Κλείνει (και) το RAM;

Επειδή και εγώ έχω όλα τα τεύχη του GamePro και πολλές φορές με έχει απασχολήσει το θέμα, και αν δεν έχεις άμεση ανάγκη τα λεφτά, ή δεν θέλεις να τα ξεφορτωθείς όσο το δυνατόν πιο γρήγορα, ψάξε λίγο για να τα δώσεις όλα μαζί...

Όπως και με τα δικά μου GamePro, νομίζω ότι είναι κρίμα να σπάσει μία από τις λίγες, αν όχι και η μοναδική πλήρης σειρά ενός περιοδικού.
 
Oσο θελει ο καθενας πουλαει,αλλα 10 ευρω το τευχος δεν ειναι και φτηνη τιμη...την στιγμη που με λιγο παραπανω παιρνεις ολοκληρο συλλεκτικο υπολογιστη..
 
10 ειναι μια τιμη για το πρωτο τευχος,τα υπολοιπα μονοψηφια νουμερα στις αρχες της πρωτης πενταδας.
 
Ισορροπούμε στα όρια της έμμεσης αγγελίας, αλλά whatever...

Aardvark είπε:
Οσο για την αξια των RAM παλι θα ξαναπω οτι δεν ειναι σημαντικη μιας και τα PIXEL ο πατερας ολων των περιοδικων πληροφορικης βρισκεται με 2 ευρω το κομματι.
Γλουπ!!! Θα αστειεύεσαι... :sealed:

Αν όχι, πες μου που είναι να πάω να τα σηκώσω όλα!!! :happyjump:

ZackVL είπε:
Περίπου στα 270 τεύχοι...
δηλαδή όταν κυκλοφόρησαν είχαν περισσότερη αξία από τώρα?
Κοίτα... Το RAM θεωρώ οτι δεν έχει ιδιαίτερη ζήτηση...

Παρ'όλα αυτά, επειδή είναι πλήρης σειρά, *ίσως* κάποιος συλλέκτης να τα θέλει...

Τώρα, και 2 ευρώ το τεύχος να τα δώσεις, φτάνεις στα 540 Ευρώ...

Αν θες πρόσθεσε και άλλα 10 για το πρώτο τεύχος και έχεις μια ωραία τιμή στα 550 Ευρώ...

Όμως, ξαναλέω, για το RAM, δεν ξέρω αν θα τα δώσει κάποιος αυτά τα χρήματα... Δοκίμασέ το και αν δε δεις προκοπή, παίξε στα 300 Ευρώ η οποία είναι μια "βατή" τιμή...

BTW, για να προλάβω επόμενη ερώτησή σου, αγγελίες πώλησης δεν επιτρέπονται στο retromaniax... :)
 
σας ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας...

αποφάσισα να τα κρατήσω...

αυτά τα αγάπησα και τα μαζεύαμε ένα-ένα και τα διαβάζαμε μανιωδώς...

για εμένα έχουν μεγαλύτερη συνεσθηματική αξία απο 500ευρό...

αν και δεν είναι λίγα για την εποχή που ζούμε...

ίσως κάποτε αποκτήσουν μεγαλύτερη αξία
 
Μεγαλυτερη αξια να αποκτησουν δυσκολα..το ram βγηκε αρκετα αργα και δεν ειναι στους πρωτοπορους οπως το cgo το pixel ή το Η&C...
 
thanx

για τις απαντήσεις σας
 
Κράτησέ τα ή πούλα τα όλα μαζί για 2? το τεύχος. Βρήκα στο Μοναστηράκι το 3ο τεύχος προς 2?. Δυστυχώς για κάποιο λόγο, το συγκεκριμένο περιοδικό δεν έχει αποκτήσει cult status.
 
Επειδή δεν μένω Αθήνα μπορείτε να μου πείτε μαγαζιά στο Μοναστηράκι που πουλάνε κόμικς γιατί μες

το καλοκαίρι θα έρθω και θέλω να πάω σε όσα περισσότερα μέρη μπορώ...
 
ZackVL είπε:
Επειδή δεν μένω Αθήνα μπορείτε να μου πείτε μαγαζιά στο Μοναστηράκι που πουλάνε κόμικς γιατί μεςτο καλοκαίρι θα έρθω και θέλω να πάω σε όσα περισσότερα μέρη μπορώ...
Από δω και πέρα παρακαλώ οι πληροφορίες μέσω πμ καθώς και φεύγουμε από το θέμα αλλά και κάνουμε έμμεση διαφήμιση.
 
Η τιμή ενός τεύχους εξαρτάται από την κατάσταση του περιοδικού, την αρίθμηση του και φυσικά το "όνομα" του. Κατόπιν παίζει ρόλο για πόσα περιοδικά μιλάμε. Άλλο να αγοράζεις μια ολοκληρωμένη συλλογή, άλλο 30 τεύχη και άλλο 5.

Προσωπικά έχω δώσει μέχρι και 5? για μεμονωμένα περιοδικά. Έχω δώσει 10? για τα τεύχη Νο1&10 (πακέτο) του PCMaster.

Έχω δώσει 2? για περιοδικά Pixel & PCMaster σε άριστη κατάσταση

Έχω δώσει 100? για όλα τα τεύχη του User (93 περιοδικά) πακέτο με το βιβλίο Spell Book Τόμος Πρώτος, ειδική έκδοση του User.

Και πάντα τα περιοδικά να είναι είτε σε καλή είτε σε άριστη κατάσταση.

Οπότε δεν βλέπω πως κάποιος μπορεί να δώσει 550 ή και 300? για το RAM. Χωρίς παρεξήγηση προς τον ZackVL, τον τελευταίο καιρό έχουν εμφανιστεί πολλοί στην "πιάτσα" που ανακάλυψαν στο υπόγειο τους παλιά περιοδικά και έχουν την εντύπωση ότι πιάσανε την καλή. Εαν κατάλαβα ZackVL εσύ θέλεις να τα πουλήσεις ακόμα ακριβότερα, λόγο και την "συλλεκτικής" τους αξίας, από την τιμή πώλησης της εποχής? Θα σε στεναχωρήσω αλλά δύσκολο το βλέπω............

Τα παραπάνω δεν απευθύνονται προσωπικά προς τον ZackVL αλλά προς τα γνωστά λαμόγια του χώρου ;)
 
nkary σε ευχαριστώ,

όπως ανέφερα και πρίν για εμένα αξίζουν πολύ περισσότερο απο 100 με 200 ευρό

την έχω αγαπήσει αυτή την σειρά και δεν πρόκειτε να την πουλήσω
 
Δύο δισκέτες δώρο από το RAM. :)

H πρώτη δόθηκε με το τεύχος 19 (Οκτ. '89) και περιείχε [node=713221]πρόγραμμα[/node] για τις εκλογές του 1989, και η δεύτερη δόθηκε με το τεύχος 21 (Δεκ.΄89) και περιείχε demo του επεξεργαστή κειμένου Scriptum της [node= 30888]Memotek[/node].

RAM-.jpg
 
Nemo είπε:
fetch


bonus η 3 1/2 δισκετα του Ram που παραδοξως διασωθηκε
..................
 
Πίσω
Μπλουζα