[Λίστα] διαφημίσεις (τέλη 80 ως μέσα 90) που δεν έχουν βρεθεί στο internet

katerinak είπε:
καλως ηρθες και καλη χρονια και σε σενα!δυστυχως διαφημιση με τα γαριδακια "φοφικο" δεν υπαρχει ακομη..ειδαμε ομως σε διαφημιση την παλια συσκευασια,δες εδω

για τη fa.ca.d'oro υπαρχουν 1-2 διαφημισεις,δεν ξερω αν αυτη που λες ειναι καποια απ αυτες

για τα αυτοκινητακια σου απαντησε η D@redevil,ομως ουτε για τα σουζακια υπαρχει διαφημιση
Καλως σε βρηκα!! και καλη χρονια να εχεις με υγεια! Αυτα ηταν τα φοφικο, απλα η συσκευασια ηταν πρασινη,δεν εχει ομως καμια σημασια! Ειχα να τα δω! απο το 1992 αμεσως μου ηρθαν πολλες αναμνησεις!

Ειχα πολυ τρελα μ'αυτα! οπως και με τα choco bloom.

Κατι ακομα,υπαρχει στο ιντερνετ η διαφημιση με τις σοκολατες (μεγαλο μεγεθος) που οταν τις ανοιγες ειχε μεσα ενα παζλ;
 
Axilleas1981 είπε:
Καλως σε βρηκα!! και καλη χρονια να εχεις με υγεια! Αυτα ηταν τα φοφικο, απλα η συσκευασια ηταν πρασινη,δεν εχει ομως καμια σημασια! Ειχα να τα δω! απο το 1992 αμεσως μου ηρθαν πολλες αναμνησεις!Ειχα πολυ τρελα μ'αυτα! οπως και με τα choco bloom.
με τις choco bloom υπαρχει διαφημιση,πληροφοριες εδω

Axilleas1981 είπε:
Κατι ακομα,υπαρχει στο ιντερνετ η διαφημιση με τις σοκολατες (μεγαλο μεγεθος) που οταν τις ανοιγες ειχε μεσα ενα παζλ;

μηπως λες για τις disney family;αν και αυτο που ειχαν μεσα δεν ηταν παζλ αλλά μια καρτα

θα δεις εδω τη διαφημιση

Αν θες μια συμβουλη: κοιταξε ολα τα θεματα με τις διαφημισεις,θα θυμηθεις πολλα :)
 
Οχι καμια σχεση με τα disney,αν και αυτη την ειχα ξεχασει #) Αυτη που λεω,ηταν πολυ μεγαλη σε μεγεθος διπλασια σχεδον απο τις κανονικες,και οταν την ανοιγες ειχε ενα παζλ μεσα.

Ειμαι πολυ σιγουρος γι'αυτο που λεω,γιατι ο πατερας μου καθε σαββατο βραδυ μου επαιρνε μια,και ειχα μαζεψει πολλα παζλ.

Μετα τις σταματησαν, το 1992 που πηγαινα γυμνασιο δεν τις εβρισκα με τιποτα.

Συνηθως στα ζαχαροπλαστεια την εβρισκες,αν αυτο που λεω βοηθαει.
 
D@redevil είπε:
Καλα κανεις πλακα ετσι!!! Τρομερη συλλογη ουτε καν ειχα φανταστει οτι τωρα στα 33 μου,θα ξανα εβλεπα ολ'αυτα που ετρωγα στο Δημοτικο.Σ'ευχαριστω πολυ γι'αυτο το ομορφο ταξιδι!! Να'σαι παντα καλα!! #)
 
old fashioned είπε:
Ενας ''κοινος φιλος'' που ανεβαζει συνεχεια διαφημισεις μου ειπε οτι τις εχει αυτες αλλα ακομα στο ''περιμενε'' ειμαστε...υπομονη...
Ποιός είναι αυτός, υπάρχει στο YouTube ή κάπου αλλού;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
warrior21 είπε:
Ποιός είναι αυτός, υπάρχει στο YouTube ή κάπου αλλού;
Ειναι απο το youtube. Ενταξει τωρα αυτο το ανεφερα απλα επειδη ειχαμε μιλησει και μου ειπε οτι εχει τις διαφημισεις που αναζητω. Δεν μου ειπε οτι θα τις ανεβασει συντομα. Ας μην αναστατωνουμε ολο το διαδικτυο για μερικα σποτακια...οκ οποιος εχει ανεβαζει,οποιος δεν εχει δεν ανεβαζει.
 
old fashioned είπε:
Ειναι απο το youtube. Ενταξει τωρα αυτο το ανεφερα απλα επειδη ειχαμε μιλησει και μου ειπε οτι εχει τις διαφημισεις που αναζητω. Δεν μου ειπε οτι θα τις ανεβασει συντομα. Ας μην αναστατωνουμε ολο το διαδικτυο για μερικα σποτακια...οκ οποιος εχει ανεβαζει,οποιος δεν εχει δεν ανεβαζει.
Βρε παιδί μου αυτό σε ρωτάω, πώς τον λένε αυτόν και είναι στο YouTube, μπορείς να μου δώσεις το link σε παρακαλώ;
 
ο notis thom ειναι. :) Εχει κανει εξαιρετικη δουλεια! και εχω εναπωθεσει τις ελπιδες μου σ'αυτον
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
old fashioned είπε:
ο notis thom ειναι. :) Εχει κανει εξαιρετικη δουλεια! και εχω εναπωθεσει τις ελπιδες μου σ'αυτον
Ναι, το ξέρω, τον έχω προσθέσει ως φίλο μου χρήστη στο YouTube, εσύ βέβαια δεν έχεις, αρά δεν μπορείς να τον ρωτήσεις.
 
Ναι μακαρι να βοηθησει! Επισης ψαχνω μηπως υπαρχουν κρυμμενες διαφημισεις απο ποδοσφαιρικους η μπασκετικους αγωνες της εποχης. Αλλα τα περισσοτερα βιντεο ειναι μονταρισμενα με αφαιρεση των διαφημισεων. Που να ξερανε οτι θα τις ψαχνουμε μανιωδως στο μελλον...
 
Παιδιά, επειδή ακροβατούμε στα όρια του offtopic, συνεχίστε το με πμ παρακαλώ! :)

Κρατάμε την χρήσιμη πληροφορία ότι ίσως κάποιες διαφημίσεις ανέβουν στο μέλλον, αλλά από εδώ και πέρα ας μείνουμε στις διαφημίσεις που ψάχνουμε pls! ;)

Θενκ γιου!
 
Μαρμελαδες και μελι LINEA. Περιπου '88 με ΄91
 
Ψάχνω διαφημίσεις playmobil που δεν έχουν βρεθεί,όπως τη διαφήμιση με το σπίτι των playmobil,αλλά και με το νοσοκομείο.Είναι αρχές 1990-91,έχω την εντύπωση ότι από το 1993 μέχρι και το 2005 περίπου δεν ξαναείδαμε διαφημίσεις playmobil.
 
Διαφήμιση κούκλας ΛΑΧΑΝΟΥΛΗ από τη δεκαετία του 90.
 
old fashioned είπε:
Ναι μακαρι να βοηθησει! Επισης ψαχνω μηπως υπαρχουν κρυμμενες διαφημισεις απο ποδοσφαιρικους η μπασκετικους αγωνες της εποχης. Αλλα τα περισσοτερα βιντεο ειναι μονταρισμενα με αφαιρεση των διαφημισεων. Που να ξερανε οτι θα τις ψαχνουμε μανιωδως στο μελλον...
Κι εγώ τις βρίσκω, απ' αυτά τα βίντεο, και κύριως από τα τέλη '90 - αρχές '00, αν και έχουμε και το χρονολογικό όριο στο φόρουμ.
 
1) Διαφήμιση της Delonghi για φριτέζα. Αν δεν κάνω λάθος έπαιζε ο Απόστολος Γκλέτσος.

2) Διαφήμιση του σοκολατούχου γάλατος Carnation.

Και οι δύο είναι από μέσα με τέλη 90's
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Gus είπε:
2) Διαφήμιση του σοκολατούχου γάλατος Carnation.
Και οι δύο είναι από μέσα με τέλη 90's
Gus εψαξες το θρεντ ; μπορει να υπαρχει η διαφημιση του Carnation που ψαχνεις

βρεθηκαν αρκετες
 
katerinak είπε:
Gus εψαξες το θρεντ ; μπορει να υπαρχει η διαφημιση του Carnation που ψαχνεις βρεθηκαν αρκετες
Συγγνώμη, δεν είχα δει το thread! :xm: Έψαξα τις διαφημίσεις (το 2ο link έχει λήξει δυστυχώς) αλλά το τελευταίο link μοιάζει να είναι αυτό που θυμάμαι. Αν όχι το ίδιο, παρόμοιο. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι η μουσική είναι ίδια.
 
Gus είπε:
Συγγνώμη, δεν είχα δει το thread! :xm: Έψαξα τις διαφημίσεις (το 2ο link έχει λήξει δυστυχώς) αλλά το τελευταίο link μοιάζει να είναι αυτό που θυμάμαι. Αν όχι το ίδιο, παρόμοιο. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι η μουσική είναι ίδια.
υπαρχει κι αυτη εδω ,καλο θα ειναι να το ψαξεις ΟΛΟ το θρεντ γιατι ολο και κατι θα βρεις που να εχει ενδιαφερον :)
 
Πίσω
Μπλουζα