Καλωσόρισμα!

Καλώς ήλθες, Φραντζέσκα! :flower:

 

 

Τέρμα το γλυκό...
 
Καλησπέρα,από σπόντα βρέθηκα εδώ από έρευνα που έκανα για κάτι ρετρό καύσωνες.Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη μετεωρολογία(ειδικά με τους καύσωνες στη περιοχή μου έχω μια weird λόξα) και επαγγελματικά με την ψυχολογία (gay affirmative therapy).Είμαι 31 και το πιο ρετρό πράγμα που θυμάμαι ήταν η δυστυχώς χαμένη πολύτιμη συλλογή μου από τα πρώτα τεύχη του Ποπαυ στην Ελλάδα...Είχα τα 200 πρώτα τεύχη κάποτε.....
 
Καλώς όρισες στην παρέα μας! :)

Υπάρχουν πολλά θέματα στο φόρουμ, που θα σου ξυπνήσουν αναμνήσεις!

Εν αναμονή της τουρτίτσας, (για να τσιμπήσουμε κι εμείς :biglaugh:) εύχομαι happy posting!
 
καλώς όρισες στην ρετροπαρέα μας και καλή διαμονή.
 
Καλώς όρισες στην παρέα!
 
Καλώς ήρθες (και πάλι :)) Filadelfioti

Ορίστε και η τουρτίτσα του που όλοι περιμένουν για να φάνε

552031_525122454197628_1327842609_n.jpg
 
Παιδιά μπορείτε να μου πείτε πως ανοίγω καινούριο θέμα ???
 
Εκει που πατησες για να απαντησεις εδω "Απαντηση στο θεμα",αντιστοιχα πας εκει που σε ενδιαφερει και πατας πανω αριστερα στο ιδιο σημειο "Νεο Θεμα".


Βαζεις τιτλο και γραφεις αυτο που θες.



Θα σου ελεγα και για τα tags αλλα θα μπερδευτεις.
 
Kαλώς όρισες margy92 στην παρέα μας!
 
Filadelfiotis είπε:
Καλησπέρα,από σπόντα βρέθηκα εδώ από έρευνα που έκανα για κάτι ρετρό καύσωνες.Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη μετεωρολογία(ειδικά με τους καύσωνες στη περιοχή μου έχω μια weird λόξα) και επαγγελματικά με την ψυχολογία (gay affirmative therapy).Είμαι 31 και το πιο ρετρό πράγμα που θυμάμαι ήταν η δυστυχώς χαμένη πολύτιμη συλλογή μου από τα πρώτα τεύχη του Ποπαυ στην Ελλάδα...Είχα τα 200 πρώτα τεύχη κάποτε.....

καλώς ηρθες και καλη αναζητηση!!

Πολυ ενδιαφεροντα και αυτα που ασχολεισαι.
 
Kαλως ηρθες γκαντεμοσαυρε :D Ολα τα λεφτα το nickname σου :thumbup:
 
Καλως όρισες στην παρέα!

Ωραίο nickname!
 
Χαίρετε! Όπως φαίνετε και από το username μου, άλλος ένας Shenmue fan στην παρέα!

Με λίγα λόγια ως gamer:

Η πρώτη μου κονσόλα υπήρξε το Sega Master System και από τα πρώτα παιχνίδια που έπαιξα σε εκείνη την κονσόλα, ήταν το Alex Kidd in Miracle World, το Sonic the Hedgehog και το Double Dragon. Ειδικά το Alex Kidd in Miracle World είναι πολύ αγαπημένο, πολλές παιδικές αναμνήσεις!

Αργότερα κινήθηκα προς το Game Boy Color, έχοντας ως παιχνίδια το Super Mario Bros. Deluxe, το Cool Ball (puzzle game) και, φυσικά, το Pokemon Yellow Version, ωραίες στιγμές...

Έπειτα έγινε το μεγάλο ...μπαμ, η απόκτηση του Sega Dreamcast... Τι να πρωτοπείς... Virtua Tennis, Virtua Striker, Sonic Adventure, Crazy Taxi, Phantasy Star Online, NBA 2K Series, Power Stone και πόσα άλλα ...και ένα παιχνιδάκι το Shenmue I & II...

Αργότερα, Xbox, Wii και mainstream games... και ακόμα περιμένοντας, δώδεκα χρόνια τώρα, η Sega να κουνήσει το δαχτυλάκι της...

Αυτά από μένα! Σας ακούω!

Υ.Γ.: ...σύντομα θα με δείτε να έχω γράψει κάτι για το Shenmue...
 
2 Τούρτες λοιπόν! Ωραιότατα :D

Για τον Σαύρα 270%u00252BGame%2BSystem%2BCake.jpg

Καλώς ήρθατε στην ΡΕΤΡΟπαρέα μας :D

jemmas-gheko-lizard-birthday-cake.jpg
 
@Shenmuenextgen Καλως ηρθες! Θα βρεις πολλες συζητησεις για ρετρο games εδω στο φορουμ(και οχι μονο για retro games :D )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ηρθα... :D

Τι? Παλι δεν προλαβα τουρτα?.... :eek:

Βρε τις εξαφανισατε?...
smiley-eatdrink020.gif
"]
smiley-eatdrink020.gif
[/url]

:biglaugh::biglaugh:

Τεσπα...

Καλως ηρθατε παιδες!!!
smiley-signs046.gif
"]
smiley-signs046.gif
[/url]

Καλες ρετροαναμηνησεις και καλα ποσταρισματα

ευχομαι και στους δυο σας!!! :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα