Καλωσόρισμα!

Φρέσκια τούρτα για το καλώς όρισμα modnic.

carousel-carlson.jpg
 
Καλησπέρα και από μένα και καλώς σας βρήκα. Παρακολουθώ το φόρουμ σας εδώ και πολύ καιρό και είναι καταπληκτικό. Γεννημένος στα μέσα του 80΄έχω και γω κάποιες ρετροαναμνήσεις(που κυρίως αφορούν τα 90΄ς λόγω ηλικίας). Ενθουσιάστηκα πάρα πολύ που βρήκα εδώ μέσα άτομα που έχουμε κάποιες κοινές αναμνήσεις και νοσταλγούμε τα ίδια πράγματα. Γενικώς πιστεύω οτι τα χρόνια που πέρασαν ήταν καλύτερα. Πιο αθώα, πιο αληθινά. Είμαι τύπος που καλώς ή κακώς μου λείπουν τα παλιά και τα αναπολώ. Νοσταλγώ π.χ. που όταν πήγαινα βόλτες με τη μανα μου με λεωφορείο αφήναμε ένα κέρμα στο κεσεδάκι του οδηγού, νοσταλγώ που άκουγα μουσική από ένα μεγάλο κόκκινο sharp ραδιοκασετόφωνο με μαύρα ηχεία και είχα έτοιμη μέσα την κασέτα για κάποιο τραγούδι που μου άρεσε, νοσταλγώ που έπαιζα 8μπιτες κονσόλες ή το mega drive και φυσούσα τις κασέτες, νοσταλγώ που στο δημότικό έπαιζα με τάπες και χαρτάκια ομάδων.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις αναμνήσεις που μου έχετε προσφέρει απο δω μέσα. Δεν ξέρω πόσο συχνά θα γράφω αλλά να είστε σίγουροι ότι σας διαβάζω τακτικότατα.

And last but not least (που λένε και στο χωριό μου :) ) θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήρια μου στους δημιουργούς και διαχειριστές αυτού εδώ του σαιτ/φόρουμ αλλά και στα μέλη του για τις πολύτιμες αναμνήσεις που μας προσφέρουν.

Θα τα ξαναπούμε.
 
καλως όρισες Mitch

και ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια :)
 
Γειά σου Mits!!!

Είναι πολύ όμορφο που μεγαλώνει η παρέα μας!!!

Καλώς μας ήρθες!!!
 
Καλώς ήρθες και από μένα, και καλά πόστ να έχεις.

περίμενε να σε κεράσουμε κάτι

Κάμπια τρέχαααααα!!!!!
 
Ηρθα τρέχοντας με την τούρτα :D

madagascar-animal-01.jpg


Καλώς όρισες
 
Mitch Bucannon είπε:
νοσταλγώ που άκουγα μουσική από ένα μεγάλο κόκκινο sharp ραδιοκασετόφωνο με μαύρα ηχεία
Το ίδιο κασετόφωνο είχα κι εγώ και μπορεί να υπάρχει ακόμη κάπου καταχωνιασμένο.

Καλώς ήρθες φιλάρα! ;)
 
Οπα δεν ήξερα ότι υπάρχει thread παρουσίασης νέων! Ας αφήσω ένα μήνυμα λοιπόν κι εδώ, αφού είμαι φρέσκος (3-4 μήνες τώρα), να πω ένα "καλώς σας βρήκα" κι έναν καλό λόγο για το πολύ ζεστό αυτό community. Με λένε Χρήστο, είμαι του '78 και είμαι ρετρολάγνος.
 
kuv είπε:
Με λένε Χρήστο, είμαι του '78 και είμαι ρετρολάγνος.
Καλώς ήρθες κι εσύ φίλε Χρήστο στην παρέα μας! :p :p :p

(Όπα,σιγά ρε,ρε μη βαράς,εντάξει,μια πλάκα κάναμε,ρε σταμάτα που σου λέω,άου!!!! )


Disclaimer: Don't mess with the chief editor !!!! :D :D
 
Καλησπέρα σε όλους!!!

Χτες είχα τα γενέθλιά μου και αφού φορτώθηκα έναν χρόνο ακόμα, είπα σήμερα να ρίξω μια ματιά στα παλιά, όπως κοιτάμε τις παλιές μας φωτογραφίες κάνοντας συγκρίσεις, φέρνοντας στο μυαλό μας αναμνήσεις και βρίσκοντας απαντήσεις σε τωρινά μας ερωτήματα...

Θα τα λέμε λοιπόν....
 
Η πρώτη πάει στον Kuv

DDchocolate-cake-thumb-460x345.jpg


Και η δεύτερη στον Maverick

cake-mice-fromabove.jpg


Καλώς όρίσατε :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πωπω... και ό,τι θα άρχιζα δίαιτα από... Δευτέρα...

καλώς σας βρήκαμε!!!
 
Κάλως ήρθες και απο εμένα Maverick και καλα ποστ!
 
Ουάου κάμπια, φοβερή τούρτα- δεν ξέρω αν πρέπει να κόψω κομμάτι ή να ρίξω για initiative!
 
Καλησπέρα και από έμενα , είμαι γραμμένος καιρό αλλά από εδώ και πέρα θα είμαι ενεργός.
 
Χαιρετισμός Knight_Rider

Γεια σας και απο μένα! :)

Η αγάπη μου για τα θέματα που ασχολείται το site, με έκανε να γίνω και εγώ ένα απο τε μέλη του.

Μου αρέσει η τεχνολογία (και η νέα αλλά ιδιαίτερα η παλιά και οι ρετρό καταστάσεις) και εύχομαι να έχουμε δημιουργικές συζητήσεις!

Όπως φαίνεται απο το nick μου, είμαι φαν της συγκεκριμένης σειράς αφού πιτσιρικάς τότε δεν έχανα επεισόδιο!
 
Έχουμε την κατάλληλη τούρτα για το καλώς όρισμα :D

knightrider%20cake.jpg
 
... και τους κατάλληλους ανθρώπους για να την εκτιμήσουν!!! :p

Πότε τρώμε;;; #)

BTW!!! Καλώς ήλθατε παιδιά!!! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα