Λούνα Παρκ (1974 ΕΙΡΤ)

Το λούνα πάρκ δυστιχώς παιδιά δεν υπάρχει πλεον, εκτός από κάποιες σκηνές από διάφορα επεισόδια τα οποία είχαν παιχτεί (ορισμένα) στην εκπομπή Το σήριαλ των σήριαλ το 1991 και σε επανάληψη το 1995.

Δεν ξέρω αν ο παράγωγος της σειράς ο Ντένης Πετρόπουλος έχει κάτι παράπανω. Προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να έχει κάποια επεισόδια σαν αρχείο.

Πάντως η σειρά πριν ολοκληρωθεί πρόλαβε να δει τα επεισόδια της να γίνονται 333 των 60 λεπτών. Προβλήθηκε από το ΕΙΡΤ στις 11 Ιουλίου του 1974 και το φιλάνε έγινε στις 7 Μαίου 1981. 19,55 κάθε πέμπτη παιζόταν.Κάποια απο τα αποσπάσματα που παίχτηκαν πρέπει να είναι γύρω στο 1978.

Για περισσότερα p.m.
 
Λούνα Παρκ

Τίτλοι αρχής
[edit] Dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από ποια εκπομπή της ΕΤ1 είναι οι τίτλοι του "Λούνα Παρκ"?

Μπορείς να μας περάσεις το βίντεο?

:please:
 
To σήριαλ των σήριαλ - 1991

bernard.c είπε:
Από ποια εκπομπή της ΕΤ1 είναι οι τίτλοι του "Λούνα Παρκ"?Μπορείς να μας περάσεις το βίντεο?

:please:

Δικό σας το video

[video=youtube;qG-lf9hrAMo]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ παθαίνω με αυτή την μουσική !!! :bow: Υπέροχη !!!

Κλασσική ατάκα "Πέντε κρίκοι ,ένα τάλιρο " ...
 
Tsalk, δεν το πιστεύω... :bow:

Φλας μπακ στην παιδική μου ηλικία. Τρελλές θύμησες με τη γιαγιά μου μπροστά στην ασπρόμαυρη ΤιΒι Πέμπτη βράδυ να περιμένουμε να δούμε τον αγαπημένο μας γκρινιάρη!!!

:thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Oύτε εγώ το πίστευα το 1991 όταν το βρήκα (το έβλεπα συνέχεια την πρώτη εβδομάδα), άλλα και κάθε φορά που το βλέπω οι αναμνήσεις μου είναι πολύ έντονες από αυτό το σήριαλ.

Δυστυχώς από 333 επεισόδια υπάρχει απελπιστικά πολύ λίγο υλικό (κάποι κομμάτια επεισόδιων εκεί γύρω στο 1978) τα οποία θα τα δείτε σύντομα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα αποσπασματα αυτα που προβληθηκαν το 1991 απο την εκπομπη "Το σηριαλ των σηριαλ" ειναι απο ενα επεισοδιο απο το καλοκαιρι του 1978. Επισημα η ΕΡΤ λεει πως εχει μονο αυτο το ενα, ανεπισημα ομως εχει και αλλα επεισοδια...
 
Αυτό το ρημαδιασμένο σήριαλ των σήριαλ που στον κόρακα κυκλοφορεί εκεί στην ΕΡΤ και δεν το ξαναπροβάλλουν να σπάσουν οι δέκτες από κόσμο και τηλεθέαση; Α στο καλό πια.
 
Το είχαν βάλει και το 1995 πάλι, την μία και μοναδική μέχρι στιγμής επανάληψη.
 
Δεν έχουμε κάτι παραπάνω από εκείνη την επανάληψη;;;; :what:

Ρε παιδιά, τόσο χρόνια κανείς μα κανείς δε σκέφτηκε να γράψει κάτι;;;;
 
Juanita απ οσο ξερω υπαρχουν αρκετα απο τα τελευταια επεισοδια του Λουνα Παρκ γραμμενα σε κασετες απο καποιους ανθρωπους. Η Ρενα Παγκρατη, μαλιστα, ειχε καμια 15αρια, το ειχε πει και σε ενα αφιερωμα του mega. Το "προβλημα" ειναι να εντοπιστουν αυτοι που τα εχουν. Οσο για το αρχειο της Παγκρατη, ευχομαι να μην κατελειξε στα σκουπιδια...

Η ΕΡΤ σε ολα τα αφιερωματα δειχνει παντα σκηνες απο αυτο το ενα επεισοδιο του καλοκαιριου του 1978 που επισημα εχει καταχωρημενο στο αρχειο της.

Το mega και ο Alpha εχουν δειξει σκηνες απο αλλα επεισοδια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Christo, μπορεί να ανεβεί διαφορετικά;;; :xm:

Δεν μπορώ να δω τα rapidshare :cry:
 
Juanita είπε:
Christo, μπορεί να ανεβεί διαφορετικά;;; :xm:
Δεν μπορώ να δω τα rapidshare :cry:
Ειναι πολυ μεγαλο σε μεγεθος και αυτο για να διατηρηθει η αρχικη ποιοτητα της εικονας που ειναι πολυ καλη. Οποιο απο τα παιδια το κατεβασει ας το περασει στο youtube (αν και προσωπικα δεν μ αρεσει γιατι ριχνει την ποιοτητα της εικονας παρα πολυ).
 
ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ

To 1976 είχε κυκλοφορήσει και το soundtrack του λούνα πάρκ σε δίσκο 33 στροφών, το οποίο επανακυκλοφόρησε το 1995 και σε cd με την φωτογραφία του δίσκου.

Περιλαμβάνει 13 τραγούδια και σκέτς των ηθόποιων της σειράς.
 
Ωωωωωω ευχαριστουμε παρα πολυ Christo!Εξαιρετικο ντοκουμεντο!
 
Απόσπασμα από το Σήριαλ των σήριαλ το 1991

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0UendQ0OSdY]YouTube - Ξ?Ξ� Ξ£Ξ�ΞʽΞ�Ξ�Ξ� Ξ?Ξ©Ξ� Ξ£Ξ�ΞʽΞ�Ξ�Ξ�

Ζητώ συγνώμη για τον κακό ήχο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ζητάς συγνώμη για τον κακό ήχο???Εδώ πήξαμε στο κλάμα.Μπράβο ρε παιδιά..Ελπίζω να βρούμε κάποτε έστω ένα ολοκληρωμένο επεισόδιο που βλέπαμε μικροί....Αλλά και αυτό το λίγο από το καθόλου φτάνει και περισσεύει... ..
 
Kαι εγώ... πλάνταξα...

Μπράβο Τσαλκ :bow: . Σ' ευχαριστούμε!

Αν και τα λόγια είναι πολύ λίγα για να περιγράψουν το συναίσθημα αρα και περιττά...
 
Πίσω
Μπλουζα