Μέχρι πόσες ώρες συνεχόμενα έχετε παίξει κάποιο videogame;

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.309
Αντιδράσεις
5.819
Ειναι δεδομενο οτι ολοι μας εχουμε φαει ατελειωτες ωρες σε καποιο η καποια videogames.Γραψτε λοιπον απο 1 εως 5 παιχνιδια που γουσταρατε τοσο πολυ ωστε τα παιζατε για πολλες συνεχομενες ωρες.Φυσικα δεν μετραμε τυχον μικροδιαλειματα για τουαλετα η φαγητο Κανενα δεκαλεπτο ομως οχι παραπανω :D Αν θελετε πειτε μονο της ωρες και τα παιχνιδια η γραψτε και λιγα πραγματα.

Ξεκιναω εγω λοιπον

1.Pacman.Σε διακοπες που ειχα παει με την τοτε κοπελα μου ειχα ανακαλυψει ενα παρακμιακο μπαρακι/καφετρια/μπιλιαρδαδικο που ειχε μεσα ενα tetris και ενα pacman με μοχλο ολοκαινουργιο σε εξαιρετικη κατασταση.Η κοπελα μου δωστης ηλιοθεραπεια,θαλασσα κτλ και παρτης την ψυχη ολη μερα ηταν στην παραλια οποτε ειχα την ανεση μου.Ειχα ξεκινησει λοιπον να παιζω 10 η ωρα το πρωι και κατα της 9 το βραδυ ηρθε να με βρει και να με πει οτι βρηκε κατι γνωστες εκει και να βγαιναμε εξω.Φυσικα εγω σαν καλοκαρδος που ειμαι της ειπα ''οχι μωρο μου πανε με της φιλες σου δεν κολαω εγω''και πηγε λοιπον :D Συνεχισα να παιζω μεχρι της 9 το επομενο πρωι συνολο 23 ωρες ενω ειχα πιει και γω δεν ξερω ποσες μπυρες.Για καλη μου τυχη το μαγαζι δεν εκλεινε νυχτα γιατι επαιζαν παρανομα χαρτια και επαιζαν και μπαρμπουτι σε ενα ψιλοκρυφο δωματιο.Μολις τελειωσα στης 9 το πρωι μετα απο 23 ωρες παιχνιδιου εφαγα σαν ζωο μεχρι που εσκασα και αφου πηγα να δω την δικεια μου που ηταν στην παραλια με της γνωστες της ξαναπηγα στο μαγαζι οχι για pacman αλλα για μπαρμπουτι και μπορω να πω οτι τα πηγα πολυ καλα γιατι εφυγα κατα 500 ευρω πλουσιοτερος :D :award:

2.Τhe legend of zelda a link to the past.To συγκεκριμενο το ειχα αγορασει κανοντας αιματηρες οικονομειες μια παρασκευη απογευμα μετα το σχολειο.ΜΟλις το αγορασα επεστρεψα σπιτι ασχοληθηκα με καποια αλλα πραγματα εκανα μπανιο εφαγα και κατι πιτογυρα για να παρω δυναμεις και το επαιζα 18 ωρες μεχρι που το τερματισα.Μετα εκλεγα την μοιρα μου με την βλακεια που εκανα γιατι που λεφτα για να αγορασω καποιο αλλο παιχνιδι να παιζω :(

3.Τhe legend of zelda ocarina of time.To zelda αυτο κυκλοφορησε τα χριστουγεννα και το ειχα αγορασει το πρωι οταν πηγα σερρες για κατι ψωνια.Μετα γυρισα στο μαγαζι να βοηθησω τον πατερα μου και αφου τελειωσαμε τα μελομακαρονα και ολα τα γλυκα γενικα πηγα σπιτι.Εκεινη την εποχη τα ειχα με ενα πολυ ωραιο μωρο και εκεινο το βραδυ ειχε τα γενεθλια της.Εγω ομως απο την λαχταρα μου με το zelda τα ξεχασα και ξεκινησα να παιζω απο της 12 το βραδυ μεχρι της 1 το μεσημερι συνολο 13 ωρες.Εκανα και τον αρωστο στα ψεματα για χαρη του zelda και δεν πηγα στο μαγαζι αλλα δεν υπηρχε θεμα γιατι ειχαμε τελειωση την δουλεια απο την προηγουμενη μερα.Το αποτελεσμα ηταν να πεσει χοντρο μαλωμα με το μωρο και τα χαλασαμε γιατι δεν πιστεψε το παραμυθι μου οτι ο παππους μου επαθε ενα ψιλοεγκεφαλικο και τον τρεχαμε στο νοσοκομειο.Αυτη νομιζε οτι την απατουσα με μια ξαδρφη της(που οντως γεινοταν παιχνιδι για να λεμε την αληθεια ;) )που να ηξερε οτι την απατουσα με το zelda:DΓια την ιστορια να πω οτι τα ξαναβρηκαμε λιγο καιρο μετα να ναι καλα ο παππους μου με το ψιλοαλτσχαιμερ που ειχε και σε συζητηση μπροστα της και με αυτα που τον ελεγα εγω ειπε οτι οντως επαθε εγκεφαλικο και τον τρεχαμε στο νοσοκομειο.Να σαι καλα παππου απο εκει ψηλα να καμαρωνεις τον εγγονο σου :D

4.Dragon warrior VII.Το συγκεκριμενο το ειχα σε αμερικανικη εκδοση γιατι ποτε δεν κυκλοφορησε ευρωπη.Ειχα ξεκινησει λιγο να το παιζω αλλα για διαφορα θεματα το ειχα παρατηση για καμποσο καιρο.Το παιχνιδι ειναι τοσο μεγαλο και το ειχα τετοια τρελα που σε κατι μινι διακοπες σε μια θεια μου στην καβαλα το επαιζα 20 ωρες συνεχωμενα.

