Καλύτερη game μουσική.

Aarbron είπε:
Επίσης τέλεια μουσική είχε και το Shadow Of The Beast II, ειδικά στο game over, όταν πέθαινες... Ακόμα θυμάμαι την κιθάρα που έπαιζε...
Τι μου θύμησες τώρα Aarbron.

Αρε paula αν ζούσες σήμερα τι θα έκανες...

Κάτι από Dave Smith PolyEvolver μαζί με 64bit sampler και μια αράδα DSPs για Real Time Effects.

:icon_cry:
 
Dave Smith Poly Evolver?

Διαφώτισε με...
 
Είναι ένας δεύτερος Moog

Είναι ο πατέρας του Prophet V, του Wavestation και σήμερα του

Evolver

Ο τύπος σχεδίασε και έδωσε το όνομα στο MIDI. Σχεδίασε την AWE32 και την έδωσε στην Creative Labs.

Ρίξε μια ματιά στη δουλειά του

Τι άλλο να πεις για τέτοια μυαλά;
 
Aarbron είπε:
Πολύ καλή μουσική, εντελώς ψυχοπλάκομα, είχε και το παιχνίδι Thanatos στον Amstrad.
ΟΝΤΩΣ ! Άραγε, να υπάρχει τρόπος να βρεθεί αυτή η μουσική ;;; :confused:
 
keeper7k είπε:
Εσύ ήσουν καλό παιδί. Πως πέρασες στην dark side of the force δεν έχω καταλάβει ακόμα. :biglaugh:

Εξαιρετικό Link!

Υ.Γ.Πάντως πράγματι οι Sith είναι πάντα δύο!!!
 
@exetlaios

Thanks man! Always a pleasure to help!

Ο Microspeccy που χρησιμοποιώ κατα κόρον (και που θα βρείς στο link του Wally απο πάνω) είναι πολυ καλός. Έχε υπόψιν οτι τα .ay αρχεία περιέχουν περισσότερους απο 1 ήχους αρκετές φορές. Χρησιμοποίησε τα navigation buttons του player να ακούσεις και τα υπόλοιπα!
 
Lotus Turbo Challenge 2...Καταπληκτική μουσική στο intro
 
project-x ενα απιστευτο trans-aki για εισαγωγη!
 
cannon fodder kai lotus esprit turbo challenge!!!

tromera kai ta duo!!! :cool:
 
το ξέθαψα γιατί σκεφτόμουν να το ανοίξω σαν καινούριο θέμα!

λοιπόν να προσθέσω

Elf

no ingame music παίδες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παιδιά εγώ από το 1993 που έχω τον Atari ST μου δεν αλλάζω με τίποτα την μουσική από το goldrunner του 1988. Μέχρι που σε μια φάση το μίξαρα με psychedelic! ακόμα μουσικές αγαπημένες μου είναι από τα παιχνίδια football manager (στην εισαγωγή), kick off 2, zynaps και vixen. Μόνο και μόνο για το goldrunner κόλλησα στο πίσω μέρος του ST μου 2 RCA επίχρυσες για να μπορώ να τον συνδέσω στον 4καναλο μίκτη ήχου που έχω!
 
Μπορεί να τα έχετε ξαναδεί αλλά μιας και τα πέτυχα σήμερα τυχαία στο Youtube...

 
από τα καλύτερα που έχω ακούσει:

1. Lotus Esprit Turbo Challenge II

2. Shadow of the Beast II

3. Chuck Rock (intro)

4. Dynamite Dux

5. Rainbow Islands

6. Bubble Bobble

7. Turrican II
 
WENDETTA 2175

Δυστυχως το βιντεο ειναι κακης ποιοτητας και με χαλια ηχο, ουτε τα samples δεν ακουγονται καλα, ουτε η μουσικη.

Επισης αν βαριεστε να δειτε την εισαγωγη, το παιχνιδι ξεκιναει μετα τα 7 λεπτα. Αλλα αν εχετε χρονο δειτε το ολο, ειναι φοβερο παιχνιδι και παιζει σε απλη Α1200 με σκληρο (δεν νομιζω να θελετε να αλλαζετε 20 δισκετες)

Εδω:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα