Κατάλογος Nintendo της Nortec

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.960
Ανάμεσα στα παλιά μου περιοδικά βρήκα και ένα κατάλογο της Nortec με προϊόντα για N64,Game Boy και Game Boy Color.

Έβγαλα φώτο καθώς δεν έχω σκάνερ. Κάπου στο τέλος πρέπει να λείπει κάποια σελίδα.

90027.jpg90028.jpg90029.jpg90030.jpg90031.jpg90032.jpg90033.jpg90034.jpg90035.jpg90036.jpg90037.jpg90038.jpg90039.jpg90040.jpg90041.jpg90042.jpg90043.jpg90044.jpg90045.jpg90046.jpg90047.jpg90048.jpg90049.jpg90050.jpg90051.jpg90026.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ζήλεψα το bundle Game Boy & Super Mario Land...
 
johnny19818 είπε:
Ζήλεψα το bundle Game Boy & Super Mario Land...
Δεν το χω δει ποτέ στα ράφια το συγκεκριμένο. Φαίνεται σαν ελληνικό κουτί και υποθέτω αρκετά σπάνιο αν υπάρχει, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει?
 
ωραία ανακάλυψη!!!
 
geo2004z είπε:
Δεν το χω δει ποτέ στα ράφια το συγκεκριμένο. Φαίνεται σαν ελληνικό κουτί και υποθέτω αρκετά σπάνιο αν υπάρχει, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει?
Στο ebay έχω δει bundle με το Super Mario Land 2 αλλά όχι με το 1. Πραγματικά αν το έχει δει κάποιος θα ήταν καλό να μας το πει.
 
johnny19818 είπε:
Στο ebay έχω δει bundle με το Super Mario Land 2 αλλά όχι με το 1. Πραγματικά αν το έχει δει κάποιος θα ήταν καλό να μας το πει.
Υπαρχουν bundles με το 1 σε Γαλλία, Αγγλία και Γερμανία αλλά δεν έχουν καμμία σχέση με αυτό. Το συγκεκριμένο φαίνεται καθαρά να είναι ελληνικής έκδοσης...
 
Ενδιαφέρον, δεν τον είχα δει αυτόν τον κατάλογο ξανά.
 
geo2004z είπε:
Δεν το χω δει ποτέ στα ράφια το συγκεκριμένο. Φαίνεται σαν ελληνικό κουτί και υποθέτω αρκετά σπάνιο αν υπάρχει, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει?
Ειναι πακετο που βγηκε πολυ αργα στη ζωη του game boy classic. Το ειχα δει να πωλειται σε καποια (λιγα) καταστηματα, αλλα πρεπει ηδη να υπηρχε το game boy color η να ηταν κοντα στη κυκλοφορια του. Πολυ πιθανο να σκεφτηκαν ενα δελεαστικο πακετο-προσφορα, προκειμενου να σπρωξουν τα διαθεσιμα κομματια απο game boy classics + mario land 1.
 
Getta Robo είπε:
Ειναι πακετο που βγηκε πολυ αργα στη ζωη του game boy classic. Το ειχα δει να πωλειται σε καποια (λιγα) καταστηματα, αλλα πρεπει ηδη να υπηρχε το game boy color η να ηταν κοντα στη κυκλοφορια του. Πολυ πιθανο να σκεφτηκαν ενα δελεαστικο πακετο-προσφορα, προκειμενου να σπρωξουν τα διαθεσιμα κομματια απο game boy classics + mario land 1.
Αν και έχω και την κονσόλα και το παιχνίδι, άνετα θα το αγόραζα το συγκεκριμένο πακέτο σήμερα.

geo2004z είπε:
Δεν το χω δει ποτέ στα ράφια το συγκεκριμένο. Φαίνεται σαν ελληνικό κουτί και υποθέτω αρκετά σπάνιο αν υπάρχει, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει?
Την ίδια απορία έχω και με 2 bundle Game Gear + NBA JAM T.E. και Mega Drive + NBA JAM T.E. που έχω δει σε διαφήμιση στο διαδίκτυο. Δεν τα έχω δει ούτε τα θυμάμαι.
 
Πρωτη φορα βλεπω το πακετο αυτο και δεν ξερω ποιος χρονιας ειναι αλλα η τιμη ειναι απιστευτη.
 
Τέτοιου είδους πακέτα (exclusives διάφορων χωρών) έχουν μεγάλη αξία τώρα.
 
Το πακέτο χρονολογείται γύρω στο 1999. Πολύ θα ήθελα να είχα ένα...
 
Ευχαριστούμε johny για τις φωτό, απλά υπέροχο!!! :x
 
Πίσω
Μπλουζα