Κουίζ με σκίτσα

καιτη λαμπροπουλου
Είχα γράψει για την Κατερίνα Ανδρεάδη: "Τα θερμά μου συγχαρητήρια. Είναι η Κατερίνα Ανδρεάδη ή κυρία Κατερίνα ή Κατερίνα. Το έργο "Η Χαρτοπαίχτρα", η πρώτη διδάξασα της Αλέκας". Η εικονιζόμενη στο 6) είχε παίξει ένα ρόλο με πολλά κοινά στοιχεία. Στο έργο έπαιζαν και ο Βαγγέλης Πρωτοπαππάς και η Ίλυα Λιβυκού. Επίσης έπαιξε μαζί τους και με την Καίτη Λαμπροπούλου σε ταινία

Συγγενεύει με μία από αυτές: Ταϋγέτη, Τζόλυ Γαρμπή, Σαπφώ Νοταρά, Μαλαίνα Ανουσάκη, Κυβέλη
Γεννήθηκε το 1924.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η Μαίρη Λαλοπούλου;
Όχι δεν είναι αυτή. Είναι δύο χρόνια μεγαλύτερη, του 1924. Είχα γράψει για την Κατερίνα Ανδρεάδη στο πρώτο σκίτσο: "Είναι η Κατερίνα Ανδρεάδη ή κυρία Κατερίνα ή Κατερίνα. Το έργο είναι "Η Χαρτοπαίχτρα", η πρώτη διδάξασα της Αλέκας". Η εικονιζόμενη στο 6) είχε παίξει ένα ρόλο στο θέατρο με πολλά κοινά στοιχεία. Στο έργο έπαιζαν και ο Βαγγέλης Πρωτοπαππάς και η Ίλυα Λιβυκού. Επίσης έπαιξε μαζί τους και με την Καίτη Λαμπροπούλου σε ταινία
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είχα γράψει για την Κατερίνα Ανδρεάδη: "Τα θερμά μου συγχαρητήρια. Είναι η Κατερίνα Ανδρεάδη ή κυρία Κατερίνα ή Κατερίνα. Το έργο "Η Χαρτοπαίχτρα", η πρώτη διδάξασα της Αλέκας". Η εικονιζόμενη στο 6) είχε παίξει ένα ρόλο με πολλά κοινά στοιχεία. Στο έργο έπαιζαν και ο Βαγγέλης Πρωτοπαππάς και η Ίλυα Λιβυκού. Επίσης έπαιξε μαζί τους και με την Καίτη Λαμπροπούλου σε ταινία

Συγγενεύει με μία από αυτές: Ταϋγέτη, Τζόλυ Γαρμπή, Σαπφώ Νοταρά, Μαλαίνα Ανουσάκη, Κυβέλη
Γεννήθηκε το 1924.
προσωπικα κολλησα
 
φορτωστε αλλες 2 με αγαπη στους παλιους καλους ηθοποιους μας αυτης της εποχης
Δώστε μου λίγο χρόνο γιατί σήμερα το πρόγραμμα είναι λίγο φορτωμένο. Σημειωτείον οτι για την εικόνα της Κυβέλης Θεοχάρη αναφερόμουν στην χαρτοπαίχτρα Αλέκα από το "Ο Ηλίας του 16ου"
Εννοείται με αγάπη και σεβασμό στους ηθοποιούς που πάντοτε θα ζουν μέσα από τις ταινίες
 
Πίσω
Μπλουζα