Καλλιτεχνικές φωτογραφίες ηθοποιών

Τρίτη 7 Οκτωβρίου 1975

aliki_photografia.jpg


Σέξυ όσο ποτέ άλλοτε!

Η φωτογράφιση ήταν λίγο μετά το διαζύγιο με τον Παπαμιχαήλ.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Εδώ πρέπει να είναι από την σειρά "7 θανάσιμες πεθερές" στο κεφάλαιο Η Κακιά Πεθερά. Έπαιζε και ο Μπέζος τον άβουλο γιο της.
Είτε κακιά πεθερά είτε θεία Μάρω από Θεσσαλονίκη είτε Θέκλα Μπάρα, για μένα πάντα θα είναι η θεία Μπεμπέκα που θα ήθελα να έχω.
 
Εδώ πρέπει να είναι από την σειρά "7 θανάσιμες πεθερές" στο κεφάλαιο Η Κακιά Πεθερά. Έπαιζε και ο Μπέζος τον άβουλο γιο της.
Είτε κακιά πεθερά είτε θεία Μάρω από Θεσσαλονίκη είτε Θέκλα Μπάρα, για μένα πάντα θα είναι η θεία Μπεμπέκα που θα ήθελα να έχω.

Γλυκύτατη γυναίκα.
 
Για μένα όμως είναι πάντα η ασπρόμαυρη περίεργη σπιτονοικοκυρά του Διαμαντόπουλου και του Μιχαλακόπουλου στο "Εκείνος κι Εκείνος". Διαφορές γενεών.
 
Ένα ζιζανιοκτονάκι το χρειάζεται το γκαζόν. Μα τι μανία έχουν όσοι φοράνε άσπρα παντελόνια να κυλιούνται στο γρασίδι?
 
Μια χαρά είναι η πρασινάδα. Το πολύ πολύ να θέλει πέρασμα με την χλοοκοπτική μηχανή.
Η πιο εξτρεμιστική εκδοχή είναι η ελεγχόμενη χρήση κοπαδιού αιγοπροβάτων.
 
Δεν βλέπεις ένα dandelion νααααα μπροστά του, με δύο λουλούδια? (ποτέ δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο είναι το ραδίκι και πιο το πικροράδικο ή αγριοράδικο, εμένα και το chicory και το dandelion πικρίζουν ελάχιστα). Εδώ τα καταπολεμούν με μανία εκτός από εμένα που τα μαζεύω και τα τρώω.
 
Πίσω
Μπλουζα