Καλλιτεχνικοί έρωτες

Bambinella

Extra Galactic RetroEntity!
Joined
18 Mαϊ 2010
Μηνύματα
16.521
Αντιδράσεις
28.135
Μαζι στο θεατρο, μαζι στα γυρισματα (παμε αλλη μια φορα τη σκηνη του φιλιου...) μαζι για φαγητο τα βραδια μετα την τελευταια παρασταση, πολυ θελει ο ανθρωπος; :)

Ερωτες μεταξυ καλλιτεχνων που δεν κατεληξαν σε γαμο. Ρετρο αγαπες που ανθισαν οταν επεσε η αυλαια, οταν εσβησαν τα φωτα, οταν ο κοσμος ειχε φυγει και δυο ανθρωποι εμειναν μονοι, μακρυα και περα απ' ολα αυτα....

Δημητρης Παπαμιχαηλ - Μαιρη Χρονοπουλου


Μιχαλης Νικολινακος - Αλικη Βουγιουκλακη



Κωστας Καρρας - Ελλη Λαμπετη



Γιωργος Κωνσταντινου - Γιουλη Σταμουλακη



Λαμπρος Κωνστανταρας - Χριστινα Συλβα



Μακης Δεμιρης - Γωγω Ατζολετακη



Κωστας Πρεκας - Μαιρη Χρονοπουλου



Δημητρης Παπαμιχαηλ - Δεσπω Διαμαντιδου



Κωστας Χατζηχρηστος - Μαρθα Καραγιαννη



Γιωργος Κωνσταντινου - Ελενα Ναθαναηλ



Δημητρης Παπαμιχαηλ - Κατια Δανδουλακη



Τολης Βοσκοπουλος - Ζωη Λασκαρη



Ανδρεας Μπαρκουλης - Μαιρη Χρονοπουλου



 
Μπάμπι όλα αυτά δεν τα ηξερα και μένω εκπληκτη, η Αλίκη με τον Νικολινάκο;;;ο Κωνστανταρας είχε σχεση με την Καιτη Πάνου;
 
Δεν ξερω τιποτα σχετικο με τον Κωνστανταρα και την Καιτη Πανου, Αριαδνη.
 
Οπότε μάλλον ραδιο-αρβυλα, ισως γιατι έπαιξαν σε πολλές ταινίες μαζί.
 
Mπορει και ναι, μπορει και οχι. Νομιζεις τα ξερω ολα; :)
 
Νομίζω ότι ο Λάμπρος Κωνσταντάρας είχε σχέση και με την Άννα Καλουτά. Την Καίτη Πάνου την εκτιμούσε και τη θεωρούσε κυρία αλλά δε συνδέθηκε ποτέ μαζί της.
 
Ευχαριστω kleida για την πληροφορία.
 
Πολυ σωστα για την Αννα Καλουτα και δικη μου παραλειψη που δεν το ανεφερα, αλλα καλυτερα ετσι για να γραφετε κι εσεις. :)

Η Αννα Καλουτα ειχε πει σε μια σχετικα προσφατη συνεντευξη της πως ειχε μεινει εγκυος απο τον Κωνστανταρα, αλλα φυσικα δε θελησε να κρατησει το παιδι γιατι ειχαν πολυ ασχημο ονομα οι ανυπαντρες μητερες τη δεκαετια του '40.
 
Βοσκόπουλος -Λάσκαρη και ένα τραγούδι-ύμνος: ''ξανθιά αγαπημένη παναγιά'':)
 
Ο Τολης κι η Ζωη πρωτοσυναντηθηκαν στα γυρισματα της ταινιας Μαριχουανα στοπ χωρις να προκυψει τιποτα μεταξυ τους. Πιθανον ομως να αναψε η πρωτη σπιθα.

Περιπου ενα χρονο αργοτερα, το 1972, πρωταγωνιστησαν μαζι στο θεατρικο Ερασται του ονειρου κι εκει φουντωσε ο ερωτας τους.

