Καλύτερη ενζενί ερμηνεία vol.5

Καλύτερη ενζενί ερμηνεία (μέρος 5ο)

  • Άννα Ιασωνίδου - Κολωνάκι Διαγωγή Μηδέν

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Μπίλλυ Κωνσταντοπούλου - Ο Μεθυστακας

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Δάφνη Σκούρα - Ο Γρουσουζης

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Σιμονη Κυριακίδου - Έκλεψα τη γυναίκα μου

    Ψηφοφορίες: 5 100,0%
  • Μαρία Μπονέλου - Κάτι κουρασμένα παλικάρια

    Ψηφοφορίες: 2 40,0%
  • Έλια Καλλιγερακη- Τι 30, τι 40, τι 50

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Ρίκα Διαλυνά - Ο καλός μας άγγελος

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μπεάτα Ασημακοπούλου - Να ζήσουν τα φτωχοπαιδα

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Σοφία Ρούμπου - Το Στραβόξυλο

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Άννα Μαντζουράνη - Ο Στρατής παραστρατησε

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    5
  • Η δημοσκόπηση ολοκληρώθηκε .
Μια ψήφο στην Άννα και μισ στην Σίμονη by the way είναι και κάποιες ταινιες που δεν έχω δει όπως ο στρατός παραστρατησε
 
Μια ψήφο στην Άννα και μισ στην Σίμονη by the way είναι και κάποιες ταινιες που δεν έχω δει όπως ο στρατός παραστρατησε
Κι εγώ δεν έχω δει το να ζήσουν τα φτωχοπαιδα αλλά είχα ακούσει ότι είναι η μόνη ταινία στην οποία η Μπεάτα Ασημακοπούλου μπορεί να θεωρηθεί κάπως ενζενί
 
Εγώ θα δώσω την ψήφο μου στη Δάφνη Σκούρα γιατί ενώ παίζει μια ανύπαντρη μάνα που μπορεί να μην θεωρηθεί ακριβώς ως ενζενί ως περίληψη ρόλου αλλά είναι τόσο εύθραυστη και γλυκιά.

Για την δεύτερη επιλογή θα διαλέξω και εγώ την Σιμονη Κυριακίδου είναι δυναμική καπάτσα και κυρίως ιδιαίτερα ευχάριστη και καθόλου αφελής σε αυτή την ταινία την οποία την είδα τώρα πρόσφατα πρώτη φορά όταν αναφέρθηκε
 
Εγώ θα δώσω την ψήφο μου στη Δάφνη Σκούρα γιατί ενώ παίζει μια ανύπαντρη μάνα που μπορεί να μην θεωρηθεί ακριβώς ως ενζενί ως περίληψη ρόλου αλλά είναι τόσο εύθραυστη και γλυκιά.

Για την δεύτερη επιλογή θα διαλέξω και εγώ την Σιμονη Κυριακίδου είναι δυναμική καπάτσα και κυρίως ιδιαίτερα ευχάριστη και καθόλου αφελής σε αυτή την ταινία την οποία την είδα τώρα πρόσφατα πρώτη φορά όταν αναφέρθηκε
Ούτε αυτή την έχω δει ούτε το καλό μας αγγελο
 
Ούτε αυτή την έχω δει ούτε το καλό μας αγγελο
Ο καλός μας άγγελος έχει πολύ καλό ντουέτο Φωτοπούλου - Διαλυνά. Σχετικά πρόχειρη παραγωγή αλλά είναι απολαυστικός ο Φωτόπουλος
 
Δεν την περίμενα τόσο καλή την ρικα ειλικρινά, θα της χάριζα ψήφο αν μπορούσα πολύ δροσερή και ερωτευμένη με έναν άνδρα που ούτε το υποψιάζεται...
 
Δεν την περίμενα τόσο καλή την ρικα ειλικρινά, θα της χάριζα ψήφο αν μπορούσα πολύ δροσερή και ερωτευμένη με έναν άνδρα που ούτε το υποψιάζεται...
Είναι εξαιρετική και δένει άψογα και με τον Φωτόπουλο
 
Είναι εξαιρετική και δένει άψογα και με τον Φωτόπουλο
Και με την φιλενάδα της άψογα δένουν , η χημεία τους δείχνει όλη την ομορφια της παλιάς Αθήνας. Και με τον Φωτόπουλο συμφωνώ και όπως είπα θα έδινα τώρα την ψήφο μου με την αξία της.
 
Η πρωτη μου ψηφος παει στην συγκλονιστικη Μπιλυ Κωνσταντοπουλου στον Μεθυστακα. Ηταν αποκαλυψη για μενα η ερμηνεια της! Τετοια αληθοφανεια, τετοια φυσικοτητα, ελαχιστες φορες εχω δει στην ζωη μου. Μοναδικη, καταπληκτικη η Μπιλυ στον ρολο της κορης του Μακρη. Το ζουσε το εργο και μαζι της το ζω κι εγω καθε φορα που το βλεπω. Κριμα που ενα τετοιο ταλεντο εκανε τοσο λιγα στον κινηματογραφο...
Η δευτερη ψηφος μου παει στην Σιμονη Κυριακιδου στο Εκλεψα την γυναικα μου. Οχι πως ηταν καμια ηθοποιαρα η Σιμονη, αλλα εδω ειδικα εδωσε ρεστα στον ρολο της πανεξυπνης δικηγορινας και εκανε και ενα πολυ ταιριαστο ζευγαρι με τον Σταυρο Παραβα.
Ομορφη, κομψη, φινετσατη, δροσερη και τσαχπινα, πηρε ολη την ταινια πανω της με αποτελεσμα να επισκιασει ολους τους συμπρωταγωνιστες της. Αφου το καταφερε αυτο, τοτε αξιζει για μενα την ψηφο μου και της την δινω χωρις δευτερη σκεψη.
 
Πρώτη ψήφος πάει ασυζητητί στην Σιμόνη Κυριακίδου. Τσαχπίνα και ξύπνια στο έκλεψα την γυναίκα μου, έδωσε και ένα ρεσιτάλ χορού μαζί με τον Παράβα ο οποίος πρέπει να έχασε μια καριέρα χορευτή. Αλλά επειδή ενζενί χωρίς τσαχπινιά και νάζι ίσον μουσακάς χωρίς μελιτζάνα εγώ θα θυμάμαι την Σιμόνη να χορεύει ξανά το if I had a hammer που χόρευε με τον Παράβα στο "Έκλεψα την γυναίκα μου", αλλά αυτή την φορά στον "Καταφερτζή". Σιμόνη Κυριακίδου, μπέιμπυ ντολ, φιόγκος στα μαλλιά που θύμιζε παιδούλα (πρέπει να του είχε αδυναμία του φιόγκου η Σιμόνη), και χαριτωμένο τίναγμα των μαλλιών.


Η δεύτερη ψήφος πάει στην Μαρία Μπονέλου μόνο και μόνο για το πως φοράει το σίξτυς deux-pièces κοντό μπλουζάκι-παντελόνι στο "Κάτι κουρασμένα παλικάρια". Παρακαλώ να σημειωθεί και εδώ ο φιόγκος.
 
Πίσω
Μπλουζα