Καλλιτεχνικές φωτογραφίες ηθοποιών

Η Σούλα Αθανασιάδου είχε πολύ αυστηρή φυσιογνωμία και ως νέα ρε παιδί μου. Πως να μη την διαλέξουν για τη Στεφανία ή για εκεϊνο τον ρόλο στα "Εγκλήματα".
 
Η Σούλα Αθανασιάδου είναι η Μάχη από τα Εγκλήματα ε; Πω ρε φίλε! Άμα δεν διάβαζα το όνομα δεν θα την αναγνώριζα με τίποτα. Και ομολογώ δεν την έχω πετύχει πουθενά παρά μόνο στα Εγκλήματα και τη Βότκα Πορτοκάλι. Να ζει άραγε σήμερα το 2020;

Κουλή απορία: η Βέμπο είχε μαύρες σακούλες κάτω από τα ματάκια ή κακό μακιγιάζ;

Στο πόστι νο.95 τον Μωρίδη άνετα θα τον μπέρδευα με τον Αυλωνίτη νιάτο. Καλά που βάζετε τα ονόματα!!!
 
Ή ο κινηματογράφος μού έχει γίνει δεύτερη φύση και βλέπω παντού ομοιότητες ή ο Χρήστος Αδαμόπουλος μοιάζει όντως πολύ με τον Ντόναλντ Ο' Κόνορ.
 
Η Σούλα Αθανασιάδου είναι η Μάχη από τα Εγκλήματα ε; Πω ρε φίλε! Άμα δεν διάβαζα το όνομα δεν θα την αναγνώριζα με τίποτα. Και ομολογώ δεν την έχω πετύχει πουθενά παρά μόνο στα Εγκλήματα και τη Βότκα Πορτοκάλι. Να ζει άραγε σήμερα το 2020;

Ζει κι ειναι στα 91
 
Ποιος είναι ο κύριος μεταξύ Λαμπέτη - Χορν? Θα πρέπει να ήταν πασίγνωστος για να μην έχει το όνομά του, αλλά δεν μου θυμίζει τίποτε. Μήπως είναι η Ζωή Λάσκαρη? Διότι αυτή συνήθως δεν την αναγνωρίζω.

Αναρωτιεμαι πότε η Μιράντα άρχισε να κολλάει κι ένα "Μυράτ" δίπλα και γιατί. Ίσως για να μην την μπερδεύουν με μπισκότο?

Πολύ αστεία η Μίτση Κωνσταντάρα με το κούρεμα Μίκυ Μάους...
 
Ποιος είναι ο κύριος μεταξύ Λαμπέτη - Χορν? Θα πρέπει να ήταν πασίγνωστος για να μην έχει το όνομά του, αλλά δεν μου θυμίζει τίποτε. Μήπως είναι η Ζωή Λάσκαρη? Διότι αυτή συνήθως δεν την αναγνωρίζω.

Αναρωτιεμαι πότε η Μιράντα άρχισε να κολλάει κι ένα "Μυράτ" δίπλα και γιατί. Ίσως για να μην την μπερδεύουν με μπισκότο?

Πολύ αστεία η Μίτση Κωνσταντάρα με το κούρεμα Μίκυ Μάους...
Είναι ο Κώστας Μουσούρης
 
Ποιος είναι ο κύριος μεταξύ Λαμπέτη - Χορν? Θα πρέπει να ήταν πασίγνωστος για να μην έχει το όνομά του, αλλά δεν μου θυμίζει τίποτε. Μήπως είναι η Ζωή Λάσκαρη? Διότι αυτή συνήθως δεν την αναγνωρίζω.

Αναρωτιεμαι πότε η Μιράντα άρχισε να κολλάει κι ένα "Μυράτ" δίπλα και γιατί. Ίσως για να μην την μπερδεύουν με μπισκότο?

Πολύ αστεία η Μίτση Κωνσταντάρα με το κούρεμα Μίκυ Μάους...
Όλο σου το ποστ είναι ένα ποίημα!!! Έχω λυθεί!
 
Η μητέρα μου ως πιτσιρίκι (μιλάμε για αρχές του 60) μου είχε πει πως στα περίπτερα της εποχής πωλούνταν φωτογραφίες από ηθοποιούς, Έλληνες κ ξένους.Μάλιστα μου είχε αναφέρει πως φύλαγε το χαρτζιλίκι της για να πάει στο περίπτερο να αγοράσει φωτογραφίες
.Έχω μάλιστα κρατήσει κ μερικές (όσες κατάφερε να σώσει η μητέρα μου από μετακομίσεις κ τον αμείλικτο χρόνο).
 
Κωνσταντινα Σπαθουλα η αλλιως με το καλλιτεχνικο της Τινα Σπαθη.Και αυτη ηθοποιος ηταν εξαλου.

t3.jpg

829963_Screen_Shot_2015-05-14_at_8.42.28_PM.png.jpg
 
Η Τίνα Σπάθη δεν ήταν απλώς ηθοποιός. Ασκούσε κοινωνικό λειτούργημα, ισάξιο του Γκουζγκούνη.
 
'Οτι υπάρχει κι άλλη με το όνομα Μπέμπα... :banghead: (ποστ 116)
 
Πίσω
Μπλουζα