Κουίζ της περούκας

bambinella 100 είπε:
Δεν υπαρχει λογος να αισθανεσαι ετσι, Daredevil. Ειμαι σιγουρη οτι ο περισσοτερος κοσμος δεν τα εχει προσεξει ολα αυτα.
Μπορεί, αλλά κι εσείς ρε παιδιά, έχετε ένα μνημονικό και μια παρατηρητικότητα!... Εμ, μετά πώς να μη νιώθω χαζή που δεν το πρόσεξα! #)
 
D@redevil είπε:
Μπορεί, αλλά κι εσείς ρε παιδιά, έχετε ένα μνημονικό και μια παρατηρητικότητα!... Εμ, μετά πώς να μη νιώθω χαζή που δεν το πρόσεξα! #)
μη στεναχωριεσαι D@redevil,ειμαι κι εγω που δεν ειμαι παρατηρητικη στις ταινιες..καποια πραγματα που ειναι χτυπητα μπορει να τα εντοπισω αλλα τις λεπτομερειες με τιποτα..

ευτυχως που υπαρχουν τα θρεντς και μαθαινουμε συνεχεια πραγματα κι εμεις που δεν εχουμε ιδεα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και στην "Αλίκη δικτάτωρ" σχεδόν σε όλη τη ταινία η Αλίκη φόραγε περούκα (και δε μιλάω όταν ήταν Σαρλώ) και απορώ γιατί το έκανε αυτό... :xm: Να μη σχολιάσω και τις άθλιες περούκες που επίσης φόραγε στο "Πονηρό θηλυκό" και την "Κατάσκοπο Νέλλη"...
 
Δεν ήξερα ότι ο Διαννέλος φορούσε περούκα. :eek:

Όσο για τον Ηλιόπουλο πολύ μου κακοφαίνεται. Διότι στις ταινίες του Φίνο τον βλέπουμε να έχει ένα χαρακτηριστικό στυλ με τα αραιά μαλλάκια του και μετά επί Καραγιάννη αποκτά μαλλί. :p
 
Νομίζω ότι το "νέο" λουκ του Ηλιόπουλου το βλέπουμε επί Φίνου, στις "Κυρίες της Αυλής". Το λουκ αυτό το κράτησε ως το τέλος της ζωής του.
 
Εγω παλι νομιζω οτι το πρωτοβλεπουμε εναν χρονο νωριτερα απο τις Κυριες της αυλης, στην ταινια Φωναζει ο κλεφτης.

Εκει μου φαινεται οτι για πρωτη φορα εχει τοσα μαλλια σε σχεση με τις προηγουμενες ταινιες του.
 
ο Ριζος στην ταινια Ο Νάνος και οι εφτά χιονάτες
 
Ο Νίκος Σταυρίδης στην ταινία "Έλα στον θείο". Φορά ...ξανθιά περούκα, όταν φαντάζεται τον εαυτό ως άγγελο στον καθρέπτη. :)
 
Το κορίτσι του λούνα παρκ.. η Αλίκη Βουγιουκλάκη φόραγε περούκα όταν έβγαινε επί σκηνής...

Επίσης να προστεθεί ότι στο "η Αρχόντισσα και ο αλήτης" δεν έβαλε περούκα μόνο όταν έγινε Πίπης αλλά και όταν ετοιμαζόταν γ τον αρραβώνα..
 
Ηλιόπουλος & Μπάρκουλης είναι τα 2 τρανταχτά ονόματα που εμφανίζοταν με περούκα.Ο Ηλιόπουλος μέχρι το τέλος της ζωής του και ο Μπάρκουλης μέχρι τα μέσα της δεκαετίας του 80. Μπάρκουλης είχε δηλώσει σε συνέντευξη του ότι τον υποχρέωναν οι παραγωγοι των ταινιων να φοράει τις "άθλιες περούκες" όπως είχε πει.
 
και ο Βουτσας στο "20 γυναικες κι εγω" φοραει μια περουκα και αλλαζει ολο το στυλακι του για να μη

τον γνωρισει η γυναικα του Μπεττυ Λιβανου.

Και η Λασκαρη στη ταινια "αιχμαλωτοι του μισους" φοραει διαφορες περουκες. ;)
 
Δανειζομαι τη φωτογραφια απο την katerinak και την παραθετω για να δειξω αλλη μια εμφανιση της Αλικης με περουκα.

Ειναι απο το 1971 και την ταινια Σ'αγαπω.

 
ευχαριστω bambinella:) μου φαινεται παραξενο να βαλει περουκα μονο τη στιγμη που επισκεφτηκαν τη Βερονα,ποιος ο λογος που εγινε αυτο:what::what:
 
Μαλλον για να μην εχει μακρυ μαλλι σαν την Ιουλιετα.

Η Αλικη ηθελε να ειναι μοναδικη. :D :D
 
bambinella 100 είπε:
Μαλλον για να μην εχει μακρυ μαλλι σαν την Ιουλιετα.Η Αλικη ηθελε να ειναι μοναδικη. :D :D
:wait2: :wait2: μαλλον εχεις δικιο,ηθελε να ειναι ξεχωριστη η κομμωση της:biglaugh:
 
εκτος αν την πετυχε σε κανενα περουκαδικο στην ιταλια και ξετρελαθηκε...σου λεει την λανσαρω στην ταινια!!! μπορει σου λεει στο ταξιδι να περασε απο κανενα κομμωτηριο και να της τα φρεσκαρισαν λιγο!!!:wink: τι διαολο τοσες μερες εκατσε το ζευγος ιταλια!!:biglaugh:
 
V.I.Smirnov είπε:
ο Κωνσταντίνου σε μια ταινία με Γκιζελα Νταλι, Ρϊζο και Παπαγιανοπουλο...
προκειται για την ταινια "το γελιο βγηκε απ τον παραδεισο" : gelio.jpg

gelioaptonparad.jpg
 
Στην ταινια "διπλοπενιες" βλεπουμε την Αλικη να φοραει τις παρακατω περουκες : vradiproi,diplopenies,perouka.JPG εδω ερμηνευει το τραγουδι "βραδυ πρωι",
attachment.php


Με περουκινια εμφανιζονται οι "μπουζουξηδες" : Βασιλης Αυλωνιτης,Πετρος Λοχαϊτης και Τακης Κοκοτας

(μαλλον ο Σταματης Κοκοτας πρεπει να ηταν) :

peroukinia.JPG

http://www.youtube.com/watch?v=a_1Y3V2YU_Y

perk.JPG
 
στην ταινια "κοριτσια για φιλημα" ο Κωστας Βουτσας σ ενα χορευτικο που κανει φοραει περουκα :

attachment.php
attachment.php


koritsiagisfilimavoutsas.JPG

v.JPG
 
KOSTAS097 είπε:
ο Ριζος στην ταινια Ο Νάνος και οι εφτά χιονάτες
σ αυτη την ταινια επειδη η Βικυ Βανιτα καποια στιγμη εγκαταλειπει το συγκροτημα "7 Χιονατες" , ο Νικος Ριζος βρισκει τη λυση και μεταμφιεζεται σε 7η Χιονατη για να μπορεσει να εμφανιστει το συγκροτημα

xionat.JPG

xion.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα