Καλώς σας βρήκα και εγώ !

Console Hunter

RetroN00b
Αντιδράσεις
37
Καλημέρα σας , καλώς σας βρήκα ! ( η μάλλον σας ήξερα αλλά είχα ''αφήσει΄΄ χρόνια τα forum και αποφάσισα να κάνω join )

Eίμαι ο Νίκος, γεννημένος την 17Ν 1982 και ίσως κάποιοι από εσάς να με γνωρίζετε λόγω της ενασχόλησης μου σε 2 κανάλια στο youtube, αυτά των
Toy Hunters Gr και Console Hunter. Το πρώτο κανάλι είχε να κάνει με παρουσιάσεις Retro παιχνιδιών,συλλεκτών, καταστημάτων και άλλα.
Ηταν το 1ο εγχείρημα στην ελλάδα να αναδείξει τη τρέλα του retro και ότι υπάρχουν συλλέκτες εκεί έξω.Πλέον έχει σταματήσει εδώ και 2 χρόνια.
Το 2ο κανάλι είναι προσωπικό εγχείρημα, αφοσιωμένο στις κονσόλες ως 2η μου μεγάλη αγάπη.Χάρηκα όταν είδα πρόσφατα και βίντεο μου εδώ από μέλος.

Γενικά έχω μεγάλη αγάπη στο ρετρό, και αυτή η αγάπη με έχει κάνει να εμπλουτίσω αρκετά τις συλλογές μου από παιχνίδια,κόμικς και κονσόλες που είχα σωσμένα κατά 90% από μικρός παρακαλώ κιόλας ! Ως μοναχοπαίδι, ήταν μεγάλη συντροφιά στη παιδική μου ΄'μοναχικότητα'' όλα αυτά οπότε διατηρώ μια πλούσια πολυθεματική συλλογή.Θα χαρώ να προσφέρω σε αυτό το φόρουμ εικόνες από πράγματα που τυχόν δεν έχουν εμφανιστεί, έντυπο διαφημιστικό υλικό, κόμικς, παιχνίδια και φυσικά αρκετό υλικό από video games, με δυνατό σημείο τη SEGA και 2 Holy Grails που δε βλέπει κάποιος εύκολα !
Oπότε θα ξεκινήσω και λίγο τις ''ανασκαφές'' ποστάροντας φώτος σε θέματα που με ενδιαφέρουν !

Καλώς σας βρήκα και... Keep it Retro Guys !

Συνημμένα

Τελευταία επεξεργασία:

BETTY BOOP

Aliens Implanted me all Human History
Αντιδράσεις
1.686
Καλώς ηρθες στο παρεακι των αναμνησεων!!!:wave:

dkssprs

RetroActive
Αντιδράσεις
101
Καλώς ήρθες!!! Ομολογώ ότι τα κανάλια δεν τα γνώριζα.
Όμως τώρα θα τα φάω με το κουτάλι.
Μακάρι να είχα κ γω φώτο μου σε τέτοια ηλικία να λιώνω το αγαπημένο μου NES.

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Αντιδράσεις
312
Καλώς ήλθες αγαπητέ και καλή διαμονή!

Ότι πιστεύεις ότι έχεις να συνεισφέρεις είναι ευπρόσδεκτο, αρκεί να μην εμπίπτει σε νόμους περί copyright (περισσότερα στην υπογραφή μου).

Rygar

Apple Lover
Αντιδράσεις
583
Πω ρε φίλε αυτή η φωτό με το Ατάρι! Με το παληκάρι που καθόμασταν μαζί στο σχολείο το 1988 κάναμε κοπάνα και πηγαίναμε σπίτι του και παίζαμε. Ακόμα κάνουμε παρέα, μαλιστα μου έχει χαρίσει το 2600 του.

Always Somewhere

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
1.199
Σας ευχαριστώ όλους να είστε καλά :)
Το μεσημέρι είδα το τελευταίο σου βίντεο με τον Φώτη και τα... ολίγα ρετρό μηχανήματα που έχει (χαχαχαχα :fafoutis: Respect Φωταρα.. :bow:) και νοστάλγησα εκείνες τις ωραίες εκθέσεις στο Μοσχάτο οπου ξαφνικά εμφανίστηκε εκεί και ο κ. Άκης Καραϊωσηφίδης (ιδρυτής της Micropolis) με την κόρη του να βλέπουν τα ρετρό μηχανήματα!

Γνωρίζω τον Φώτη πολλά χρόνια και έχω πάει σε αρκετές εκθέσεις που έχει κάνει όμως αυτή για μένα ήταν η αγαπημένη καθώς γνώρισα και τον θρυλικό κ. Καραϊωσηφίδη.

Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα