Καλύτερη ερμηνεία ενζενί vol.3

Καλύτερη ενζενί ερμηνεία (μέρος 3ο)

  • Μαργαρίτα Παπαγεωργίου - Τζο, ο τρομερός

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Νέλλη Παππά - Ο Κλέαρχος,η Μαρίνα και ο κοντος

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Ξένια Καλογεροπούλου - Η Λίζα το σκασε

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Νάντια Χωραφά - Η Νάνσυ την ψωνισε

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Γκιζέλα Ντάλι - Τρία κορίτσια από το Αμερικα

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Ελένη Προκοπίου - Ραντεβού στον αέρα

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Χλόη Λιάσκου - Κορίτσια για φίλημα

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Έρρικα Μπρόγιερ - Η Παριζιάνα

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Τζένη Ρουσσέα - Πρέπει να τα παντρέψουμε

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Βούλα Χαριλάου - Ο Θύμιος τα κάνε θαλασσα

    Ψηφοφορίες: 2 40,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    5
  • Η δημοσκόπηση ολοκληρώθηκε .
Ερρίκο μπογιερκαι νελλυ παππα για μένα, ειδικά η Ερρίκα, έγραψε ιστορία στην παριζιάνα πολυ δροσερή. Η νελλυ παππα έγραψε ιστορία στον μπακαλογατο, ως φιφικαρα
 
Εγώ λάτρεψα τη Μαργαρίτα Παπαγεωργίου θεωρώ ότι ήταν ιδιαίτερα αξιόλογη. Έκανε πολύ καλή ερμηνεία.
Επίσης μου άρεσε πολύ και η Βούλα Χαριλάου. Αυτή η κοπέλα το χε στο φυζικ τής την ενζενί
 
Η νελλυ παππα έγραψε ιστορία στον μπακαλογατο, ως φιφικαρα

Ναι, αλλα στην παρουσα ψηφοφορια μπορουμε να την ψηφισουμε μονο για την ταινια Ο Κλεαρχος, η Μαρινα και ο κοντος.
 
Ναι, αλλα στην παρουσα ψηφοφορια μπορουμε να την ψηφισουμε μονο για την ταινια Ο Κλεαρχος, η Μαρινα και ο κοντος.
Ναι για τον Κλέαρχο ψηφισα και κει μου άρεσε και στον εμιρη και κακομοιρη
 
Ψήφισα τη Βούλα Χαριλάου στο Θύμιο, που μου άρεσε και η ταινία (αν και πρόχειρη παραγωγή) και η Βούλα. Η Χαριλάου γενικώς ήταν πάρα πολύ καλή ηθοποιός, με ιδιαίτερα προσόντα και κατά τη γνώμη μου δεν έκανε την καριέρα που θα μπορούσε. Ως ενζενί τώρα που συζητάμε εδώ, νομίζω είναι από τις καλύτερες σε τέτοιους ρόλους. Λίγο πονηρή, λίγο αθώα, λίγο σέξι, λίγο της διπλανής πόρτας... όλα σε σωστές αναλογίες. Μπράβο Βούλα!
 
Εδωσα την ψηφο μου στην Ξενια στο Η Λιζα το' σκασε.
Καλοκαιρι του '59 γυρισμενη η ταινια και η Ξενια εχει μια δροσια ανεπαναληπτη. Της ταιριαζει αφανταστα ο ρολος της αθωας μικρης που επιχειρει να παραστησει την βεντετα, κατι που τελικα δεν καταφερνει και αυτο βεβαια ειναι το καλυτερο! Ωραια ερμηνεια και ωραιο το δεσιμο της Ξενιας με τον Κακαβα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αποφάσισα να μη ρίξω ψήφο εδώ γιατί δεν έχω δει (ή έστω δεν θυμάμαι καθόλου) 3 ταινίες της λίστας οπότε δεν θα ήμουν δίκαιος νομίζω (για την ιστορία δεν έχω δει τα "Η Νάνσυ την ψώνισε", "Πρέπει να τα παντρέψουμε" και "Ο Θύμιος τα έκανε θάλασσα"). Μπορώ να πω όμως ότι η Νέλλη Παππά μου άρεσε γενικά πάντα ως ενζενύ σε όλες τις ταινίες που έπαιξε. Ωραιοτατες και η Καλογεροπούλου και η Μπρόγιερ και η Λιάσκου στους συγκεκριμένους ρόλους
 
