Κατασκευή Bartop WeeCade

Δεν έχω πιάσει στα χέρια μου το ipac, αλλά υποτίθεται πως είναι plug and play.

O κινέζικος controller σου παρουσίασε κανένα πρόβλημα;
 
telonio είπε:
Δεν έχω πιάσει στα χέρια μου το ipac, αλλά υποτίθεται πως είναι plug and play.
O κινέζικος controller σου παρουσίασε κανένα πρόβλημα;
Πράγματι το IPAC ειναι plug and play εφόσον το χρηςιμοποεις σαν keyboard emulator. Σαν gamepad όμως θελει παραμετροποίηση η οποία βέβαια ειναι πανεύκολη μέσω του application που διαθέτει.

Τα κινεζικά Joystic που πήρα απο eBay ήταν ικανοποιητικά αλλά το Sanwa δείχνει πιο στιβαρότητα με αίσθηση ελατηρίου πιο σφιχτή.

Πάντως αν τα δεις και τα δυο δεν θα ξεχωρίσεις ποιο ειναι ποιο.

Πήγα σε Sanwa γιατί διάβαζα καλές κριτικές αλλά και τα κινεζικά ήταν πολύ τίμια για τα λεφτά τους.

Επίσης τα κινεζικά button τα οποία κράτησα σχεδόν όλα έχουν πιο αθόρυβη λειτουργία.

O δε κινεζικός κοντρολερ άψογος, αφού παρέχει και ξεχωριστή τροφοδοσία για led σε κάθε ενα button.

Για 60? 20 button, 2 Joystic και 2 controller με όλες τις καλωδιώσεις έτοιμες ήταν πια πολύ καλή και τίμια αγορά για κάποιον που θελει να κρατήσει το κόστος χαμηλά.

Εγώ απλά άλλαξα 8 buttons, το ενα απο τα δυο joystick και τους κοντρολερ.
 
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Σκέφτομαι να αγοράσω τον κινέζικο controller μόνο γιατί δεν με παίρνει για το ipac.
 
Αν εννοουμε τον ZeroDelay ειναι μια χαρα Μαριε
 
Ναι Πάνο για το zero delay αναφέρομαι. Η τιμή του είναι ξεφτίλα κάτω από 10 ευρώ για αυτό ρωτάω αν είναι της προκοπής. Εν τω μεταξύ συνοδεύεται από κανένα χαρτί που πάει τι; Γιατί στις φωτογραφίες που το βλέπω, δεν φένεται να αναγράφεται τίποτα για τις συνδέσεις επάνω του.
 
Αυτά ειναι τα κινεζικά, τα button αθόρυβα και ο φωτισμός πολύ καλός. Παραθέτω και μια φωτο του κοντρολερ για τις συνδέσεις. Σήμερα τον τοποθέτησα σε ενα nanoarcade που φτιάχνω και άψογα λειτούργησε χωρίς καμια άλλη ρύθμιση αφού αναγνωρίζεται σαν gamepad Γνώμη μου απο τα λίγα που ασχολήθηκα... Αν θελεις καποιο κοντρολερ που να κανείς ρυθμίσεις τόσο σε keyboard emulator όσο και σαν gamepad η να φτιάξεις δικές σου εντολές και να παίξεις με μακροεντολες τότε το IPAC ειναι κορυφή. Διαφορετικά η κινέζος ειναι super
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια ερώτηση... παίζω Donkey Kοng και δεν υπακούει το χειριστήριο σε διαγωνίες κινήσεις... θέλει κάποια ρύθμιση?
 
[edit] οι αγγελίες αγοράς / πώλησης στο φόρουμ απαγορεύονται. Κάνε σε παρακαλώ έναν κόπο και διάβασε τους κανονισμούς.

 


Επίσης το θέμα κλειδώνει! Για διευκρινήσεις πμ σε μένα (kambia)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@haf[/USER]

Κανε ενα κοπο σε παρακαλω και ξαναδιαβασε τους κανονισμους, απαγορευονται ρητα οι αγγελιες πωλησης!!!!

8. Απαγορεύονται οι αγγελίες πώλησης / αγορών και ζήτησης. Δικαίωμα δημοσίευσης στην ενότητα των Αγγελιών θα διαθέτουν μόνο τα μέλη που έχουν κλείσει 1 (έναν) ημερολογιακά μήνα παρουσίας τους εντός του forum ή έχουν 50 τουλάχιστον ουσιώδη posts. Όσοι ενδιαφέρονται για μια συγκεκριμένη αγγελία, επικοινωνούν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με Προσωπικό Μήνυμα με αυτόν που την δημοσίευσε. Σχόλια και απαντήσεις κάτω από μια αγγελία δεν επιτρέπονται. Αν διαπιστωθεί οποιασδήποτε μορφής παρατυπία σε οποιαδήποτε συναλλαγή, αποκλειστικά υπεύθυνος είναι ο δημοσιεύσας την αγγελία. Το Greek Retro Maniax αποποιείται κάθε ευθύνη για την εγκυρότητα, ακρίβεια και ορθότητα των δημοσιευόμενων σε αυτό αγγελιών, αλλά μπορεί να δεχθεί καταγγελίες από μέλη για λήψη κυρώσεων εναντίων μελών από τα οποία θεωρούν ότι τυχόν εξαπατήθηκαν.

 
Πίσω
Μπλουζα