Καλύτερο Παιχνίδι της Χρονιάς [2010]

Καλύτερο Παιχνίδι της Χρονιάς [2010]

  • Bayonetta

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Call of Duty Black Ops

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Fallout New Vegas

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • God of War III

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Gran Turismo 5

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Halo Reach

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Mass Effect 2

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Red Dead Redemption

    Ψηφοφορίες: 1 100,0%
  • Super Mario Galaxy 2

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Super Street Fighter IV

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    1

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.282
H καθιερωμενη ψηφοφορια για το αγαπημενο παιχνιδι της χρονιας.

Ανεβασα ενδεικτικα τα 10 πιο ευρεως "αποδεκτα".

Δεν συμπεριελαβα Indie, Arcade, Handheld και Motion games

Bayonetta

Call of Duty Black Ops

Fallout New Vegas

God of War III

Gran Turismo 5

Halo Reach

Mass Effect 2

Red Dead Redemption

Super Mario Galaxy 2

Super Street Fighter IV

Σιγουρα λογω του περιορισμου των 10 επιλογων εμειναν εξω αρκετα (Singularity, Metro 2033, Vanguish, FF XIII, Stalker Pripyat, Metroid Other M, Alan Wake, F1 2010 κτλ κτλ)

Μπορειτε να αναφερετε τα δικα σας. Να γινει και καμμια κουβεντα...
 
Χμ. Διαμαντάκια. Αλλά η επιλογή εύκολη.

Φυσικά GT5!!!!!!!!!!!!!!

Βέβαια έχω παίξει σχεδόν τα πάντα εκτός από το Red dead, που μου τη σπάει το theme του, και το SSF.

Σαν δεύτερη επιλογή, φυσικά Halo Reach. Χαλαρά.
 
Εγώ φέτος παρότι έπαιξα (παίζω) και το red dead, και το Mass effect 2, τα οποία είναι εξαιρετικά καλές παραγωγές, πιό πολύ απ'όλα μου άρεσε το Mafia II που δέν είναι στη λίστα (ούτε και στα...παραλειπόμενα αυτής). Πολλοί το θάψανε, είπανε ξείπανε, αλλα η σκηνοθεσία του παιχνιδιού, τα γραφικά η μουσική και η ατμόσφαιρα, εμένα με κερδίσανε.
 
Halo Reach βέβαια! Eξαιρετικό!
 
Super Mario Galaxy 2 χωρις αντιπαλο
 
Galaxy 2 από εμένα, αν και θα περίμενα να βρίσκεται και το DKC returns στη ψηφοφορία! Αν βρισκόταν ίσως να το ψήφιζα! Οχι τίποτα άλλο, αλλά είναι από τα καλύτερα 2D platformers της τελευταίας δεκαετίας και σε ένα retro forum θα έπαιρνε πολλές ψήφους!
 
God of war 3...The God of games Τυχαιο?? δε νομιζω!!!
 
Θα πω το Red Dead Redemption!

Λατρεύω το Western theme και πόσο μάλλον με την προσθήκη του Undead Nightmare!

Western και Zombies!!! Τι άλλο να ζητήσω;
 
GOW3 ... GT5 πολυς ντορος, οχι για το τιποτα αλλα οκ γιαυτο το πραγμα περιμεναμε τοοοοοοοοοοοσα χρονια?
 
Βest Videogame 2010? Εasy.. (Και οπως θελει η παραδοση, δεν περιεχονται στην λιστα του wally.. τυχαιο? ) :)

ASSASSINS CREED BROTHERHOOD


Για εμενα ειναι οι μονοι τιτλοι (και σειρες) που αξιζει να εχει καποιος ενα μοντερνο game system για να τα παιζει.
 
Halo Reach και τα μυαλά επι του αναδευτηρίου! :Ρ
 
Να πω την αληθεια το Halo Reach και το God of war 3 δεν με εντυπωσιασαν, ομως το Mass Effect 2 και το Medal of Honor για μενα ειναι τα Best video games of 2010.
 
Δυστηχώς κανένα από αυτά τα games δεν με εντυπωσίασε ιδιαιτερα. Εκτός από το Bayonetta και το RDR, εχουμε σίκουελς, τρίκουελς και τετράκουελς. Το RDR το βρήκα βαρετό και το Bayonetta δεν το έχω παιξει ακόμα. Το Bioshock 2 δεν μου άρεσε όσο το 1 και το Black Ops ήταν πολύ κατώτερο των MW1 ΜW2. Από τα υπόλοιπα διάλεξα το Mario Galaxy 2 (το οποιο μου άρεσε σχεδόν όσο το 1ο), αν και μάλλον θα προτιμουσα το Donkey Kong Country Returns σε αυτήν την φάση.
 
Super Mario Galaxy 2!!!!!!!

Mario for ever.... Είναι και ρετρό φυσιογνωμία :) αλλα και παιχνιδαρα!!!!
 
Χμμ δύσκολη επιλογή...

Είμαι μεταξύ bayonetta, red dead redemption, god of war 3, mass effect 2 και super mario galaxy 2.
 
red dead redemption. Ίσως βέβαια να είμαι επηρεασμένος επειδή το έπαιξα σχετγικά πρόσφατα και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις...
 
Πίσω
Μπλουζα