Κουίζ : Αναγνωρίστε τους επώνυμους από παιδικές φωτογραφίες!

Ωχ! Εγώ καλά-καλά δεν γνωρίζω ούτε τις δικές μου παιδικές φωτογραφίες οπότε δεν είναι να απορώ που δεν την βρήκα, ειδικά αν έγινε γνωστή από το 80 και μετά, αλλά εδώ βλέπω ότι ακόμη και κάποια από τα τσακάλια του φόρουμ σκοντάψανε.
 
Ειναι ξενη τραγουδίστρια ή Ελληνίδα?
 
Ανθή Γιακουμέλου από το συγκροτημα ΚΑΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ;
 
Παραθέτω βιογραφικά στοιχεία για βοήθεια:
Γεννήθηκε στην Αθήνα και μεγάλωσε μέσα σε μια μουσική οικογένεια.
Έχει σπουδάσει από μικρή ηλικία πιάνο, βιολοντσέλο, θεωρία και αρμονία της Μουσικής και Κλασσικό Μπαλέτο .
Στα πρώτα της επαγγελματικά βήματα έχει συνεργαστεί με καλλιτέχνες όπως Αλέξια, Βίκυ Μοσχολιού, Γιάννη Πάριο, Γιάννη Πλούταρχο, Γιώργο Χατζηνάσιο, Λίτσα Διαμάντη, Μιχάλη Χατζηγιάννη, Πασχάλη Αρβανιτίδη, Πασχάλη Τερζή, Στέφανο Κορκολή κ.α.
Έχει ταξιδέψει, περιοδεύοντας με μεγάλα μουσικά σχήματα, σε πολλά μέρη του κόσμου.
Έχει συμμετάσχει σε 2 ελληνικές παραγωγές musical.
Συμμετείχε δύο φορές στη Eurovision ως Backing Vocalist
Είναι γνωστή για τις τρεις δισκογραφικές δουλειές της.
 
Τωρα που βοηθησες κατι γινεται.
Θα ελεγα πως ειναι η Χρυσω Σταματοπουλου. Δεν εβαλες τη Μαντω, αλλα εβαλες την αδελφη της. :)
 
Τωρα που βοηθησες κατι γινεται.
Θα ελεγα πως ειναι η Χρυσω Σταματοπουλου. Δεν εβαλες τη Μαντω, αλλα εβαλες την αδελφη της. :)
Πράγματι είναι η Χρυσώ Σταματοπούλου, αδελφή της επίσης τραγουδίστριας Μαντώς.

Πηγή πρώτης φωτογραφίας


Πηγή δεύτερης φωτογραφίας

Πηγή τρίτης φωτογραφίας

 
Κοιτα ομως να δεις τι γινεται.
Εγω το προσωπο της Χρυσως δεν το ηξερα καθολου, οποτε με σκετες φωτογραφιες δε θα την εβρισκα ποτε. Ξερω τη λυσσα που εχεις με τη Μαντω και αφου ειπες πως δεν ειναι αυτη, σκεφτηκα πως ειναι πολυ πιθανο να ειναι η αδελφη της που μας την ειχες αναφερει σε ενα αλλο θεμα προσφατα. Εγραψες κιολας πως ανηκει σε μουσικη οικογενεια και λεω δεν μπορει, αυτην θα εβαλε.
Εψαξα και βρηκα προσφατες φωτογραφιες της, τις συγκρινα με τις παλιες που μας εδειξες εσυ και ειδα πως ηταν το ιδιο προσωπο.
Οποτε, τωρα τι λες; Να το ανοιξω τελικα το γραφειο ιδιωτικων ερευνων; :D
 
Ποια ειναι η Ελληνιδα ηθοποιος που βρισκεται στην αγκαλια της μητερας της;

1654869891836.jpeg
 
Πίσω
Μπλουζα