Καλύτερη ταινία του Jean-Claude Van Damme

Καλύτερη ταινία του Jean-Claude Van Damme

  • Bloodsport (1988)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Kickboxer (1989)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Cyborg (1989)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Lionheart (1990)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Death Warrant (1990)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Double Impact (1991)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Universal Soldier (1992)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Street Fighter (1994)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Timecop (1994)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sudden Death (1995)

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
[Το μύνημα ας διαγραφεί . Θα υπήρξε κάποιο πρόβλημα κατά την αποσύνδεση και επανασύνδεση]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Αστείο σαν υπόθεση, σαν σκηνοθεσία, αστείο ως προς τι;
Υ.Γ. : όπου βγάζει "Ξ" είναι άνω τελεία . κάποιο πρόβλημα υπάρχει με τον κειμενογράφο .

01:09 : ο διαιτητής πόσα πήρα από το Βαν Ντάμ για να του επιτρέψει να ανέβει επάνω-του ; ! !

01:26 : ο Βαν Νταν λέει : κάτσε ακίνητος Ξ ωραία , περίμενε να σηκώσω το πόδι-μου Ξ ωραία , και τώρα πάρ'την ! Και φυσικά ο αντίπαλος κάθεται !

01:33 : ελαφρά πηδηματάκια , θέλοντας να δείξει πως κατέχει την κίνηση στις μαχητικές τέχνες ...

01:44 : ρίχνει κλοτσιές στο κεφάλι του αντιπάλου λες και εκείνος είναι πακτωμένος στο έδαφος !

01:53 : κινήσεις ετοιμότητας σε - κατά τα άλλα - ένα άθλημα μεστό κινήσεως .

02:01 : ο Νταμ κάνει "ΑΑααααααα" , λες και είναι έτοιμος να δαγκώσει !

02:08 : Ποιός παλαβός έφτιαξε τέτοια στραβή πλατφόρμα ; Α , ξέχασα Ξ ήταν σκηνοθεσία του Νταμ .

02:10 : Κινήσεις ετοιμότητας (ξανά) με τον αντίπαλο στα 10 μέτρα ... Δεν πειράζει , τουλάχιστον δείχνει καλά στην κάμερα .

02:18 : Κοιτάει σαν να μην πιστεύει στα μάτια-του !

02:20 : Ο αντίπαλος κοιτάει αλλού , ξεχνιέται , μιλάει στο κινητό , ακούει ραδιόφωνο ,, τέλος πάντων αποτυγχάνει εντελώς να δει μία τέτοια κίνηση από τόσο μακριά .

02:24 : Δε χρειάζονται σχόλια ! ! ! ! !

02:33 : Πάλι κινήσεις ετοιμότητας σε άθλημα κατεξοχήν κινήσεως ...

02:36 : ο κακός ;βαράει το κεφάλι-του για να ξαναμπούν τα γρανάζια στη θέση-τους ;

02:38 : Και καλά Ξ ο Νταμ πήδηξε επάνω από τον αντίπαλο ! Αν είναι δυνατόν ! ! ! Εντάξει , είπαμε , αλλά όχι και τέτοια !

02:44 : Το πόδι κάποιου τρίτου (που δε φαίνεται στην κάμερα) φιλοδορεί μία κλοτσιά τον αντίπαλο . Ίσως να ήταν και πλαστικό πόδι !

02:46 ~ 02:55 : Αργές . Πολύ αργές κινήσεις , σε ένα άθλημα που ... Α , ξεχάστηκα , το ξαναείπα αυτό .

03:00 : Κινήσεις ετοιμότητας ... Μα γιατί ρε Νταμ ; Αφού ο άλλος είναι φαρδύ πλατύς Ξ δε σε απειλεί από εκεί που είναι . Ούτε χονκονέζικη ταινία να ήταν .

03:06 : ο αντίπαλος βγάζει ένα κομμάτι ζάχαρης ! Καλά , το ξέρω πως υπερβάλω , αλλά με όλα τα παραπάνω , πώς να μην ;

03:13 : Πάλι κινήσεις ετοιμότητας ... Και τελικά τι έγινε ; Χαμένη πήγε ... (η ετοιμότης)

03:20 : η υποφορά του Νταμ είναι για έπαθλο .

03:24 : Μου φαίνεται εμένα ή τον χτύπησε εκεί που δεν πρέπει ; ; ; Μπα , θα καθυσηχαστώ πιστεύοντας πως τον χτύπησε στους κοιλιακούς .

03:33 : αν ήταν ταινία τρόμου , θα έπαιρνε βραβείο για το βλέμα τρόμου ! Αλλά έλα-μου που δεν είναι .

03:42 : ο Νταμ προσπαθεί να χτυπήσεο μύγα με γροθιά και ο αντίπαλος του ρίχνει μία σαν να του λέει "πάρε και σκάσε" . Σημειωτέον πως τραβιέται προς τα πίσω πρωτού ουσιαστικά τον φτάσει το χτύπημα !

03:48 : πάντως , πέρα από την πλάκα , το παρόν και το παραπάνω χτύπημα δείχνουν να είναι αληθινά , από το τρέμουλο των μυών . Ελπίζω να μη χρειάστηκε να γυρίσουν πολλάκις αυτές τις σκηνές !

03:53 : επανάληψη , ξανά τε και ξανά της ίδιας κίνησεως .

03:58 : Φοβερό βλέμα ! Βέβαια σε κάτι τέτοια ο Bolo Yeung Tze ήταν αστέρι !

04:03 : ανατροπή σε κάποιον που είναι ήδη πεσμένος !

04:04 ~ 04:21 : ο διαιτητής μάλλον είναι πουλημένος , διότι δεν διακόπτει τον αγώνα .

04:55 : ο Νταμ δεν πιστεύει στα μάτια-του ! (πάλι)

05:06 : ο Ταρζάν θα ζήλευε αυτήν ην κραυγή !

05:18 : Α , τώρα το κατάλαβα . Παριστάνει το ζόμπι ! Ναι , αυτό θα είναι !

05:46 ~ 05:47 : ο Μπόλο πάει να χτυπήσει με ανοιχτή την παλάμη και στο επόμενο καρε η γροθιά είναι σφηκτή ! Αλλά αυτό δεν είναι τίποτα . Διότι στη συνέχεια ο Νταμ ανακαλύπτει πως ... η Δύναμη είναι μαζί-του !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μία χαρά τα βλέπω εγώ,σε πραγματικούς αγώνες εχω δει χειρότερα...όντως μη ρεαλιστικά.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Νομίζω ότι διυλίζουμε τον κώνωπα. Τέτοια ανάλυση για 4 λεπτά και 38 δευτ/λεπτα ταινίας δεν την περίμενα. Δηλάδή που να πιάναμε και όλη την ταινία. Εν πάσει περιπτώσει, όταν την πρωτοείδα και ήμουν δεν ήμουν 10 χρονών δεν έβλεπα τίποτα από τα παραπάνω, ούτε και τώρα δηλαδή, απλά την απόλαυσα και την απολαμβάνω ακόμη και σήμερα.

Simple as that!
 
Πρώτο εβαλα το Bloodsport που τον ανέδειξε και ήταν και στην καλύτερη φυσική κατάσταση, μετά θα έβαζα το Universal Soldier(μόνο αυτό, τα υπόλοιπα είναι απαίσια) και τελος το Sudden death που εκτός από ξύλο είχε και σασπένς. Επίσης πού είναι το Hard Target (η πρώτη αγγλόφωνη του Τζον Γου); Ε;;;
 
Johny είπε:
όταν την πρωτοείδα και ήμουν δεν ήμουν 10 χρονών δεν έβλεπα τίποτα από τα παραπάνω, ούτε και τώρα δηλαδή, απλά την απόλαυσα και την απολαμβάνω ακόμη και σήμερα.
Συμφωνώ . Γι'αυτό εξαρχής είπα πως κάθε τι πρέπει να κρίνεται με τα της εποχής-του .
 
Μεχρι Τελικης Πτωσης (Bloodsport) :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καινουργια ταινια μεν,κλισε σεναριο δε... :xm:

Anyway....οπως και να εχει θα μπει στα υποψην. :)
 
Aardvark είπε:
Τι εχουμε εδω?
Kickboxer: Vengeance (2016)

[video=youtube_share;bcmMhDAwpvk]https://youtu.be/bcmMhDAwpvk

stayros είπε:
Καινουργια ταινια μεν,κλισε σεναριο δε... :xm:
Anyway....οπως και να εχει θα μπει στα υποψην. :)
Οπως το ειχα ψιλιαστει...

Ο μεγαλος αδερφος σκοτωνεται απο ενα πρωταθλητη του Μουαι Ται και ο μικροτερος αδερφος ζηταει εκδικηση

με τον Van Damme να αναλαμβανει χρεη προπονητη!

Reboot της ταινιας του 1989 αλλα με μετριο αποτελεσμα. :xm:

Ο Van Damme αν και δειχνει να "το εχει" τελικα φαινεται λιγο "σκουριασμενος"... :precry:

Στα θετικα της ταινιας, η εμφανιση της Gina Carano και....

...της Sara Malakul Lane στον ρολο της sexy αστυνομικινας Liu. :flower:

Για περισσοτερες φωτο....google it! ;)

sara-malakul-lane-kickboxer-vengence-premiere-in-hollywood-6.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα