Λούνα Παρκ (1974 ΕΙΡΤ)

katerinak είπε:
attachment.php
attachment.php
πηγη
Τσικνοπεμπτη στο "Λουνα παρκ"

Η φωτογραφια ειναι απ το 1978,σε αποκριατικο γυρισμα,με τους ηθοποιους ντυμενους μασκαραδες.Η υποθεση ηθελε τον κυρ Γιωργη και την Ουρανια(Δ.Παπαγιαννοπουλος και Α.Παϊτατζη)να κανουν μπαλ μασκε στο σπιτι με διαγωνισμο καλυτερης μεταμφιεσης.Μετα απο διαφορα ευτραπελα,κερδισε η Αλεκα Στρατηγου,ντυμενη.. καννιβαλος!

Καλη Τσικνοπεμπτη!
Καταπληκτικό Κατερίνα, μπράβο. Έχω μάλιστα την αίσθηση πως ο Δαλιανίδης σε όλες τις σειρές του είχε αποκριάτικο επεισόδιο. Θυμάμαι σίγουρα και στα Καθημερινά, αλλά και στο Ρετιρέ

Καλή Τσικνοπέμπτη και Καλή Αποκριά να έχουμε όλοι μας...
 
Καλη Τσικνοπεμπτη σε ολους σας παιδιά, και να ευχαριστήσω και εγώ την Κατερίνα για το σχετικό πόστ, που οποίου η πρώτη φωτογραφία είναι από το 1977

Ιδού και έχρωμη......

attachment.php


Και μία ακόμα στο κλίμα των ημερών........

attachment.php
 
tsalk είπε:
Καλη Τσικνοπεμπτη σε ολους σας παιδιά, και να ευχαριστήσω και εγώ την Κατερίνα για το σχετικό πόστ, που οποίου η πρώτη φωτογραφία είναι από το 1977
tsalk ευχαριστουμε για τις φωτογραφιες και για τη διορθωση στη χρονολογια
 
Τέλειο το αφιέρωμα. Χίλια μπράβο Τάσο!!!!!
 
Εχω ξαναγραψει για την ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ που εχουν τα αφιερωματα σου, Τασο, αλλα ειμαι τοσο καταπληκτη που δεν μπορω να μην το σχολιασω και δευτερη φορα.

Πραγματικα, αναρωτιεμαι τι αλλο μενει να προσθεσει κανεις σ' αυτα. Δεν χωραει ουτε ενα "και"!!!
 
Μπράβο και από εμένα. Εξαιρετικό αφιέρωμα και παράλληλα συγκινητικός ο επίλογος. Έχουμε ξαναπεί ότι η ρόδα του λούνα παρκ να γυρνάει στην οθόνη μας με τη μουσική του Μίμη Πλέσσα ανάγουν στις πρώτες παιδικές τηλεοπτικές μας αναμνήσεις...
 
Ο Νίκος Δαδινόπουλος και η Μαίρη Ευαγγέλου μιλούν για το Λούνα Παρκ

 


184.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tonytony είπε:
Ο Νίκος Δαδινόπουλος και η Μαίρη Ευαγγέλου μιλούν για το Λούνα Παρκ 


Προβολή συνημμένου 104487
Και μια και μας μίλησαν για το Λούνα Πάρκ το αγαπημένο ζευγάρι, για να δούμε πως περνούσαν στις καλοκαιρινές τους διακοπές.

Το βίντεο είναι από το καλοκαίρι του 1979 όταν παραθέριζαν στην Ραφήνα!

 
Τώρα πρέπει να απαντήσω κιόλας εγώ;

Δυστυχώς θα το επαναλάβω για άλλη μια φορά, τα επεισόδια ή μάλλον οι διάφορες σκηνές από τα επεισόδια που κατάφεραν να διασωθούν είναι πολύ λίγες σε σχέση με τον όγκο των επεισοδίων του λατρεμένου Λούνα Πάρκ.
 
Ντομινό 19/4/1979

1979 04-19 t1104p008 λουνα παρκ τσιβιλικας δαλιανιδης καλεση ιμπροχωρη ντομινο.jpg

Ντομινό 3/5/1979

1979 05-03 t1106p031 μελινα γιωρ γεωγλερης μαρια αστρα βοσκοπουλος λασκαρη ντομινο.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και οι απόκριες αργούν λιγάκι (από Σεπτέμβριο που έχουμε), τα Χριστούγεννα είναι λίγο πιο κοντά!

attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα