Καλώς σας βρήκα και εγώ !

Console Hunter

RetroNoob
Joined
8 Σεπ 2020
Μηνύματα
23
Αντιδράσεις
76
Καλημέρα σας , καλώς σας βρήκα ! ( η μάλλον σας ήξερα αλλά είχα ''αφήσει΄΄ χρόνια τα forum και αποφάσισα να κάνω join )

Eίμαι ο Νίκος, γεννημένος την 17Ν 1982 και ίσως κάποιοι από εσάς να με γνωρίζετε λόγω της ενασχόλησης μου σε 2 κανάλια στο youtube, αυτά των
Toy Hunters Gr και Console Hunter. Το πρώτο κανάλι είχε να κάνει με παρουσιάσεις Retro παιχνιδιών,συλλεκτών, καταστημάτων και άλλα.
Ηταν το 1ο εγχείρημα στην ελλάδα να αναδείξει τη τρέλα του retro και ότι υπάρχουν συλλέκτες εκεί έξω.Πλέον έχει σταματήσει εδώ και 2 χρόνια.
Το 2ο κανάλι είναι προσωπικό εγχείρημα, αφοσιωμένο στις κονσόλες ως 2η μου μεγάλη αγάπη.Χάρηκα όταν είδα πρόσφατα και βίντεο μου εδώ από μέλος.

Γενικά έχω μεγάλη αγάπη στο ρετρό, και αυτή η αγάπη με έχει κάνει να εμπλουτίσω αρκετά τις συλλογές μου από παιχνίδια,κόμικς και κονσόλες που είχα σωσμένα κατά 90% από μικρός παρακαλώ κιόλας ! Ως μοναχοπαίδι, ήταν μεγάλη συντροφιά στη παιδική μου ΄'μοναχικότητα'' όλα αυτά οπότε διατηρώ μια πλούσια πολυθεματική συλλογή.Θα χαρώ να προσφέρω σε αυτό το φόρουμ εικόνες από πράγματα που τυχόν δεν έχουν εμφανιστεί, έντυπο διαφημιστικό υλικό, κόμικς, παιχνίδια και φυσικά αρκετό υλικό από video games, με δυνατό σημείο τη SEGA και 2 Holy Grails που δε βλέπει κάποιος εύκολα !
Oπότε θα ξεκινήσω και λίγο τις ''ανασκαφές'' ποστάροντας φώτος σε θέματα που με ενδιαφέρουν !

Καλώς σας βρήκα και... Keep it Retro Guys !
 

Συνημμένα

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    294,6 KB · Προβολές: 44
  • 119513527_3653166208040716_2869166630397346787_n.jpg
    119513527_3653166208040716_2869166630397346787_n.jpg
    180,1 KB · Προβολές: 46
  • 91580489_10164320499530725_8947484348739747840_o.jpg
    91580489_10164320499530725_8947484348739747840_o.jpg
    571 KB · Προβολές: 43
Τελευταία επεξεργασία:
Καλώς ηρθες στο παρεακι των αναμνησεων!!!:wave:
 
Καλώς ήρθες!!! Ομολογώ ότι τα κανάλια δεν τα γνώριζα.
Όμως τώρα θα τα φάω με το κουτάλι.
Μακάρι να είχα κ γω φώτο μου σε τέτοια ηλικία να λιώνω το αγαπημένο μου NES.
 
Καλώς ήλθες αγαπητέ και καλή διαμονή!

Ότι πιστεύεις ότι έχεις να συνεισφέρεις είναι ευπρόσδεκτο, αρκεί να μην εμπίπτει σε νόμους περί copyright (περισσότερα στην υπογραφή μου).
 
Πω ρε φίλε αυτή η φωτό με το Ατάρι! Με το παληκάρι που καθόμασταν μαζί στο σχολείο το 1988 κάναμε κοπάνα και πηγαίναμε σπίτι του και παίζαμε. Ακόμα κάνουμε παρέα, μαλιστα μου έχει χαρίσει το 2600 του.
 
Σας ευχαριστώ όλους να είστε καλά :)

Το μεσημέρι είδα το τελευταίο σου βίντεο με τον Φώτη και τα... 'ολίγα' :biglaugh: ρετρό μηχανήματα που έχει (Respect για την τεράστια συλλογή ρετρό υπολογιστών φίλε Φώτη :bow:) και νοστάλγησα εκείνες τις ωραίες εκθέσεις στο Μοσχάτο οπου ξαφνικά εμφανίστηκε εκεί και ο κ. Άκης Καραϊωσηφίδης (ιδρυτής της Micropolis) με την κόρη του να βλέπουν τα ρετρό μηχανήματα!

Γνωρίζω τον Φώτη πολλά χρόνια και έχω πάει σε αρκετές εκθέσεις που έχει κάνει όμως αυτή για μένα ήταν η αγαπημένη καθώς γνώρισα και τον θρυλικό κ. Καραϊωσηφίδη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλώς όρισες Νίκο. Βασικά εκπλήσσομαι που ήρθες τόσο αργά στο φόρουμ. Εν πάσει περιπτώσει κάλιο αργά παρά ποτέ που λένε. Καλή περιήγηση!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλημέρα σας , καλώς σας βρήκα ! ( η μάλλον σας ήξερα αλλά είχα ''αφήσει΄΄ χρόνια τα forum και αποφάσισα να κάνω join )

Eίμαι ο Νίκος, γεννημένος την 17Ν 1982 και ίσως κάποιοι από εσάς να με γνωρίζετε λόγω της ενασχόλησης μου σε 2 κανάλια στο youtube, αυτά των
Toy Hunters Gr και Console Hunter. Το πρώτο κανάλι είχε να κάνει με παρουσιάσεις Retro παιχνιδιών,συλλεκτών, καταστημάτων και άλλα.
Ηταν το 1ο εγχείρημα στην ελλάδα να αναδείξει τη τρέλα του retro και ότι υπάρχουν συλλέκτες εκεί έξω.Πλέον έχει σταματήσει εδώ και 2 χρόνια.
Το 2ο κανάλι είναι προσωπικό εγχείρημα, αφοσιωμένο στις κονσόλες ως 2η μου μεγάλη αγάπη.Χάρηκα όταν είδα πρόσφατα και βίντεο μου εδώ από μέλος.

Γενικά έχω μεγάλη αγάπη στο ρετρό, και αυτή η αγάπη με έχει κάνει να εμπλουτίσω αρκετά τις συλλογές μου από παιχνίδια,κόμικς και κονσόλες που είχα σωσμένα κατά 90% από μικρός παρακαλώ κιόλας ! Ως μοναχοπαίδι, ήταν μεγάλη συντροφιά στη παιδική μου ΄'μοναχικότητα'' όλα αυτά οπότε διατηρώ μια πλούσια πολυθεματική συλλογή.Θα χαρώ να προσφέρω σε αυτό το φόρουμ εικόνες από πράγματα που τυχόν δεν έχουν εμφανιστεί, έντυπο διαφημιστικό υλικό, κόμικς, παιχνίδια και φυσικά αρκετό υλικό από video games, με δυνατό σημείο τη SEGA και 2 Holy Grails που δε βλέπει κάποιος εύκολα !
Oπότε θα ξεκινήσω και λίγο τις ''ανασκαφές'' ποστάροντας φώτος σε θέματα που με ενδιαφέρουν !

Καλώς σας βρήκα και... Keep it Retro Guys !


Γεια σου Νικόλαε! Είδα σε ένα βίντεο σου ότι διατηρείς και μία τίμια συλλογή "κουτάτων" PC παιχνιδιών. Εύγε γι' αυτό. Είδα ότι έχεις και την "Commemorative Edition" του C&C. Που την αγόρασες; Είχε έρθει στη χώρα μας; Την έχω κι εγώ (να 'ναι καλά το ebay) και υπάρχει μια φήμη ότι έχει βγει μόνο σε 1000 αντίτυπα, οπότε θα έλεγα να την κορνιζώσεις την αφίσα της, όπως έχω κάνει και εγώ :D
 
Εγώ είδα ένα βίντεο στο youtube με τα καλούπια που έχει από το NES κ μου πήρε κάνα τρίωρο να συνέλθω.
Εύγε κ πάλι εύγε
 
Εορταστικό επεισόδιο απο τον @Console Hunter μαζί με τον Αντώνη Λεκόπουλο και τον κύριο Δημήτρη Παυλή Διευθυντή Marketing & προώθησης της Nintendo Itochu Hellas όπου ήταν η πρώτη αντιπροσωπεία της Nintendo στην Ελλάδα!


