Κουίζ : σειρες

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
14.095
Αντιδράσεις
15.418
Τελευταία επεξεργασία:
Δυστυχώς σε εμένα δεν ανοίγει το τεστ ούτε στο Firefox ούτε στον explorer ούτε στο κινητό. Λίγο που το έψαξα το πρόβλημα έχει να κάνει με τους περιορισμούς που έχει ο λογαριασμός του δημιουργού του τεστ στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα. Κρίμα, ήμουν σίγουρη ότι θα τα πήγαινα καλά σ' αυτό το κουίζ.
 
Δυστυχώς σε εμένα δεν ανοίγει το τεστ ούτε στο Firefox ούτε στον explorer ούτε στο κινητό. Λίγο που το έψαξα το πρόβλημα έχει να κάνει με τους περιορισμούς που έχει ο λογαριασμός του δημιουργού του τεστ στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα. Κρίμα, ήμουν σίγουρη ότι θα τα πήγαινα καλά σ' αυτό το κουίζ.
Ωχ δεν ανοίγει κάνε αυτό μπαχαρ

 
Σε τέσσερις ερωτήσεις απάντησα λαθος στις ελληνικές σειρες
 
Και ιδού οι ξενες
 
Και ιδού οι ξενες

Α, εδώ χάλι μαύρο. Από σαπουνόπερες, έχω δει μόνο τη Δυναστεία. Κάποια εποχή, προσπάθησα να δω μερικά επεισόδια της Σάντα Μπάρμπαρα, (θυμάμαι τα είχε μεσημέρι) αλλά δε με τράβηξε και δεν το συνέχισα.
 
Ωχ δεν ανοίγει κάνε αυτό μπαχαρ

15/15 για να κανω αίτηση να κερδίσω μια vegan πιτσα; Τέτοιες γνωσεις αξιζουν πολλά περισσοτερα :D

Και ιδού οι ξενες

Δεν τα πήγα κι άσχημα δεδομένου ότι δεν έβλεπα τίποτε από αυτά. Ότι απάντησα ήταν απ' ότι άκουγα από φίλες της μητέρας μου και συμμαθήτριες. Αλήθεια, ποιος παρακολουθεί ένα σήριαλ για 13 ολοκληρα χρόνια;
 
ΒΡΗΚΕΣ 10 ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
Ντάλια

Καμία άλλη δεν αγάπησε τις σαπουνόπερες όσο εσύ και η Ντάλια του «Παρά πέντε». Ήρθε η ώρα να εισπράξεις τα συγχαρητήριά μας...
 
15/15 για να κανω αίτηση να κερδίσω μια vegan πιτσα; Τέτοιες γνωσεις αξιζουν πολλά περισσοτερα :D



Δεν τα πήγα κι άσχημα δεδομένου ότι δεν έβλεπα τίποτε από αυτά. Ότι απάντησα ήταν απ' ότι άκουγα από φίλες της μητέρας μου και συμμαθήτριες. Αλήθεια, ποιος παρακολουθεί ένα σήριαλ για 13 ολοκληρα χρόνια;
Με έβγαλε Εσμεράλδα , στις ξένες σειρές τα πήγα αρκετά καλα
 
Και αλλο! 78/80
 
Και αλλο! 78/80

Mmmm... 7/10.
 
1. Ατάκες από ελληνικές σειρές: 9/10
2. Καθημερινές σαπουνόπερες : 10/10
3. Ελλην. σειρές για παλιούς : 10/10

Φίλη Bajar,νομίζω πως ήταν σχετικά εύκολες. Τις μισές σειρές δεν τις έχω δει καν (π.χ. "Αναστασία","4",). Άλλες τις ξεκίνησα αλλά στην πορεία τις παράτησα (όπως τη Λάμψη,Καλημέρα ζωή,Παρα πέντε,κλπ) και άλλες τις έχω δει μέχρι το τέλος (π.χ. Ντόλτσε Βίτα,Είσαι το ταίρι μου).
Πάντως σίγουρα για όλες γνωρίζω έστω και λίγα πράγματα (γι'αυτό μου φάνηκαν ψιλοεύκολες).
Είναι όπως ξέρω για το "Όσα παίρνει ο άνεμος".Ταινία που δεν την έχω δει (εκτός από την τελευταία σκηνή),αλλά ξέρω 1-2 ατάκες της ταινίας,τους πρωταγωνιστές (το ζευγάρι μόνο),το πόσα Όσκαρ κέρδισε. "Πράγματα" δηλαδή,που μάλλον θα με ρωτούσαν σε τηλεπαιχνίδι για τη συγκεκριμένη ταινία,σε περίπτωση που ήμουν διαγωνιζόμενος (ε,να μην ξέρω να απαντήσω για να πάρω τα λεφτά?).

Εκτός από τις απαντήσεις που ήξερα 100%, κάποιες τις απάντησα με τη λογική (π.χ. η ερώτηση για την Εσμεράλντα), και μερικές απαντήσεις ήταν στην τύχη (π.χ. το επάγγελμα του Σπυρόπουλου στη "Λάμψη", ή την ερώτηση για τη "Μαρία της γειτονιάς", ή για τα "Ατίθασα νιάτα").
Αυτή που έκανα λάθος ήταν για την "μπύρα", που απάντησα στη τύχη και τελικά έκανα λάθος.
 
Αποτέλεσμα για το κουίζ Ελληνικές σειρές:

Πώς είπαμε το ονοματάκι σου; Μήπως να μας πάρεις και το μεροκάματο; Αν συνεχίσεις έτσι, τότε να το κλείσουμε το μαγαζάκι. Πάντως συνέχισε να παίζεις στο kouiz.gr και σίγουρα θα βρεις και πιο δύσκολα κουίζ!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
80 στα 100

ΣΩΣΤΑ
8

ΛΑΘΟΣ
2


Αποτελέσματα από Ατάκες:

Έχετε απαντήσει λάθος σε 5 ερωτήσεις.

Δεν τα πήγα και άσχημα, δεν έχω δει πολλές από τις σειρές.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αποτέλεσμα για το κουίζ Ελληνικές σειρές:

Πώς είπαμε το ονοματάκι σου; Μήπως να μας πάρεις και το μεροκάματο; Αν συνεχίσεις έτσι, τότε να το κλείσουμε το μαγαζάκι. Πάντως συνέχισε να παίζεις στο kouiz.gr και σίγουρα θα βρεις και πιο δύσκολα κουίζ!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
80 στα 100

ΣΩΣΤΑ
8

ΛΑΘΟΣ
2
Ακριβώς το ίδιο βγήκε και σε μενα
 
Κι εγω 10 σωστές απαντήσεις εχω αλλα σε σύνολο 15 ερωτήσεων.
Μηπως ανανεώνεται το ερωτηματολόγιο?
Δε θυμάμαι ακριβως αλλα κάπου ση μέση των ερωτήσεων εκανα 4-5 σερί λάθη.
 
80/100
 
Πίσω
Μπλουζα