[ΜΒ] STAR TREK - Η Πρόκληση Του Κλίγκον

Playmolover

RetroMaNiaC
Joined
3 Δεκ 2007
Μηνύματα
569
Αντιδράσεις
162
Το απέκτησα πρόσφατα με τη μορφή δώρου από ένα φίλο που το το ζήτησα "ευγενικά". Δεν θα πω τίποτα άλλο, ακολουθούν φωτό (υπόσχομαι κάποια στιγμή καλύτερες)....

18607.jpg18608.jpg18609.jpg18610.jpg18603.jpg18604.jpg18605.jpg18606.jpg18611.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όπως τραγούδησε κι ο μεγάλος Χάρρυ Κλυν:

Μου καίγεται το SCSI και το CPU


από τα δάκρυα που τρέχουνε στο keyboard.
 
Σου εύχομαι να έχεις το χρόνο και την καλή παρέα να το παίζετε. Φαίνεται απίστευτα όμορφο. Δύσκολα βρίσκεις τέτοια κομμάτια εδώ.
 
...και αν δε βρεις καλη παρεα, πες μας να περασουμε για κανενα παρτακι :D
 
Με γεια Playmolover!!! Ειμαι φαν του Σταρ Τρεκ οποτε αυτο το παιχνιδι μου φαινεται απλα μοναδικο!!!! :)
 
Όποιoς θέλει να παίξουμε να φέρει και ένα βίντεο κοντά του γιατί το δικό μου έχει κωλύσει εδώ και κάτι χρόνια και αυτή την κασετούλα που έχει μέσα το παιχνίδι δεν την έχω δει ακόμα...

Αφήστε που καλύτερα θα ήταν να την γύρναγα σε DVD γιατί εάν δεν έχει καταστραφεί ακόμα, ο χρόνος δεν θα την αφήσει ανεπηρέαστη και είναι σημαντικό κομμάτι του παιχνιδιού.
 
πωπω!!!! το ειχα δει σε ενα παιχνιδαδικο γυρω στο 93!!!!μπραβο !!
 
Μοναδικο πραγματι.

Ποτε δεν το ειχα παιξει αυτο το παιχνιδι και βασικα δεν ηξερα οτι υπηρχε καν τετοιο παιχνιδι!!!

Σαν φαν του Star Trek εχω να πω οτι.....

Θελω και εγω!!!!!
 
Εχω βρει σε ενα ψιλικατζιδικο στον Κορυδαλλο επιτραπεζιο ΣταρΤρεκ του '80...

(Κι ενα "Σκληροι του Μαιαμι")
 
Αυτό το επιτραπέζιο το είχα αγοράσει και εγώ, και φυσικά τα χάλασα/τα κατέστρεψα όλα...

Η βιντεοκασσέτα παίζει να υπάρχει ακόμα στο πατάρι όμως.

Η ροή του παιχνιδιού κυλούσε ανάλογα με τις οδηγίες στη βιντεοκασσέτα και έπρεπε να είσαι και play/pause όλη την ώρα.
 
Είχα καιρό να κάνω δυνατή ''ρετροεξόρμηση'' και το έκανα την περασμένη εβδομάδα στα μαγαζιά της Αθήνας παρέα με gremlinako!! Ενα από τα ευρήματα ήταν και το star trek καινούριο και ξεχασμένο σε ένα ράφι!! Δε το είχα στο πρόγραμμα αυτό το παιχνίδι αλλά λόγο της συλλεκτικής αξίας σε σχέση με την πολύ καλή τιμή, αποφασίσαμε να το βάλουμε στη συλλογή μας!!

Ενδιαφέρον επιτραπέζιο με την υποστήριξη 60' βιντεοταινίας που σε κρατά σε εγρήγορση όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού!! Αυτό που δεν μου άρεσε είναι τα αυτοκόλλητα παράσημα και οι βαθμοί διακρίσεων!! Θα μπορούσαν να τα κατασκευάσουμε με τρόπο έτσι ώστε να μην είναι αναλώσιμα!!

Συμπληρώνω μερικές ακόμη φώτο, καθώς και ένα βίντεο από το youtube με αποσπάσματα της ταινίας!!

105961.jpg

105960.jpg

105959.jpg

105958.jpg

105957.jpg105956.jpg105955.jpg105954.jpg105952.jpg105962.jpg

105953.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρε boomerακο.... :eek: ....μας εστειλες....:burn:

Τι ειπες τωρα ρε φιλαρακι????!!!! :eek:

Πωπωπωπω....Απιστευτο!!!!! :augenrollen:

Καλοριζικο και αυτο και καλοπαιχτο!!!!! :thumbup:
 
Να σε καλά Σταυράκο!! Πιστεύω αν υπάρχει όρεξη και καλή διάθεση για ''σβούρα'' στα μαγαζιά όλο και κάτι ενδιαφέρον σε καλή τιμή μπορεί να υπάρχει ακόμη!! Γενικά μιλάω!! :)
 
φανταστικο παιχνιδι!

Πρωτότυπο για την εποχη...
 
boomer είπε:
Να σε καλά Σταυράκο!! Πιστεύω αν υπάρχει όρεξη και καλή διάθεση για ''σβούρα'' στα μαγαζιά όλο και κάτι ενδιαφέρον σε καλή τιμή μπορεί να υπάρχει ακόμη!! Γενικά μιλάω!! :)
Καλό εύρημα!! :)

Ένα έχω να πω...χωρίς παρεξηγηςη, ειστε τυχεροί που δε μένω Αθήνα, αυτο μονο, αλήθεια!!

Υ.Γ. Τιμη θα μου πεις σε π.μ.;
 
χαχαχα!! Εντάξει δε νομίζω να υπάρχει λόγος το κρατάω κρυφό. 12 ευρώ το βρήκα ξεχασμένο σε ένα συνοικιακό βιβλιοπωλείο. Για άλλη δουλεία είχα πάει και το ξετρύπωσα από κει που ήταν ''θαμμένο''. Αυτό είναι όλο!!
 
Πολύ καλή περίπτωση!!!

Πραγματικά ζηλευτό!

Ωραίος!
 
Πίσω
Μπλουζα