Καταπληκτικό επεισόδιο! Συγχαρητήρια Νίκο!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γεια σου Νικόλαε! Είδα σε ένα βίντεο σου ότι διατηρείς και μία τίμια συλλογή "κουτάτων" PC παιχνιδιών. Εύγε γι' αυτό. Είδα ότι έχεις και την "Commemorative Edition" του C&C. Που την αγόρασες; Είχε έρθει στη χώρα μας; Την έχω κι εγώ (να 'ναι καλά το ebay) και υπάρχει μια φήμη ότι έχει βγει μόνο σε 1000 αντίτυπα, οπότε θα έλεγα να την κορνιζώσεις την αφίσα της, όπως έχω κάνει και εγώ :D
καλησπέρα και χρόνια πολλά και σόρρυ για την πολύυυυυυυυυυ καθυστερημένη απάντηση! Ναι την είχα πάρει το '98 σε ένα γωνιακό στουρνάρα και μπόταση αν ήσουν της περιοχής θαμώνας. Συγκεκριμένα ήταν ένα μικρό μαγαζί που εκτός απο pc games είχε και φιγούρες warhammer και πολλά άλλα. Αν θυμάσαι για πολλά χρόνια είχε στη βιτρίνα του να δεσπόζει το Hero Quest. Από εκεί είχα πάρει και το Diablo II Battlechest αλλά και αρκετά big box που είδες στο video.
 
Εορταστικό επεισόδιο απο τον @Console Hunter μαζί με τον Αντώνη Λεκόπουλο και τον κύριο Δημήτρη Παυλή Διευθυντή Marketing & προώθησης της Nintendo Itochu Hellas όπου ήταν η πρώτη αντιπροσωπεία της Nintendo στην Ελλάδα!


Καταπληκτικό επεισόδιο! Συγχαρητήρια Νίκο!
Σε ευχαριστώ φίλε μου! Με πρόλαβες πριν το ποστάρω εγώ το πρωί xD
 
Καλώς ήρθες!!! Ομολογώ ότι τα κανάλια δεν τα γνώριζα.
Όμως τώρα θα τα φάω με το κουτάλι.
Μακάρι να είχα κ γω φώτο μου σε τέτοια ηλικία να λιώνω το αγαπημένο μου NES.
τόσα χρόνια από μικρός στις κονσόλες, προ itochu εποχή και πόσες άλλες που ακολούθησαν και έχω μόνο μια αυτή με τον ατάρι κλώνο, μια όταν πήρα το master system 2 κάλαντα '95 και μια με το psx. Πραγματικά θα ήθελα να είχα έστω 1 με το nes μου και το gameboy μου.

ΥΓ ελπίζω να έφαγες με την κουτάλα τα επεισόδια μου, όχι με το κουτάλι xD
 
Καλώς όρισες Νίκο. Βασικά εκπλήσσομαι που ήρθες τόσο αργά στο φόρουμ. Εν πάσει περιπτώσει κάλιο αργά παρά ποτέ που λένε. Καλή περιήγηση!
Το φόρουμ το τσέκαρα από το '14 με άλλο account που δεν είχα ουτε 1 post οπότε έκανα αυτό.

ΥΓ ακόμα δεν μου έχεις πει ποιος είσαι από την fb list μου:rolleyes:
 
Το φόρουμ το τσέκαρα από το '14 με άλλο account που δεν είχα ουτε 1 post οπότε έκανα αυτό.

ΥΓ ακόμα δεν μου έχεις πει ποιος είσαι από την fb list μου:rolleyes:
Σου απάντησα σε πμ ποιος είμαι ;)
 
Πίσω
Μπλουζα