Εδωσα την ψηφο μου στην Ξενια στο Η Λιζα το' σκασε.
Καλοκαιρι του '59 γυρισμενη η ταινια και η Ξενια εχει μια δροσια ανεπαναληπτη. Της ταιριαζει αφανταστα ο ρολος της αθωας μικρης που επιχειρει να παραστησει την βεντετα, κατι που τελικα δεν καταφερνει και αυτο βεβαια ειναι το καλυτερο! Ωραια ερμηνεια και ωραιο το δεσιμο της Ξενιας με τον Κακαβα.
Νομίζω η Ξένια ήταν ανέλπιστα καλή σε αυτή της την ερμηνεία γιατί νομίζω γενικά η κωμωδία δεν ήταν το φόρτε της.
 
Νομίζω η Ξένια ήταν ανέλπιστα καλή σε αυτή της την ερμηνεία γιατί νομίζω γενικά η κωμωδία δεν ήταν το φόρτε της.
Μου άρεσε πολύ στον Θησαυρό του Μακαρίτη
 
Νομίζω η Ξένια ήταν ανέλπιστα καλή σε αυτή της την ερμηνεία γιατί νομίζω γενικά η κωμωδία δεν ήταν το φόρτε της.
Μου άρεσε πολύ στον Θησαυρό του Μακαρίτη

Σε καποιες κωμωδιες η Ξενια ηταν πολυ καλη. Ας πουμε στην Κυρα μαμμη δεν καθολου επαιξε καλα, στην Λιζα ηταν υπεροχη και στην σουρεαλιστικη κωμωδια, Γαμος αλα ελληνικα, εκπληκτικη.
Εκει εκανε, για μενα, την καλυτερη ερμηνεια της καριερας της.
 
Η Ξένια ήταν καταπληκτική στον Γάμο αλλά νομίζω είναι κυρίως ότι της δόθηκε και το κατάλληλο σενάριο. Γιατί νομίζω γενικώς δεν ευτύχησε στο σινεμά η Καλογεροπούλου.
Σε καποιες κωμωδιες η Ξενια ηταν πολυ καλη. Ας πουμε στην Κυρα μαμμη δεν καθολου επαιξε καλα, στην Λιζα ηταν υπεροχη και στην σουρεαλιστικη κωμωδια, Γαμος αλα ελληνικα, εκπληκτικη.
Εκει εκανε, για μενα, την καλυτερη ερμηνεια της καριερας της.
 
Η Ξένια ήταν καταπληκτική στον Γάμο αλλά νομίζω είναι κυρίως ότι της δόθηκε και το κατάλληλο σενάριο. Γιατί νομίζω γενικώς δεν ευτύχησε στο σινεμά η Καλογεροπούλου.

Ειναι κριμα που δεν επαιξε σε πολλες ταινιες της Φινος Φιλμ και αναλωθηκε σε Καραγιαννη - Καρατζοπουλο.
Ευτυχως ομως, στις αρχες της καριερας της εκανε καποια θαυμασια δραματα οπως το Αγαπη και θυελλα, το Στρατιωτες διχως στολη, και την Εγκαταλειψη, πραγμα που ισοφαριζει καπως την διαφορα.
 
Ειναι κριμα που δεν επαιξε σε πολλες ταινιες της Φινος Φιλμ και αναλωθηκε σε Καραγιαννη - Καρατζοπουλο.
Ευτυχως ομως, στις αρχες της καριερας της εκανε καποια θαυμασια δραματα οπως το Αγαπη και θυελλα, το Στρατιωτες διχως στολη, και την Εγκαταλειψη, πραγμα που ισοφαριζει καπως την διαφορα.
Και σε κωμωδία ήταν καλή και στο Αγάπη μου Παλιογρια
 
Πίσω
Μπλουζα