Κατερίνα

[edit] dead photo [edit]

 


[edit] dead photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] dead photo [edit]

 


[edit] dead photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εισε απιστευτη , πραγματικά υποκλίνομαι!

Αλήθεια έχεις συλλογή απο παλια ,οταν εβγενε το περιοδικό? ή έχεις αγορασει και απο παλαιοπολεια καποια τευχη?
 
Αγαπητη bambinella, την επομενη φορα προσθεσε και την πηγη των scans ωστε να ειμαστε δικαιοι και σωστοι ;)

Tα παραπανω πρεπει να ειναι απο το mycomics.gr
 
Wally είπε:
Αγαπητη bambinella, την επομενη φορα προσθεσε και την πηγη των scans ωστε να ειμαστε δικαιοι και σωστοι ;)
Tα παραπανω πρεπει να ειναι απο το mycomics.gr

Οντος ετσι ειναι. Μπηκα και γω στο mycomics.gr , τελικα η ''πηγη'' αντλησης ειναι αυτο το site.

Θα προτιμουσα παντος πιο γνησια Post ,απο προσοπικές συλλογες του καθενος (πραγμα που μαλλον σπανίζει).
 
bambinella 100 είπε:
katerina%20vol3_165.jpg
TI??? Αφίσα Νόρα Βαλσάμη????? Την χρειάζομαι!!! Τώρα!!!
 
Video80 δεν τιθεται θεμα "γνησιοτητος". Απο τη στιγμη που εχει αναφερθει η πηγη, μια χαρα ενδιαφερον ειναι το υλικο
 
Μεσα σε τοσα εξωφυλλα, σε αυτο το σημειο επεσε το ματι σου, johnalepou?

Πως το προσεξες? Μαγνητη εχει το ονομα "Νορα"?

Αλλα τι ρωταω τωρα!.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαλημερα σε όλους.

Πριν απο λίγες μέρες ειμουν κατω στην Ηφαιστου και Νορμανου και στον απο πάνω δρομο, δεν θυμαμε πως το λένε. Κανενα μαγαζι δεν διαθετει τευχη απο περιοδικα :Μανινα-Κατερινα-Μπλεκ ,δυστιχος.

Τα περιοδικα που ειδα στα παλιατζιδικα ειταν : Ταχυδρόμος , Ρομαντζο ,Εικονες ,Μικρος Ιποττης , Μικρος Ηρως και κανα δυο τευχη απο Σαινια και Αγορι. Αυτα...
 
Παιδια οποιος παρει τιποτα με αφισα Νορας ή κατι σχετικο,θερμη παρακληση,ας το ποσταρει!!! λολ
 
θυμαμαι οτι παντα διαβαζα τα τευχη της αδερφης μου μου χει μεινει ο dr maxweel μεγαλος κοθτσομπολης ρε παιδι μου και η αφρουλα θυμαμαι οτι εγραφε και κατι πραγματα για την περιοδο και λοιπα που σαν μικρο παιδι δεν τα καταλαβαινα
 
Το τεύχος με δώρο το JAMAICA DISCO LOOK το είχα πάρει άσχετα αν δεν είχα χρησιμοποιήσει το δώρο...κάτι σαν μικρά κοκαλάκια για τα μαλλιά...
 
To διάβαζα καμιά φορά αλλά οχι σε μεγάλο βαθμό γιατί ήμουν ολίγον τι αγοροκόριτσο. Συνήθως σε σπίτια φιλενάδων μου χάζευα τα δικά τους. Έσπαγα πλάκα γιατί η στήλη του Mr Maxwell τσάντιζε σε κάποιες φάσεις με τις απόψεις του τα κοριτσάκια, και έστελναν στα επόμενα τεύχη γράμματα παραπόνων. Επίσης θυμάμαι εκτός απο τις αισθηματικές ιστορίες που έστελναν, την διαμάχη μετέπειτα ανάμεσα σε Κορκολίτσες και Ρουβίτσες! :biglaugh:

Πάντως είχα την αίσθηση πότε πότε οτι το στύλ και ο τρόπος γραφής πολλών άρθρων αλλά και γραμμάτων που έστελναν στο Κατερίνα, ήταν πολύ όμοια, σαν να ήταν ο ίδιος άνθρωπος. Δεν ξέρω αν έχω δίκιο, λέω απλά τι αίσθηση μου έδινε πολλές φορές.
 
Καλά "Κατερίνα", "Μανίνα" και "Πάττυ" είχα κι εγώ μικρότερος μιας και μου τα'χε χαρίσει μια φίλη που δεν τα ήθελε πλέον και ήξερε πως διάβαζα κόμικς! Είχαν κάποιες καλές ιστορίες τρόμου που μ'ενδιαφέραν περισσότερο! Δυστυχώς η τύχη τους αγνοείται εδώ και πολλά χρόνια... Φαντάζομαι πως τα πήρε η μπάλα μαζί με άλλα πολλά που δάνεισα εγώ σε ΑΛΛΗ φίλη λίγο αργότερα και δεν επεστράφησαν ποτέ... Και καλά οι "Κατερίνες" και οι "Πάττυ". Που είναι τα "Μάρβελ" μου!! :cry: Τι τα θες; Ξαναμαζεύουμε από την αρχή σιγά σιγά τα παιδικά μας χρόνια!
 
Ειχα τεραααααααστιο κολλημα με την Κατερινα!!!! Την επαιρνα ανελειπως απο τα 9 εως τα 17 μου χρονια!!!! Θυμαμαι κι ενα εικονογραφημενο θρυλλερακι, την "μικρη Νταρλα" !!!! Την θυμαστε???? Το κοριτσακι - εξωγηινο! χαχαχ
 
Έπαιρνα την Κατερίνα μερικές φορές και μάλιστα είχα πάρει το τεύχος με το δώρο Jamaica Disco Look...ήταν κάτι πολύχρωμα κοκαλάκια για τα μαλλιά...Τρελή φάση...!!!
 
ποτε δεν αγορασα Κατερινα αλλα οποτε πηγαινα σε σπιτια φιλων (οι φιλες, των φιλων) και εβλεπα συλλογη Κατερινας, τις τιμουσα δεοντως και σαν περιοδικο ηταν αξιολογο. Ρεπορταζ, συνεντευξεις, αρθρακια, νεα κλπ, δε χρειαζεται να εισαι κοριτσι για να τα εκτιμησεις.

Μου αρεσε παρα πολυ η επικοινωνια με τις αναγνωστριες και η αλληλογραφια, οπως η στηλη οπου περιγραφανε τους πρωτους τους ερωτες κλπ. ;)

Επισης ο συναισθηματικος λογος που αγαπησα το περιοδικο ηταν ενα Γαλλο-βελγικο fantasy κομικ σε συνεχειες, η Άρια, που φυσικα δεν ειχε καμια σχεση με τις αλλες 'χαζουλικες' κοριτσιστικες ιστοριες. Ηταν απο τους πρωτους δισδιάστατους ερωτες μου :Ρ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε ευχαριστούμε και πάλι Αντώνη για τις προσφορές σου! :)
 
Πίσω
Μπλουζα