Καλλιτεχνικές φωτογραφίες ηθοποιών

Άκουσες την "Παρεξήγηση" του Καμύ από το Γ' πρόγραμμα χτες και τη θυμήθηκες, atanasio?

Οι ηθοποιοί ήταν ένας κι ένας, (Αγγελίδου, Πιττακή, Καστανάς, Σκούντζου), ήταν και το έργο καταθλιπτικό, ήμουν έτοιμος να κόψω τις φλέβες μου στο τέλος. Αλλά είμαι μαζόχα, διότι πολύ μου άρεσε.
 
"Βαζω τα χερια μου μπροστα γιατι, αν δεν το καταλαβατε, ειμαι εξαιρετικα ντροπαλη."
 
Άκουσες την "Παρεξήγηση" του Καμύ από το Γ' πρόγραμμα χτες και τη θυμήθηκες, atanasio?

Οι ηθοποιοί ήταν ένας κι ένας, (Αγγελίδου, Πιττακή, Καστανάς, Σκούντζου), ήταν και το έργο καταθλιπτικό, ήμουν έτοιμος να κόψω τις φλέβες μου στο τέλος. Αλλά είμαι μαζόχα, διότι πολύ μου άρεσε.
Στο μυαλό μου είσαι, elephadas. Πολύ ωραία ραδιοφωνική παράσταση και η Αγγελίδου καταπληκτική, όπως και οι υπόλοιποι ηθοποιοί.
 
Δεν είναι η Ατζολετάκη? Μη μου πείτε ότι τη γνώρισα λάθος!
 
Η ένστασή μου ως προς την παραπάνω φωτό είναι το τσιγάρο στο χέρι....
 
Η ένστασή μου ως προς την παραπάνω φωτό είναι το τσιγάρο στο χέρι....
Παλιότερα ήταν πολύ σύνηθες να φωτογραφίζονται με τσιγάρο ηθοποιοί, συγγραφείς και γενικότερα οι άνθρωποι των τεχνών και του πνεύματος. Δεν ξέρω για ποιο λόγο (ίσως να μας το εξηγήσει κάποιος καπνιστής) το τσιγάρο προσέθετε γοητεία (?), πνευματικότητα (!!!), στυλ... ενώ στην πραγματικότητα μόνο μπόχα - για να μην αναφερθώ στον εθισμό.
Φυσικά η συγκεκριμένη ηθοποιός κάπνιζε αρειμανίως, οπότε λογικό είναι όταν την φωτογράφιζαν να κρατούσε και ένα τσιγάρο.
 
Η ένστασή μου ως προς την παραπάνω φωτό είναι το τσιγάρο στο χέρι....
Καθολου δεν με ενοχλει το τσιγαρο στο χερι.
Αν και δεν καπνισα ουτε ενα στη ζωη μου, δεν με πειραζει να το βλεπω, ουτε και να μυριζω καπνο εκτος πια αν ειναι ντουμανι. Και δεν θα πω ποτε σε καποιον που θελει να καπνισει να βγει στη βεραντα. Σιγα μην τον βαλω να σταθει και στο ενα ποδι για τιμωρια.
Στην κλασικη ασπρομαυρη σειρα The Twilight Zone την οποια παρακολουθω φανατικα ο Rod Serling σχεδον σε καθε επεισοδιο που προλογιζει εμφανιζεται με τσιγαρο στο χερι και μια χαρα το βρισκω. Και ναι, η θεα του τσιγαρου στο χερι ενος αντρα η μιας γυναικας συχνα αποπνεει μυστηριο και γοητεια. Τουλαχιστον στα δικα μου ματια.
 
Πίσω
Μπλουζα