Δυο τηλεοπτικες τους συνεντευξεις απο το 1972 και 1973:

http://www.youtube.com/watch?v=lN3mZrIUda4

http://www.youtube.com/watch?v=87NzF5HcdMg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κωστας Βουτσας - Σπεραντζα Βρανα

Κωστας Βουτσας - Ελενα Ναθαναηλ

Αλεκος Τζανετακος - Μαρθα Καραγιαννη

Αλεκος Τζανετακος - Σοφια Ρουμπου

Μεμα Σταθοπουλου - Θανος Λειβαδιτης

Νικος Γαλανος - Κατια Δανδουλακη

Βερα Κρουσκα - Γιωργος Νταλαρας

Γκιζελα Νταλι - Γιωργος Νταλαρας

Γκιζελα Νταλι - Αλκης Γιαννακας

Ελενη Ερημου - Αλκης Γιαννακας

Βικυ Βανιτα -Βαγγελης Σειληνος

Κωστας Σπυροπουλος - Μινα Χειμωνα

Τζενη Καρεζη - Ανδρεας Μπαρκουλης

Ελενη Χατζηαργυρη - Νικος Τζογιας

Εδω επισης σαυτο το λινκ αναφερονται καποια ζευγαρια μεταξυ καλλιτεχνων που καποτε ειχαν δεσμο http://joytv.gr/%CE%BF%CE%B9-%CE%B8%CF%85%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CE%B9-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%84/
 
'Ακου ο Δεμίρης με την Αντζολετάκη ! Να μου έλεγες Δαδινόπουλος, μάλιστα,που ήταν και ωραίο αγόρι, Θεός σχωρέσ'τον !

Τέλος πάντων, όπως έχω ξαναγράψει, κάποτε είχα διαβάσει περί Αυλωνίτη-Υβόν Σανσόν, αλλά δε βρήκα πού, αν και έφαγα τον κόσμο. Το επιβεβαιώνει κάποιος;

Επίσης απορώ πως "αφήσατε" τον Αλεξανδράκη,που συνέζησε με Αλίκη Γεωργούλη και Νόνικα Γαληνέα (μόνο???)
 
Η Αλικη Γεωργουλη υπηρξε συζυγος του Αλεξανδρακη. Για τη Γαληνεα μαλιστα, να μας την πεις! :D
 
ΦΖΠ1 είπε:
'Ακου ο Δεμίρης με την Αντζολετάκη ! Να μου έλεγες Δαδινόπουλος, μάλιστα !Τέλος πάντων, όπως έχω ξαναγράψει, κάποτε είχα διαβάσει περί Αυλωνίτη-Υβόν Σανσόν, αλλά δε βρήκα πού, αν και έφαγα τον κόσμο. Το επιβεβαιώνει κάποιος;

Επίσης απορώ πως "αφήσατε" τον Αλεξανδράκη,που συνέζησε με Αλίκη Γεωργούλη και Νόνικα Γαληνέα.
Δεν ειπαμε για τον Αλεξανδρακη και την Γεωργουλη γιατι ειπαμε ερωτες καλλιτεχνικοι που δεν κατεληξαν σε γαμο ενω αυτοι παντρευτηκαν δεν βαζουμε παντρεμενους νομιζω εκτος κι αν καταλαβα λαθος.
 
Πολυ σωστα καταλαβες, Ιολη. Το αναφερω και στην αρχη αυτου του θεματος...."ερωτες μεταξυ καλλιτεχνων που δεν κατεληξαν σε γαμο..."

Βεβαια, οπως ειπα και πιο πανω, μονο την Αλικη Γεωργουλη παντρευτηκε ο Αλεξανδρακης. Οχι τη Νονικα.
 
Ο Αλεξανδράκης με τη Γαληνέα είμαι σίγουρη πως δεν παντρεύτηκαν ποτέ. Με τη Γεωργούλη δεν είμαι σίγουρη, αλλά το υποθέτω.
 
Thanks για τη διευκρίνηση με τον Αλεξανδράκη.

Επίσης ο Αλέκος Τζανετάκος είχε δηλώσει ότι αρραβωνιάστηκε περίπου 17 φορές, αλλά ποτέ δεν προχώρησε σε γάμο. Αναφέρονται ήδη αρκετοί του έρωτες.
 
Να ρωτησω αν ξερετε ειχε ποτε δεσμο ο Κωστας Χατζηχρηστος με την Ντινα Τριαντη και την Αννα φονσου? Νομιζω κατι τετοιο ειχα ακουσει.
 
Εγω τουλαχιστον δεν το εχω ακουσει. Ειναι πιθανον ομως, αλλα παιδια του φορουμ να γνωριζουν περισσοτερα....
 
Τζενη Καρεζη - Γιωργος Παππας

Μανος Κατρακης - Αλικη Γεωργουλη
 
Πίσω
Μπλουζα