Καλύτερη game μουσική.

Ρε παιδια μην ξεχνιέστε Xenon 2 , Gods, Ishar για Α1200, populus powermonger.
 
Άλλαξα γνώμη... :p

Η καλύτερη μουσική ήταν... αυτή!!! ;) :cool:

//Πέρα από την πλάκα, ΑΝ έρθουν κάποτε στην Ελλάδα, αν δείχνετε έστω και το παραμικρό ενδιαφέρον γύρω από τα games και τη μουσική τους, μην τολμήσετε να το χάσετε... Είναι πραγματικά μοναδική εμπειρία... #)
 
[ame=

[MEDIA=youtube]HJcxU67LX2s[/MEDIA]]http://www.youtube.com/watch?v=HJcxU67LX2s
δυστηχως δεν βρηκα την γνησια απο τον αμστραντακο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mike είπε:
WENDETTA 2175
Δυστυχως το βιντεο ειναι κακης ποιοτητας και με χαλια ηχο, ουτε τα samples δεν ακουγονται καλα, ουτε η μουσικη.

Επισης αν βαριεστε να δειτε την εισαγωγη, το παιχνιδι ξεκιναει μετα τα 7 λεπτα. Αλλα αν εχετε χρονο δειτε το ολο, ειναι φοβερο παιχνιδι και παιζει σε απλη Α1200 με σκληρο (δεν νομιζω να θελετε να αλλαζετε 20 δισκετες)

Εδω:

Δέν το είχα δεί ποτέ αυτο το παιχνίδι ! Σάν τις tunnel sequence του stardust, φαίνεται πολύ καλό !
 
PAULA στα καλύτερα της
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τα καλύτερα για εμένα... :

 
Μερικά που νομίζω δεν αναφέρθηκαν.

Apidya

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η μουσικη του Lost Patrol ειναι φοβερη!
 
Δεν είναι το αυθεντικό, άλλα έχετε ακούσει τη εκτέλεση για πιάνο της in-game μουσικής του hero quest ; Προσωπικα νομίζω ότι είναι αριστούργημα.

 
Η Amiga έβγαλε απίστευτα παιχνιδια με φοβερο ήχο για τα δεδομένα!αυτό που με ενθουσιάζει είναι πως γράφτηκε μουσική που σου μένει στο μυαλό!! Αξέχαστα themes για μένα είναι δύο¨Secret of the monkey island και Cannon Fodder!!!Ιδιαίτερα το πρώτο είναι υπέρ-cool...Το ακούς και νοιώθεις ο πιο cool άνθρωπος στο γαλαξία.Επίσης στο μυαλό μου έρχονται μερικά ακόμα όπως το Final Fight και το Jaguar 220!Όμως άμα κάτσω να ψάξω θα βρω ακόμα περισσότερους Amiga ήχους που σφράγισαν τα γυμνασιακά και λυκειακά μου χρονια

 
nikkisinn είπε:
Όμως άμα κάτσω να ψάξω θα βρω ακόμα περισσότερους Amiga ήχους που σφράγισαν τα γυμνασιακά και λυκειακά μου χρονια
Πόσο μάλλον αν κάνεις μια βόλτα από δω...
 
Venus the Flytrap. Καλούτσικο shoot-em up αλλά καταπληκτική intro μουσική.
 
πω πω με έστειλες αδιάβαστο τώρα...άψογοο λέμεεε
 
Πίσω
Μπλουζα