Καλύτερος James Bond

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Μιας και προσφατα εγινε η ανακοινωση του τιτλου της 23ης ταινιας της σειρας υπο τον τιτλο Skyfall, ειναι ευκαιρια να δουμε ποιον Τζαιημς Μποντ προτιμα η κοινοτητα του RetroManiaX

David Niven

Sean Connery

George Lazenby

Roger Moore

Timothy Dalton

Pierce Brosnan

Daniel Craig

Χρηστος Κοροπιωτης
 
Sir Sean Connery Ο γοητευτικότερος αλλα και αυτός που καθιέρωσε τον James Bond παγκοσμίως και τον έκανε τον πιο διάσημο μυστικό πράκτορα του κόσμου!
 
Roger Moore για μένα, λόγω του ότι ήταν ο James Bond που αγάπησα μικρή.
 
Όντως πολύ μεγάλο θέμα που αποτελεί αφορμή για πολλούς διαξιφισμούς, εφάμιλλης έντασης με αυτούς του "ποιος είναι ο αγαπημένος σας Beetle ή "ποιος είναι ο αγαπημένος σας κυβερνήτης στο Star Trek".

Ψηφίζω Sean Connery κι εγώ, ακριβώς επειδή αυτός καθιέρωσε τον Bond -όπως πολύ εύστοχα το έθεσε ο circleag. Κατά πολλούς το παρουσιαστικό του Roger Moore είναι πιο κοντά σε αυτό που περιγράφει ο Ian Fleming στα βιβλία του, αλλά δεν μου κάθεται καλά λόγω της πιο "χαζοβιόλικης" και "ανάλαφρης" τάσης που είχαν οι ταινίες με πρωταγωνιστή αυτόν.
 
Eμενα μου αρεσαν πολυ οι δυο ταινιες του james bond με τον Timothy Dalton, γιαυτο και επελεξα τον Dalton
 
Φοβερό θέμα Πάνο. θα πρότεινα επίσης μετά την λήξη του να επεκταθεί η δημοσκόπηση και στην καλύτερη ταινία αυτού που θα επικρατήσει.

Βεβαίως ο Κόνερι είναι η δική μου επιλογή.
 
Χρηστος Κορωπιοτης, γιατι κανεις απο τους αλλους δεν εχει το στυλ του. :D :D
 
θα συμφωνήσω για την πρώτη επιλογή, όπως έχει διαμόρφωθει προς το παρόν, και σαν δευτερή θα ψήφιζα Daniel Craig.
 
Sean Connery & εγώ παρακαλώ! :)

Δεύτερος αναπληρωματικός ο Timothy Dalton, για την "ψυχρή" γοητεία του.

Κάπου κρατάω και τον καημενούλη τον Lazenby, ο οποίος -πέραν του ότι ήταν πολύ γκαντέμης: είπε να παντρευτεί και του σκότωσαν τη γυναίκα- ήταν σαν "εικαστική παρέμβαση" μεταξύ των λοιπών Bonds. Κυρίως, γιατί ήταν κάτι μέτριο από άποψη ομορφιάς. Εντούτοις, βρήκε μια μικρή θεσούλα και τούτος στις προτιμήσεις μου!

Και μια απορία ρε παιδιά, with all due respect: Ποιος στην ευχή είναι ο Χρήστος Κοροπιώτης?????? :)
 
Χαχαχαχαα!!!! :D :D :D Πλάκα με κάνετε! :biglaugh:

 


Όχι ρε σεις, αν το ήξερα, αυτόν θα ψήφιζα!
:D

 


Να 'σαι καλά, Βαγγέλη! Πάλι έφτυσα τον καφέ μου!
:D
 
Connery ή Moore...

Τελικα Κοροπιωτη!... :)

(δεν μπορω να αποφασισω... Και οι δυο ειναι ισαξιοι James Bond!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Pierce Brosnan, o Θεος. Ο James Bond στην σωστή διάσταση. Φοβερός ηθοποιός (όποιος δει το Matador θα καταλάβει), απίστευτη γοητεία και ο άνθρωπος που ανανέωσε την σειρά. Επίσης ας μπει και ψηφοφορία για το καλύτερο James Bond τραγούδι
 
D@redevil είπε:
Χαχαχαχαα!!!! :D :D :D Πλάκα με κάνετε! :biglaugh:  


Όχι ρε σεις, αν το ήξερα, αυτόν θα ψήφιζα!
:D

 


Να 'σαι καλά, Βαγγέλη! Πάλι έφτυσα τον καφέ μου!
:D
Βασικά ούτε εγώ τον ήξερα και είχα την ιδία περιέργεια οταν είδα στο thread του wally το όνομα αυτο,

στην αρχη νομιζα οτι ηταν λαθος αλλά..... τι να πεις ο Υπερμέγιστος Wally πάλι μας έβαλε τα γυαλιά!!!! :D

Να σαι καλα Wally!!!
 
Roger Moore

Οι πρώτες αγάπες δεν ξεχνιούνται ...
 
Sean Connery.

Τρελό παιδί και ο Χ. Κορωπιώτης πάντως... :p
 
Ψηφισα R.Moore για λογους νοσταλγιας και γιατι θεωρω πως ειναι ο απολυτα "βρετανικοτερος" ολων. Τον εχω συνδυασει με πολλες αγαπημενες ταινιες 007 αν και ο Daniel Craig και ο P. Bronsnan ειναι απιστευτα καλοι. Ο καθενας βεβαια με τα ιδιαιτερα στοιχεια του οποτε ολοι κατι εχουν να πουν
 
Κονερυ: Νομιζω οτι του λειπει η ειρωνεια και η Αγγλοφατσα. Θα ηταν νικητης αν δεν υπηρχε ο...

Μουρ: Με αυτον μεγαλωσαμε. Οταν βλεπαμε ταινιες Μποντ στο σινεμα, αυτος ηταν ο πρωταγωνιστης. Αρα εχει σφραγιστει σαν "Ο Μποντ" στον εγκεφαλο μου. Ολες οι ταινιες του ηταν πολυ καλες ακομα και στα γερονταματα (πχ A View to a Kill). Πολλα και εντυπωσιακα gadgets, απιθανα Bond Girls.

Λαζενμπυ: Ειχε την ευτυχια να πρωταγωνιστησει στη καλυτερη (με διαφορα) ταινια της σειρας (On Her Majesty Secret Service)

Νταλτον: Απαραδεκτος και απαραδεκτες και οι ταινιες του.

Μπροσναν: Πολυ καλος. Αν δεν τον εμπλεκαν με αορατα αυτοκινητα και αηδιες θα ηταν ακομα καλυτερος

Κρεγκ: Στραπατσαρισε την εικονα του Μποντ που ειχα στο μυαλο μου. Τρωει συνεχως ξυλο, κλαψας, πολλα βαρυς και οχι.

Ετυμηγορια: Ροτζερ Μουρ

Οι ταινιες θα "σπασουν" σε μελλοντικα δημοψηφισματα ανα πρωταγωνιστη.
 
Πίσω
Μπλουζα