,δοκιμασμενο(vietnam),το μονο βομβαρδιστικο το οποιο "παιζει" στα ισια τα μαχητικα.Το ΜΟΝΟ που πεταει ΠΟΛΥ χαμηλα.Θα μεινει για παντα στη καρδια μας,αφου σε λιγο καιρο θα το αποσυρουν.Αραξος φιλε...
Έχω ένα φιλαράκι μάχιμο-ιπτάμενο, που πέταγε Α7 με την μοίρα "ΑΛΕΠΟΥ" στα Χανιά

( πριν παραλάβει τα F17-Block 52+ ).

Μου είχε δείξει βιντεάκια με χαμηλές πτήσεις (terrain masking) που έκαναν

πιλότοι της μοίρας και δεν το πίστευα !

Μιλάμε ότι 10 μέτρα ακόμα, και θα χτυπάγανε το έδαφος !

Ευτυχώς οι τύποι που φυλάνε το Αιγαίο ΜΑΣ, δεν έχουν τίποτα

να ζηλέψουν από όσα βλέπαμε μικροί στο TOP GUN !

Shadowdancer2501 είπε:
Υ.Γ σωστη η υπογραφη,VNV
Δεν περίμενα να το "αναγνωρίσει" κάποιος !

Μου επιβεβαίωσες για άλλη μια φορά ότι είμαστε αδελφές-ψυχές ! :thumbup:
 
Θέλω να ποστάρω και άλλες φωτό που έχω τραβήξει από επετειακά αεροσκάφη, αλλά φοβάμαι μην κουράσω ορισμένους που πιθανώς δεν καίγονται ιδιαίτερα για την συγκεκριμένη θεματολογία.

Εντούτοις, αν δω ανταπόκριση και εκλήσεις από το "κοινό μου" (βλέπε Keeper7K & Shadowdancer) θα συνεχίσω να ανεβάζω αεροπλανοφωτογραφίες !
 
Απο το πολεμικό μουσείο Θεσσαλονίκης...Περνούσα απέξω και μου φάνηκε τόσο αστείο που ζωγράφισαν μια τέτοια κακιασμένη φάτσα στην τορπίλη, που το έβγαλα φωτογραφία... Ε μιας και ο exetlaios ανεβάζει τέτοια δείτε το... :)

9179539549729579452111nd3.jpg
 
Εγώ πάλι συνεχίζω με τα δικά μου lololol..Μία εκκλησία που μου φάνηκε πολύ..'ελληνική'

dscn0026rq2.jpg


Και ένα ωραίο κτίριο by night:p

dscn0053bg7.jpg
 
@Exetlaios

Δεν βλεπω καποιος να εχει κουραστει :)

VNV Nation...τους ειχα δει οταν ηρθαν στην Ελλαδα

"DarkAngel" ,ενας τιτλος που ταιριαζει στα Α7:thumbup:
 
Έτσι για μικρή αλλαγή, ορίστε ο γοτθικός καθεδρικός ναός

SAGRADA FAMILIA στην Βαρκελώνη, έργο του αρχιτέκτονα Antonio Gaudi.

Χτίζεται εδώ και έναν αιώνα και ... ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί !

Είναι πραγματικά εντυπωσιακότατος !

374422IMAG0014.JPG
 
Είμαι κι εγώ ένας απ' τους τυχερούς που έχουν δει το A7 σε δράση. Απίστευτα χαμηλές πτήσεις και κλειστοί σχηματισμοί που με άφησαν άναυδο… Έχω συζητήσει και με πιλότους… απίστευτοι τύποι.

Μιλώντας για χαμηλές πτήσεις, δείτε αυτό. Άλλο ένα θρυλικό αεροσκάφος δίνει ρέστα σε ελληνικά χέρια…

:grflag:
 
Shadowdancer2501 είπε:
"DarkAngel" ,ενας τιτλος που ταιριαζει στα Α7:thumbup:
/off topic

... και ίσως το κορυφαίο τους κομμάτι ....

I'm in this mood because of scorn


i'm in the mood for total war



to the darkened skies once more



and ever onward .....


