Κουίζ με σκίτσα

Η οποία γεννήθηκε το 1887. Ντυμένη μεγαλοπρεπώς καθότι μία από τις μεγαλύτερες θεατρίνες της εποχής της (μου θυμίζει τη Σάρα Μπερνάρ ή τη βαίλισσα Ελισάβετ)
 
Τώρα αναμονή μέχρι το απόγευμα. Σας λέω ότι δεν θα είναι εύκολο διότι τα πρόσωπα ήταν πιο πολύ του θεατρικού χώρου
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τα πιο δύσκολα διότι ήταν κυρίως πρόσωπα του θεάτρου με απειροελάχιστες συμμετοχές σε ταινίες. Το όσκαρ θα ταίριαζε καλύτερα εδώ (χα χα)
 
σκεφτηκα με την αγαπη που εχω για τον παλιο καλο ελληνικο κινηματγραφο,αν ηταν εφικτο να εκτεθουν στο σπιτι του ηθοποιου
Αν δεν έχει γίνει κάτι παρόμοιο, θα μπορούσε να γίνει και έκθεση στο Εθνικό Θέατρο ή άλλο επίσημο θεατρικό φορέα
 
Αν δεν έχει γίνει κάτι παρόμοιο, θα μπορούσε να γίνει και έκθεση στο Εθνικό Θέατρο ή άλλο επίσημο θεατρικό φορέα
Κατά την προσωπική μου άποψη (και με σεβασμό στην καλλιτεχνική ματιά της δημιουργού) τα εν λόγω πορτρέτα θα ήταν ακόμη πιο ενδιαφέροντα και κατάλληλα για έκθεση εάν τους γίνονταν (αν δεν έχουν ήδη γίνει φυσικά..) κάποιες μικροπαρεμβάσεις, ώστε να αποτελούν ακόμα πιο αντιπροσωπευτικά δείγματα των απεικονιζόμενων ηθοποιών… Με απλά λόγια να είναι αναγνωρίσιμα για να γίνονται ευκολότερα αντιληπτά από το ευρύ κοινό.
 
Κατά την προσωπική μου άποψη (και με σεβασμό στην καλλιτεχνική ματιά της δημιουργού) τα εν λόγω πορτρέτα θα ήταν ακόμη πιο ενδιαφέροντα και κατάλληλα για έκθεση εάν τους γίνονταν (αν δεν έχουν ήδη γίνει φυσικά..) κάποιες μικροπαρεμβάσεις, ώστε να αποτελούν ακόμα πιο αντιπροσωπευτικά δείγματα των απεικονιζόμενων ηθοποιών… Με απλά λόγια να είναι αναγνωρίσιμα για να γίνονται ευκολότερα αντιληπτά από το ευρύ κοινό.
Σίγουρα
 
Πίσω
Μπλουζα