Λούνα Παρκ (1974 ΕΙΡΤ)

Ένα μεγάλο μπράβο tsalk για .. τις "Ανασκαφές"

- ρε παιδία αλήθεια υπάρχει τέτοιος τομέας σε ότι αφορά τα τηλεοπτικά και όλα γενικά τα ρετρό, εννοώ κάτι σαν ειδικότητα: Aρχαιολόγος Συντηρητής Τηλεόρασης :) - πέρα από την πλάκα στο εξωτερικό παίζουνε τέτοιοι αρκετοί
 
Dominion είπε:
Ένα μεγάλο μπράβο tsalk για .. τις "Ανασκαφές"
- ρε παιδία αλήθεια υπάρχει τέτοιος τομέας σε ότι αφορά τα τηλεοπτικά και όλα γενικά τα ρετρό, εννοώ κάτι σαν ειδικότητα: Aρχαιολόγος Συντηρητής Τηλεόρασης :) - πέρα από την πλάκα στο εξωτερικό παίζουνε τέτοιοι αρκετοί
Μου άρεσε πολύ αυτή η ειδικότητα "Αρχαιολόγος Συντηρητής Τηλεόρασης (με εξιδείκευση στα σήριαλ της ΥΕΝΕΔ θα πρόσθετα εγώ)
 
Στο εξωτερικό μόνο. Εδώ ευδοκιμεί το "Σβήστης Τηλεοπτικού Αρχείου"!!!
 
stam1370 είπε:
Στο εξωτερικό μόνο. Εδώ ευδοκιμεί το "Σβήστης Τηλεοπτικού Αρχείου"!!!
Στην οποία ειδικότητα τα τζιμάνια της ΕΡΤ είναι πρωταθλητές. (χα χα)
 
@Αρχαιολόγο-Συντηρητή Τηλεόρασης (με εξιδείκευση στα σήριαλ της ΥΕΝΕΔ):

Σε ευχαριστούμε πολύ για όλα τα βίντεο του Λούνα Παρκ - τα πέρασα και στη RetroDB!
 
Μικρά τηλεοπτικά διαμαντάκια με απλούς καθημερινούς ανθρώπους!!!

Ευχαριστούμε Tsalk για μιά ακόμη φορά... Μακάρι να καταφέρεις να "ξεθάψεις" και άλλα τέτοια!.
 
bernard.c είπε:
@Αρχαιολόγο-Συντηρητή Τηλεόρασης (με εξιδείκευση στα σήριαλ της ΥΕΝΕΔ):Σε ευχαριστούμε πολύ για όλα τα βίντεο του Λούνα Παρκ - τα πέρασα και στη RetroDB!
Ευχαριστώ bernard με την σειρά μου (όπως θα είδες λείπει ένα video με κακό ήχο δικό μου το οποίο το έχω κατεβάσει, και έχω ανεβάσει σχεδόν το ίδιο με καλύτερο ήχο. Το δεύτερο στην retrodb).
 
Juanita είπε:
Μικρά τηλεοπτικά διαμαντάκια με απλούς καθημερινούς ανθρώπους!!!
Ευχαριστούμε Tsalk για μιά ακόμη φορά... Μακάρι να καταφέρεις να "ξεθάψεις" και άλλα τέτοια!.
Ευτυχώς για όλους μας ανακαλύπτω ¨καινούργια¨ βίντεο από το Λούνα Πάρκ

Εδώ ο αγαπητός κυρ Γιώργης σχολιάζει με τον δικό μου μοναδικό τρόπο το παγκόσμιο κύπελο ποδοσφαίρου του 1978

(πλάνα από το επεισόδιο του 1978 που η ΕΡΤ έχει μόνο - όπως λέει η ίδια)

http://www.youtube.com/watch?v=2v5Vh
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α ρε κυρ-Γιωργη! Υπεροχος. Να σαι καλα tsalk.
 
picture.php
 
Η κλασσική φωτογραφία του Λούνα πάρκ με όλους τους ηθοποιούς και συντελεστές της σειράς

Thanks johnalepou
 
Και μια σκηνη απο την πρωτη χρονια του Λουνα Παρκ στο ΕΙΡΤ.

[edit] Dead pic [edit]
 
σπανιότατη φωτογραφία Χρήστο. Σε ευχαριστούμε
 
Και ο Χούλιο Ιγκλέσιας πέρασε από το Λούνα Πάρκ. Πέντε κρίκοι ένα τάληρο του λένε οι Γ. Δαλιανίδης και Δ. Λαζαρίδης

picture.php
 
Aχχχχχχχχχ τωρα δεν μπορω να το βαλω στο Κουιζ! :D :D:D
 
tsalk σε ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για τα πολύ συγκινητικά αποσπάσματα που έχεις κατά καιρούς ανεβάσει. Επειδή γεννήθηκα το '75 το Λούνα Πάρκ (και τον Μεθοριακό Σταθμό) κυριολεκτικά τα θυμάμαι να τα βλέπω στην τηλεόραση από τότε που θυμάμαι και τον εαυτό μου. Επειδή ήμουν πολύ μικρός θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι δεν είχα πολυκαταλάβει ποτέ τι ακριβώς έτρεχε... μια σκετς και θεατρικό κομμάτι, μια μουσικοχορευτικά και διαγωνισμοί, μια στο σπίτι του κυρ-Γιώργη με την Ουρανία. Ήταν λίγο ποτ-πουρί και η πρώτη φορά που ερχόμουν αντιμέτωπος με την έννοια της 'σπονδυλωτής' σειράς. Τότε η τηλέοραση διέπλαθε ήθη, δεν τα διέστρεφε, ούτε τα διαστρέβλωνε και πίσω από κάθε τι κρύβονταν κι από ένα δίδαγμα. Αυτό που ήταν σίγουρο ήταν ότι γούσταρα τρελά και δεν έχανα επεισόδιο με τον πολυαγαπημένο κυρ-Γιώργη, που τότε τον έβλεπα λίγο-πολύ σαν τον παππού μου. Όταν είπαν ότι θα προβαλλόταν το τελευταίο επεισόδιο, απλά δεν μπορούσα να το χωνέψω (περιέργως είχα μείνει με την ψευδαίσθηση ότι θα παιζόταν για πάντα)!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όλες αυτές οι καταπληκτικές σειρές θα παίζονται για πάντα στην καρδιά μας. Μεγαλώσαμε με αυτές και δεν μπορεί να γίνει αλλιώς,και ευτυχώς που υπάρχουν αυτά τα αποσπάσματα για να μας τις θυμήζουν. Προσπαθώ τα τελευταία 15 χρόνια να βρώ και άλλες σκηνές αυτών των αγαπημένων μας σειρών (γιατί σίγουρα υπάρχει κάτι περισσότερο από αυτά που ήδη έχω, και ανεβάσει εδώ αλλά δυστυχώς βρίσκω από άλλες πηγές τα πλάνα που ήδη έχω)

Δεν το βάζω κάτω και πιστεύω ότι όλο και κάτι περισσότερο θα βρώ. Άλλωστε ειδικά με το Λούνα Πάρκ έχουν τρελαθεί πολλοί εδώ μέσα (και δικαίως) γιατί ίσως να ήταν και το πρώτο σήριαλ που είδαμε πιτσιρίκια τότε στην τηλεόραση.

Ελπίζω ξαναψάχνωντας το αρχείο μου να βρώ και κάτι που μου έχει ξεφύγει. (αν και έχω την εντύπωση ότι έχω ανεβάσει το σύνολο των πλάνων που έχω ειδικά στο Λούνα Πάρκ)
 
Πίσω
Μπλουζα