 


/off topic
 
exetlaios είπε:
Εντούτοις, αν δω ανταπόκριση και εκλήσεις από το "κοινό μου" (βλέπε Keeper7K & Shadowdancer) θα συνεχίσω να ανεβάζω αεροπλανοφωτογραφίες !
Yπάρχει και άλλο κοινό και ας μην μιλάει... :)

Γιατί δεν ανοίγεις ένα νέο thread με περιεχόμενο φωτογραφίες από ελληνικά αεροπλάνα (που έχεις από ότι φαίνεται μπόλικες και αρέσουν) ή ακόμα και πιο γενικά εικόνες από όλους τους εκπροσώπους των ενόπλων δυνάμεων. Νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα ήταν πιο δίκαιο απέναντι σε όλους αυτούς που δίνουν την ψυχή τους σε καθημερινή βάση για να έχουμε εμείς το κεφάλι μας ήσυχο (έως ένα βαθμό τουλάχιστον, γιατί ακόμα και σε αυτό το θέμα ανακατεύονται όταν δεν πρέπει οι #@$@%% πολιτικοί και τα κάνουν #$% #) . Έτσι μαζί με τις εικόνες, μπορούν να γίνονται και όλα τα απαραίτητα σχόλια χωρίς να υπάρχει ανησυχία για το εάν είμαστε off topic.

Δώσε πράμα στον λαό... :thumbup:

Υ.Γ.: Αχ, SAGRADA FAMILIA. Αυτοχρηματοδοτούμενο έργο και για αυτό τον λόγο καθυστερεί και η ολοκλήρωση του. Είναι ένα απίστευτο θέαμα και παράλληλα νιώθω όμορφα που ήμουν και εγώ εκεί σε μία στιγμή της δημιουργίας του. Θα ήθελα πολύ να τελειώσει σύντομα (λέμε τώρα) και να πάω να την ξαναδώ πλέον ολοκληρωμένη. Ξέχασα να πω ότι ανέβηκα ψηλά στο πιο ψηλό σημείο που επιτρεπόταν, άπλωσα το χέρι μου και για λίγο δεν έφτασα τον ουρανό.
 
ambu_dare είπε:
Yπάρχει και άλλο κοινό και ας μην μιλάει... :)
Γιατί δεν ανοίγεις ένα νέο thread με περιεχόμενο φωτογραφίες από ελληνικά αεροπλάνα (που έχεις από ότι φαίνεται μπόλικες και αρέσουν) ή ακόμα και πιο γενικά εικόνες από όλους τους εκπροσώπους των ενόπλων δυνάμεων.

Έτσι μαζί με τις εικόνες, μπορούν να γίνονται και όλα τα απαραίτητα σχόλια χωρίς να υπάρχει ανησυχία για το εάν είμαστε off topic.

Δώσε πράμα στον λαό... :thumbup:
Αυτό ακριβώς θα κάνω ! Μου άρεσε πολύ η ιδέα σου !

Ελπίζω να ποστάρει και κανένας άλλος και να μην είμαι ο μόνος τρελός !

Εντούτοις, αν τυχόν κάποιος moderator πιστεύει ότι το συγκεκριμένο θέμα "δεν κολλάει" με το όλο πνεύμα του φόρουμ, δεν υπάρχει πρόβλημα, ας το "κόψει".

ambu_dare είπε:
Νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα ήταν πιο δίκαιο απέναντι σε όλους αυτούς που δίνουν την ψυχή τους σε καθημερινή βάση για να έχουμε εμείς το κεφάλι μας ήσυχο (έως ένα βαθμό τουλάχιστον, γιατί ακόμα και σε αυτό το θέμα ανακατεύονται όταν δεν πρέπει οι #@$@%% πολιτικοί και τα κάνουν #$% #) .
Τα είπες άψογα φίλε Ambu !

Χτες μίλαγα με φίλο πιλότο και με ενημέρωσε ότι σιγά-σιγά το ΓΕΑ απαγορεύει στους πιλότους των μαχητικών μας, να πετάνε σε ορισμένες περιοχές του Αιγαίου ΜΑΣ, για να μην "θίγονται" και "παρεξηγιώνται" τα "γειτονάκια" μας. Σημεία των καιρών ...
 
Κουμπαριές δεν θέλαμε;;; :confused:

Ο (τουρκό)κουμπάρος στην κουμπάρα...

καμιά εικοσαριά παραβιάσεις την ημέρα. :mad:
 
Πίσω
Μπλουζα