Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

Πολυ ωραια φιλε αντε να την τελειωσης και να την λιωσεις στο παιχνιδι.Οντως κατι θυμιζει DREDD:D
 
Καλησπερα παιδια!!!

Μπραβο Spirako πολυ ωραια διχνει να γινεται η καμπινουλα σου!!!!

Εγω τελικα την πηρα σημερα το μεσημερι γιατι δεν προλαβε ο μαστορας να την βαψει το Σαββατο!!! το χρωμα βγηκε απιστευτο!!!! πολυ μ'αρεσει!!!!! θα την αφησω σημερα ολη μερα να στεγνωσει καλα κ απο αυριο θα ξεκινησω δουλιτσα.... το προβλημα με το ιντερνετ του σπιτιου παραμενει... οποτε καταλαβαινετε πως δε θα μπορω να ενημερωνω αμεσα για την πορεια μου... ζητω συγνωμη!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια χαρα παιδια!

Σχεδον τελοιωσα μπορω να πω...

Moυ εχει μεινει να συνδεσω το control panel με την i-pac....

και η λυση που θα μου δωσετε εσεις... τι θελω να πω.....

εχω σπασει το κεφαλι μου να βρω τι μπορω να βαλω για προστατευτικα ηχειων στα 8 cm κ δε βρισκω τιποτα που να μου κανει κλικ.... ειχα παραγγειλει απο arcade shop τα ιδια 10 cm οπως θα δειτε κ στις φωτογραφιες που ανεβασα που τα χρεισιμοποιησα για να καληψω τις τρυπες απ τα ανεμιστιρακια της πλατης... αλλα δε μου κανουν γιατι ειναι μεγαλα για τα ηχεια...εγιναν καποιες αναγκαστικες αλλαγες στην πορεια οσο αναφορα το θεμα μαρκιζας-ηχειων (μικρινε ο χορος) που δε μου επιτρεπουν πλεον να τα χρεισιμοποιησω γιατι ειναι μεγαλα!

τι να κανω???? ΟΕΟΟΟΟ?????

ΝΑ ΤΟ....ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΑΚΙ!!!!!!!!!!! ;)

Ελπιζω να σας αρεσει.... Σας Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!!!!

DSC01983.jpg

DSC01979.jpg

DSC01980.jpg

DSC01981.jpg

DSC01982.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να κ ενα Αεκακι στη παρεα μας!!!Πολυ καλο φιλε μου μπραβο !!

Τι θα λεγατε να καναμε μια ψηφοφορια για το ομορφοτερο καμπινακι ?εχει πολλες δυνατες σημετοχες το forum!!Χαμος θα γινοτανε τι λετε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eυχαριστω DREDD!!!!

Αν κ ειμαι πολυ ''νεος" για να στα8ω διπλα σας... μου αρεσει η ιδεα σου!!!!!
 
Μια χαρα εισαι Φιλε Zac η καμπινα σου ειναι τελεια!!!Να τη χαρεις πολυ πολυ σου ευχομαι με απειρα credits!!
 
Πάρα πολύ όμορφη. Καλόπαιχτη zac3146

Αν κάνεις κάτι δικό σου για τα ηχεία?

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλόπαιχτη ZAC!!!!!

Παρα πολύ ωραίο το χρώμα και η δουλειά που έχεις κάνει ποίσω στην πλάτη για usbports και powercord.

Πιστευω έχεις κανονίσει event με όλα τα φυλαράκια ε;

Καλόπαιχτη και πάλι.
 
Αν και απεχθανομαι αυτη την κιτρινιλα zac σε συγχωρω γιατι η καμπινα σου ειναι γεματη απο τον πολυαγαπημενο μου pacman και μαρεσει πολυ σαν εικονα :D Ευχομαι καλοπαιχτη και πραγματικα να την λιωσεις και να χρειαστης συντομα καινουριο μοχλο και κουμπια.
 
Σας ευχαριστω ολους παιδια για τα καλα σας λογια μεσα απ τη καρδια μου!!! να στε ολοι καλα !!!!

Σιγουρα εχει να πεσει πολυ παιχνιδι!!!!! :D

Kabia το σκευτικα αυτο που προτεινεις αλλα δεν εβρησκα τον ομορφο τροπο στερεωσης αυτου του υλικου.... σε ευχαριστω παντως!!!

κ λιγες ακομα φωτογραφιουλες!!! ;)

DSC01991.jpg

στην τελευταια φωτο φαινεται καλητερα το θεμα μου με τα ηχεια... για το τι τελικα θα μπορουσα να εβαζα...

DSC01984.jpg

DSC01985.jpg

DSC01989.jpg

DSC01990.jpg
 
πολυ ομορφη η καμπινα σου φιλε μου. Μπραβο!!!!!!

Για τα ηχεια.....εχω καποια καλυματα που εχω βαλει και στην δικια μου

Προβολή συνημμένου 49268

....νομιζω εχω ακομα ενα σετ. το απογευμα θα δω τι διασταση ειναι και αν σου αρεσουν δικα σου.

388837_2951604947579_1185050222_33280327_1874069418_n.jpg
 
Σ'ευχαριστω sigmundgr !!!!! να σαι καλα αδερφε!!!

Τελικα τη βρηκα την ακρη!!! Εκανα πατεντα!!! Πηρα 2 πλαστικα που παιρναμε τα καλωδια μεσα στα γραφεια, εκοψα οτι περισσευε απο το υψος του και απο το κομματι που αφαιρεσα εφτιαξα μια ροδελα που τη σφηνωσα στο εσωτερικο κι εκει στερεωσα (μην γελασετε) υφασμα απο καλτσα!!!!! Το αποτελεσμα θα το δειτε στη φωτο που σας επισυναπτω οπως και το υλικο που σας ανεφερα πιο πανω!!!!! Ολα οκ τελικα!!!! ux_a10032300ux0540_ux_c.jpg

DSC01992.jpg

DSC01993.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πραγματικά απίστευτη η λύση που έκανες για το κάλλυμα των ηχείων ...... πανέξυπνο. RESPECT
 
Ελληνικό δαιμόνιο μυαλό!!! Μπράβο.
 
Τρελο αλλα πολυ καλο κολπακι
 
IMG0100A.jpg

Aποψε τελειωσα μια ανακατασκευη καμπινας,παλι με ενα παλιο xbox σε jamma...

IMG0099A.jpg
 
zac3146 είπε:
Σ'ευχαριστω sigmundgr !!!!! να σαι καλα αδερφε!!!Τελικα τη βρηκα την ακρη!!! Εκανα πατεντα!!! Πηρα 2 πλαστικα που παιρναμε τα καλωδια μεσα στα γραφεια, εκοψα οτι περισσευε απο το υψος του και απο το κομματι που αφαιρεσα εφτιαξα μια ροδελα που τη σφηνωσα στο εσωτερικο κι εκει στερεωσα (μην γελασετε) υφασμα απο καλτσα!!!!! Το αποτελεσμα θα το δειτε στη φωτο που σας επισυναπτω οπως και το υλικο που σας ανεφερα πιο πανω!!!!! Ολα οκ τελικα!!!! Προβολή συνημμένου 49364Προβολή συνημμένου 49365Προβολή συνημμένου 49366
Τυπε.....εισαι θεοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοςςςς!!!!!!!!!!

Πανεξυπνο.
 
Επιτέλους τελειώνει ...

Έχουν μείνει κάποιες λεπτομέρειες ...

imagejpeg


imagejpeg


Ανεβασα και κάποιες φωτογραφίες
imagejpeg
 
Πίσω
Μπλουζα