Καλύτερη ταινία του Jean-Claude Van Damme

Καλύτερη ταινία του Jean-Claude Van Damme

  • Bloodsport (1988)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Kickboxer (1989)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Cyborg (1989)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Lionheart (1990)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Death Warrant (1990)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Double Impact (1991)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Universal Soldier (1992)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Street Fighter (1994)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Timecop (1994)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sudden Death (1995)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0

ΙΑΚΩΒΟΣ

RetroWannaBe
Joined
18 Σεπ 2013
Μηνύματα
55
Αντιδράσεις
14
τιμης εννεκεν επειδη ηταν ο αγαπημενος μου στην εφηβεια και φοβερο μοτιβεισον για εμενα θελω να επιλεξετε τις τρεις καλυτερες του ταινιες απο

bloodsport

kickboxer

cyborg

lionheart

deathwarant

double impact

universal soldier

no way aout

streetfighter

time cop

the quest

maximum risk

sudden death

double team

knock off

inferno

replicant

until the death

in hell

τις τρεις αγαπημενες ψηφιστε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από αυτές το Timecop μου είχε αρέσει πιο πολύ.
 
time cop ε?ειναι μια απο τις καλυτερες του για πολλους και νομιζω η τελευταια καλη πριν αρχισει μετα να παιρνει τον κατηφορο παντως για εμενα ειναι καπου στη μεση αγαπημενη μου ειναι το double impact που βασικα τεχνικα θα επρεπε ετσι να ηταν το double dragon σε εκδοχη ταινιας μετα ειναι το double team που ειναι απο τις αγαπημενες μου καμμενες του βαν νταμ με σεναριο απο την πολυ ερχομαι και στην κορφη κανελα και φυσικα το universal soldier με dolph lundgren σε αποσταση αναπνοης το hard target που ξεχασα να βαλω στη λιστα και το death warrant
 
Και εγω μεταξυ Timecop και Universal Soldier ,δυο απο τις πιο εμπορικες ταινιες του ψηφισα το Timecop...Time travel και Cop movie,can't beat that.
 
Δυο απο τις καλυτερες μου: Timecop (1994) και Universal Soldier (1992)

Σαν τριτη θα εβαζα το Lionheart(1990).

 


Παρεπιμπτοντως....τα: Maximum Risk (1996),The Quest (1996),Inferno (1999),Replicant (2001),In Hell (2003) και Untill Death (2007),

ειναι εκτος χρονολογικων οριων του φορουμ που ειναι το 1995.

Και στην δημοσκοπηση μπαινουν μεχρι 10 επιλογες.

Μπορεις να βαλεις 9 ταινιες και στην τελευταια (την 10η) να βαλεις την επιλογη "Αλλη".

Αυτα. :)

http://retromaniax.gr/showthread.php?25378-Universal-Soldier-(1992)&p=411179&viewfull=1#post411179
 
δεν το γνωριζα αυτο με τις χρονιες
 
Εντάξει, από τις αναφερθείσες μόνο το Street Fighter και το Bloodsport έχω δει και επέλεξα τη 2η που είναι από τις αγαπημένες μου.
 
Αναμεσα σε Universal Soldier και Timecop η επιλογη ηταν δυσκολη... :wait2:

Και οι δυο ειναι ισαξιες και ισως οι καλυτερες - παντα κατα την γνωμη μου - του Van Damme.

Με απειροελαχιστη διαφορα επικρατησε το Universal Soldier. :cool:

Στρωνομαστε με τον κολλητο,εχουμε παρει και μια μπολαρα γαριδακια και ετοιμαζομαστε να απολαυσουμε θεαμα! :cool: Καποια στιγμη "ψαρωνουμε" ασχημα... :eek:

Στην σκηνη που σκαει μυτη η νταλικα και βγαινει απο το αεροπλανο,γυρναω στον κολλητο μου και του λεω...

"Ο Γολιαθ απο τον ΚΙΤΤ" :eek: o_O ...."Ποιος Γολιαθ ρε....αληθινος Optimus Prime ειναι!!!" :eek: o_Oo_O
 
Kick Boxer δαγκωτο απο ολες τις μεριες
 
Δύσκολη επιλογή με τόσες κλασσικές Βανταμοταινίες, αλλά η ψήφος μου τελικά πήγε στο τιτανοτεράστο Bloodsport. :headbangdude: (συν τοις άλλοις έχει και κάποιες αξέχαστες ρετρο-gaming αναφορές, όπως η κόντρα στο Karate Champ και βέβαια οι κινήσεις του Βαν Νταμ στο ηλιοβασίλεμα, που αργότερα τις είδαμε στο Full Contact :thumbup: ...αν και το τελευταίο σκηνικό μπορεί να προέρχεται απο το Kickboxer και να θυμάμαι λάθος....)

---EDIT---

Yep, απο το Kickboxer είναι, το τσέκαρα. :D

Παρ' όλα αυτά, η ψήφος ισχύει πάντα για το Bloodsport που το θεωρώ κλασσικότερο όλων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
την ειχα λιστα αλλα ειναι του 1996 φιλε και δεν πιανεται συμφωνα με τους κανονες του φορουμ για εμενα αυτη η ταινια ειναι η καλυτερη πολεμικων τεχνων του βαν νταμ
 
To kickboxer με διαφορά. Έχω χρόνια να την δώ αλλά πιτσιρικάς την είχα λιώσει. Αν την δω τώρα είναι βέβαιο πως θα ξενερώσω λόγο της "υπερβολής" που πλέον δεν είναι δυνατόν να είναι πιστευτή .... έφτασα και τα 33.
 
billy είπε:
(συν τοις άλλοις έχει και κάποιες αξέχαστες ρετρο-gaming αναφορές, όπως η κόντρα στο Karate Champ και βέβαια οι κινήσεις του Βαν Νταμ στο ηλιοβασίλεμα
Και μην ξεχνάμε ότι η κίνηση του Frank Dux στον Pumola ενέπνευσε του δημιουργούς του Mortal Kombat για το nut punch του Johnny Cage.

fWmxBCR.jpg

maxresdefault.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Kαι εγω ειμαι σε αυτες τις 3 αλλα με αλλη σειρα:lionheart (ηταν η πρωτη ταινια που ειδα σαν φοιτητης στο εξωτερικο),και κατοπιν timecop και universal soldier,οποτε ψηφισα Lionheart
 
Hard Target για εμενα,μακραν η καλυτερη ταινια του Van Damme.Χαρακτηριστικη η κλωτσια του Van Damme που προσγειωνεται στη μαπα του μοτοσυκλετιστη.Απορω πως δεν υπαρχει στη λιστα κιολας καθως ειναι πολυ ποιο χαρακτηριστικη και απο το Cyborg και απο το Death Warrant.Σαν δευτερη επιλεγω το Lionheart και τριτη το Timecop.
 
Δύσκολος στόχος.

Χωρίς διέξοδο.

Timecop.

Lion heart.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Σήμερα κοιτάω το BllodSport και μου φαίνεται αστείο .

Βέβαια συμφωνώ πως κάθε-τι πρέπει να κρίνεται με τα της εποχής .

Εγώ πάντως ψήφισα Διπλό Αντίκτυπο .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υποθετω ως χορογραφια, οπου τα χτυπηματα και οι αντιδρασεις ειναι εντελως μη ρεαλιστικα.
 
Πίσω
Μπλουζα