Κατασκευή Barrel of Kong Cocktail Cab

Μπραβο Βαγγελη, αξιος!!

Εγω περιμενω ΒΙΝΤΕΟ!! ;)
 
Μπράβο Βαγγέλη; ποιος Βαγγέλης; εμένα Στέφανο με λένε, :) πάντως το έχω υπ όψιν μου μόλις τελειώσει να βάλω βίντεο.
 
Γεια χαρά και πάλι, ήρθε η ώρα για να τελειώσω ότι έχει να κάνει με βάψιμο ώστε να πάω μετά στο τελικό στάδιο του τελικού μονταρίσματος.

εδώ σε αυτές τις φωτογραφίες φαίνονται οι τρύπες στο Control Panelγια τα κουμπιά και το joystick και το στοκάρισμα που μετά από το τρίψιμο θα περάσω την προεργασία το Primer

SAM_2868.jpg

SAM_2870.jpg

SAM_2872.jpg

και εδώ είναι η πρώτη στρώση από το Primer, (θέλει 2 χέρια ακόμα).

SAM_2873.jpg

SAM_2874.jpg

SAM_2875.jpg

μόλις περάσω και τα άλλα χέρια από το Primer μετά θα περάσω την τελική βαφή οπότε θα ανεβάσω και νέες φωτογραφίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν έτοιμο και το Control Panel με το βάψιμο, τώρα επιτέλους έφτασε η ώρα του μονταρίσματος, βάζω μερικές φωτογραφίες και από αύριο που θα ξεκινήσω το τελικό στάδιο θα ανεβάσω και άλλες.

SAM_2882.jpg

SAM_2878.jpg

SAM_2879.jpg

SAM_2880.jpg
 
Α_Π_Ι_Σ_Τ_Ε_Υ_Τ_Ο!!!!

Όλα τα λεφτά. Μπράβο σου!!!

Καλά θα πουλάς πολύ μούρη στην παρέα όταν θα έρχεται.

Περιμένω το τελικό αποτέλεσμα.
 
Πανεμορφο μπραβο!
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, σιγά σιγά παίρνει την τελική μορφή του, τώρα πια έχω αρχίσει και τοποθετώ την καρδιά του project και ανεβάζω μερικές φωτογραφίες από αυτό το βήμα.

εδώ είναι η παροχή του ρεύματος και το κουτί που θα πέφτουν τα κέρματα.

SAM_2883.jpg

εδώ βλέπουμε την jamma και τα ηχεία.

SAM_2891.jpg

εδώ την πλευρά του player1 χωρίς το μόνιτορ.

SAM_2894.jpg

SAM_2895.jpg

και εδώ την πλευρά του player1 με το μόνιτορ.

SAM_2897.jpg

SAM_2898.jpg

στον player2 είχα ένα πρόβλημα με την παραγγελία στο joystick σε ένα button και στο button start2 και αναγκάστηκα να τα ξανά παραγγείλω.
 
Γεια χαρά και πάλι παιδιά, το project σχεδόν έχει τελειώσει, μένουν μερικές λεπτομέρειες για να ολοκληρωθεί, τώρα βάζω μερικές φωτογραφίες ενώ είναι σε λειτουργία και σε μερικές μέρες που θα είναι σε όλα εντάξει θα ανεβάσω και φωτογραφίες και βίντεο.

SAM_2901.jpg

SAM_2903.jpg

SAM_2902.jpg
 
Γεια χαρά και πάλι σε όλους, επιτέλους το project έφτασε στο τέλος του και πιστεύω ότι το αποτέλεσμα είναι όπως ακριβώς το ήθελα, ανεβάζω της τελικές φωτογραφίες και ένα βίντεο όπως είχα υποσχεθεί και ελπίζω να σας αρέσει και εσάς όπως εμένα.

SAM_2915.jpg

και το βίντεο.



Πάω τώρα να το εγκαινιάσω με μπυρίτσα και όποιος πιστός προσέλθει.

SAM_2917.jpg

SAM_2912.jpg

SAM_2913.jpg

SAM_2914.jpg

SAM_2916.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εισαι αρχοντας παραπανω λογια δεν χωρανε.Απειρα respect :bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
... και έτσι χάσαμε τον ύπνο μας.

Συχαρητήρια!!!

Εύχομαι να την χαρείς έχοντας δίπλα σου κατάλληλη παρέα.

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ μη την ματιάσω.
 
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.
 
Φανταστικο, Καλο Λιωσιμο! :)
 
Παρακολουθουσα το project απο την αρχη -οπως και τα υπολοιπα παρομοια θεματα

που εχουν να κανουν με κατασκευες/αναγεννησεις καμπινων -το αποτελεσμα με εχει αφησει κατι παραπανω απο αφωνο.... :sealed: :zip:

Τα συγχαρητηρια μου για το μερακι σου και την εξαιρετικη δουλεια φιλτατε Στεφανε!!! :bow:

Ευχομαι καλοπαιχτη και καλο λιωσιμο!!! :thumbup:
 
Απλά ΥΠΕΡΟΧΟ
 
Σας ευχαριστώ και πάλι όλους παιδιά για τα καλά σας λόγια, πράγματι από εχθές το έχω λιώσει στο παιχνίδι το μηχάνημα, και από όλες τις καμπίνες που έχω φτιάξει αυτή σου δίνει την πιο υπέροχη αίσθηση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


Βαρελισιο PONG

(Γιατι οι πραγματικοι μερακληδες δεν αρκουνται να ειναι βαρελισιο μονο το ...GROG ) :supergrin:

barrel-pong-808x1024.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλή φάση. Στο μεταξύ τα χειριστήρια νόμιζα πως ήταν οι βίδες που κρατούσαν τη βάση του βαρελιού ενωμένη με το κάτω μέρος :eek:
 
Πίσω
Μπλουζα