Κουίζ με σκίτσα

Μόλις βρεθούν και αυτά, έχετε κάποια ιδέα μήπως ανοίξει νέο κουίζ; Έχω σκεφτεί κάτι αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας /και των άλλων

Μιας που το έχεις με την ζωγραφική θα ήταν πολύ ωραία να υπάρχει κουίζ και με ξένους ηθοποιούς ταινιών
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μιας που το έχεις με την ζωγραφική θα ήταν πολύ ωραία να υπάρχει κουίζ με ξένους χαρακτήρες ταινιών
Δεν είναι δικά μου τα σκίτσα, είναι μιας φίλης μου. Ως ιδέα είχα σκεφτεί να βρεθεί μία ταινία με τρεις λέξεις που την χαρακτηρίζουν
 
πχ. Τωρα που σκέφτηκα
Χριστούγεννα, Κλάρενς, τράπεζα= Μία υπέροχη ζωή (It's a wonderful life) (1946)
ή από ελληνική
τσιγγάνος, πρωτοχρονιά, πίνακας=η κάλπικη λίρα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βέβαια εξαρτάται από τις γνώσεις και αν κάποιος έχει δει/θυμάται μια ταινία. Μη νομίζετε ότι είμαι και ο Θοδωρής Κουτσογιαννόπουλος. Ξέρω εκεί πέρα κάποιες γνωστές
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βέβαια εξαρτάται από τις γνώσεις και αν κάποιος έχει δει/θυμάται μια ταινία. Μη νομίζετε ότι είμαι υπεράνθρωπος κινηματογραφόφιλος. Ξέρω εκεί πέρα κάποιες γνωστές
Κινητή εγκυκλοπαίδεια λέμε! Εύγε!
 
Κοντά είστε. Γενικά έπαιζε δράματα αλλα πέθανε τη δεκαετία του 70
Μάλλον έγινε μπέρδεμα. Ο μεγάλος Νέζερ (γεν 1888) πέθανε το 70 και ο μικρός (γεν 1903) πέθανε τη δεκαετία του 90. Το πρόσωπο πέθανε τη δεκαετια του 70, συγεκριμένα το 1976
 
Μάλλον έγινε μπέρδεμα. Ο μεγάλος Νέζερ (γεν 1888) πέθανε το 70 και ο μικρός (γεν 1903) πέθανε τη δεκαετία του 90. Το πρόσωπο πέθανε τη δεκαετια του 70, συγεκριμένα το 1976
και γεννηθηκε το 1903;
 
προσωπικα αυτους τους 3 ξερω για την χρονια αυτη ,ειναι απολυτα σιγκουρο το 1903;
Με τους παλιους ηθοποιους οι ημερομηνιες γεννησης ειναι ενα προβλημα, αλλά επισήμως έτσι αναγραφεται.. Να τον φανερώσω;
 
Με τους παλιους ηθοποιους οι ημερομηνιες γεννησης ειναι ενα προβλημα, αλλά επισήμως έτσι αναγραφεται.. Να τον φανερώσω;
περιμενετε να παιξει και η φωκια εεεεεεεε η δεσποινιδα εννοω
 
Πίσω
Μπλουζα