Καλωσόρισμα!

Ξένια - Σάκη, καλωσήρθατε στη ρετροπαρέα. Διασκεδάστε με την ψυχή σας !!!
 
Πού είναι η τούρτα οέο;;;
 
BETTY BOOP είπε:
Πού είναι η τούρτα οέο;;;
Βιαζεσαι Χριστινακι... :D

Κατσε...μεχρι να ερθει η ζαχαροπλαστρια...

να αναψει φουρνο...να ζημωσει...κλπ,κλπ...

θα μας βρουν τα Χριστουγεννα... :D :p :D
 
sakis007 καλώς όρισες.

Κερνάμε τούρτα FilmReel.jpg μια και είσαι του χώρου της τηλεόρασης (από ότι είδα)

πηγή

Υγ. Η επόμενη τούρτα κατά τα Χριστούγεννα θα βγει :p
 
Γεια σας και απο μενα. Το Σαββατο γραφτηκα αν και ειχα διαβασει καποια θεματα νωριτερα. Ηδη αρχισα τις ανασκαφες στο σπιτι. :wave:
 
Καλώς όρισες (για 2η φορά :D )

Κανονικά θα έπρεπε να βγάλω να σε κεράσω μια μερίδα τζατζίκι :D αλλά προτίμησα αυτήν την τούρτα με βάση το avatar σου.

l.jpg


l.jpg

πηγή
 
Ευχαριστω και παλι...μια χαρα τουρτιτσα... #)
 
Το ελικοπτερακι μη το ψαχνετε...το πηρα κι εφυγα!!! :p

Καλως ορισες κι επισημα πλεον στη μεγαλη ρετροπαρεα μας! :)

Καλα ρετροποσταρισματα και καλες αναμνησεις ευχομαι! :thumbup:
 
καλωσήρθες παρδαλότζατζίκι

ε ρε τι γινόταν μ' αυτά τα στρατιωτάκια...
 
Ευχαριστω.....παιδια....οντως μεγαλη τρελα τα στρατιωτακια...και ειναι τα μοναδικα που κρατησα, μαζι με τα πολεμικα κομικ(ΤΑΝΚΣ, ΚΡΑΝΟΣ, ΔΡΑΣΙΣ κ.α.) ...καποια στιγμη θα τα βγαλω μια-δυο φωτο

Ειχα και εχω μια τρελα με τον 2ο Παγκοσμιο. Μηπως εδειχνε και τιποτα αλλο η τηλεοραση το '80?

Περιμεναμε πως και πως να ερθει το καλοκαιρι να παμε στο παζαρι του Βολου και να παρουμε στρατιωτακια. Οτι παρεις 100 δρχ.. Θυμαμαι μια φορα παιζαμε σε μια αυλη και τα κρυβαμε σε γλαστρες.

Εφυγα και τα θυμηθηκα την αλλη μερα....πετωντας πηγα....
 
Πω πωωω ... το κουτί που έχει για αβατάρ το νέο μέλος με "πόρωσε" !!! Κι εγώ σε ηλικία 8 με 10 ετών τα λάτρευα αυτά τα "μικρούλια" τα στρατιωτάκια !!! Με τον αδελφό μου είχαμε τα καφέ [οι Άγγλοι στρατιώτες] και τα σκούρα μπλε [οι Γερμανοί στρατιώτες, θυμάμαι το κουτί έγραφε : Germany Infantry, αν κάποιος θυμάται καλύτερα με διορθώνει] !!! Κι όταν τελειώναμε το παιχνίδι τα μετρούσα ένα - ένα κι αν τύχαινε να λείπει κάποιο ... με πιάνανε τα κλάματα :precry: :precry:!!! Αλλά κι αυτά τα άτιμα ήταν τόσο μικρούλια που ... εύκολα μπορούσαν να χαθούνε !!! Αν έχει ανοιχθεί τόπικ ΄στο retromaniax για τα στρατιωτάκια, ίσως συνεισφέρω τις αναμνήσεις μου !!!

Για την ώρα ... καλωσορίζουμε το νέο μας μέλος με το "άπαιχτο" nickname !!! Καλώς ήρθες και καλή ψυχαγωγία ....
 
Rinus Cesar είπε:
Πω πωωω ... το κουτί που έχει για αβατάρ το νέο μέλος με "πόρωσε" !!! Για την ώρα ... καλωσορίζουμε το νέο μας μέλος με το "άπαιχτο" nickname !!! Καλώς ήρθες και καλή ψυχαγωγία ....
Σ'ευχαριστω....νομιζω οτι το κουτι ειναι απο κανονικα, οχι τα πολυ μικρα. Δεν ξερω και σιγουρα, βρηκα στο Ebay καποιους Ελληνες συλλεκτες που πουλανε παιχνιδια και αρχισα να σωζω φωτο σαν τρελος.

Οτιδηποτε παιχνιδι εχω πιασει στα χερια μου. Ειναι απιστευτο ποσα πραγματα εχουμε ξεχασει και καποιος τα εχει αθικτα στο κουτι τους.
 
Καλώς όρισες pardalotzatziki στη παρέα!
 
Lol! Όντως, το nick τα σπάει! :D

Καλώς όρισες! :D
 
pardalotzatziki καλως ορισες κι απο μενα!!Βλεπω οτι εχεις αγαπη για τα παλια πολεμικα κομικς και τα στρατιωτακια.Εισαι σε καλο δρομο!!
 
Καλώς μας ήλθες Pardalotzatziki ! :flower:

 

 

 

Ασχετο... μήπως να κάναμε διαγωνισμό ποιά τούρτα μας άρεσε περισσότερο;;; :p
 
Juanita είπε:
Καλώς μας ήλθες Pardalotzatziki ! :flower:

Deathshadow είπε:
pardalotzatziki καλως ορισες κι απο μενα!!Βλεπω οτι εχεις αγαπη για τα παλια πολεμικα κομικς και τα στρατιωτακια.Εισαι σε καλο δρομο!!
Καλως σας βρηκα...ξεχασα να πω οτι ειμαι 36 μισο.....ετσι για να συνεννοουμαστε....και συλλεγω Μοτοσυκλετες μινιατουρες και παιχνιδια(σιγα-σιγα..πολυ σιγα ομως)...οτι εχει να κανει με μοτοσυκλετα...οχι βεσπες..ειμαι hardcore Biker :cool: ...οποτε οταν ερθει η ωρα θα βαλω αγγελιες για ανταλλαγες με μινι μοτορια...
 
Πίσω
Μπλουζα