5.Final Fantasy V.Kαι αυτο ποτε δεν ηρθε στην ευρωπη και οταν το επαιξα τελικα με ενθουσιασε παρα πολυ η ιστορια του,γενικα σαν παιχνιδι αλλα και το αναβαθμησμενο job system που ειχε και της τοσες πολλες δουλειες σε σχεση με το final fantasy ΙΙΙ.Ξεκινησα να το παιζω σοβαρα εναν ιουλιο στο εξοχικο μας και το επαιζα σθνεχωμενα 15 ωρες.Μιλαμε σαυτο το παιχνιδι μεχρι να τελειωποιησω ολες της δουλεια και να της παω full level εφαγα και γω δεν θυμαμαι ποσες ωρες.Το καταευχαριστηθηκα παντως.
 
Δεν θυμαμαι ακριβως , αλλα παλιοτερα οταν επαιζα Diablo 2 και αργοτερα Lineage 2 (Δεν ειμαι περιφανος :p ) επαιζα απο το πρωι μεχρι το βραδυ καποιες φορες 12-14 ωρες δηλαδη περιπου .. αυτα εχουνε περασει βεβαια χρονος δεν υπαρχει ουτε ορεξη για τοσες ωρες... τελευταια φορα που επαιξα πολλες ωρες ηταν κανα 8αρο το περασμενο φθινοπωρο με το Xenoblade Chronicles. Τωρα παιζω πολυ χαλαρα αναλογα την μερα απο 0 εως 2 ωρες max , τερματισα το Golden Sun στις 26 ωρες , τερματισα το FF IV στις 27 ωρες και παιζω FF VI εχω παιξει κανα 3ωρο :)

Wally είπε:
Ο Βασιλης ειναι γνωστος καμενος ;) ... τι σου φανηκε παραξενο;; Εμενα να μου εδινες 10 ευρω την ωρα δεν ξερω αν θα αντεχα να παιξω τοσο :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω κλείσει σίγουρα πάνω από 12 -13 ώρες παίζοντας Indiana Jones and the Last Crusade
 
Καλά ,ο Billy Mitchell εκ Σερρών δέν παίζεται ! Δέν είναι μονάχα οι ώρες, αλλα οι ανατροπές και η πλοκή της κάθε διήγησης ! Η ιστορία με το Pacman γίνεται άνετα κομμάτι ταινίας...

Στα δικά μου τώρα, περίπου μία μέρα συνεχόμενο/μονοκοπανιά το Half Life 2. Είχα στήσει ολοκαίνουργιο PC, μονάχα για πάρτη του, με καινούργια οθονάρα, κάρτα γραφικών, όλα στο τέρμα ! Ξεκίνησα με ένα φίλο, και τελικά συνέχισα ολόκληρο το βράδυ, μέχρι το επόμενο (σχεδόν) μεσημέρι, ώσπου να το τερματίσω ! Κάτι τα γραφικά (πώπώ...κοίτα κάτι textures) , κάτι η ιστορία και το gameplay (gravity gun FTW) , κάτι οι μυρωδιές του ολοκαίνουργιου hardware που φρεσκοψηνόταν στο δωμάτιο, απλά δέν μπορούσα να σταματήσω, παρα μόνο για ολιγόλεπτα διαλλείματα για τροφή και τα σχετικά.

Λιγότερο απο μία συνεχόμενη μέρα μου είχαν πάρει αρκετά παιχνίδια στην Amiga πάντως, όπως το Sensible, TV Sports Basketball, Settlers, SimCity, Syndicate...Ξεχνάω μερικά σίγουρα !
 
...έφηβος ξεχάστηκα παίζοντας pirates από το βραδυ μέχρι το ξημέρωμα και πήγα στο σχολείο σαν ζόμπι! 8 ώρες τουλάχιστον όμως...

δεν το έχω ξανακάνει εκτοτε
 
civilization 1 που το επαιζα απο 9 πρωι εως 11 βραδι απλα δεν καταλαβαινα πως περναγαν οι ωρες..βεβαια παντα στο τελός με πονοκεφαλο και συχνα ταση για εμετο αλλα που περναγε αν χαλαρωνα λιγο..

αργοτερα με clives barker undying....τι παιχνιδαρα...

αλλα ολα αρχισαν με b17 the mighty eighth οπου εκανα real time αποστολη στην γερμανια δρεσδη εσσεν κλπ και επιστροφη αγγλια ...συνολικα γυρω στιις 7-10 ωρες...

ναι υπηρξα καμενος....
 
metalcandyman είπε:
Ειναι δεδομενο οτι ολοι μας εχουμε φαει ατελειωτες ωρες σε καποιο η καποια videogames.Γραψτε λοιπον απο 1 εως 5 παιχνιδια που γουσταρατε τοσο πολυ ωστε τα παιζατε για πολλες συνεχομενες ωρες.Φυσικα δεν μετραμε τυχον μικροδιαλειματα για τουαλετα η φαγητο Κανενα δεκαλεπτο ομως οχι παραπανω :D Αν θελετε πειτε μονο της ωρες και τα παιχνιδια η γραψτε και λιγα πραγματα.
Ξεκιναω εγω λοιπον

1.Pacman.Σε διακοπες που ειχα παει με την τοτε κοπελα μου ειχα ανακαλυψει ενα παρακμιακο μπαρακι/καφετρια/μπιλιαρδαδικο που ειχε μεσα ενα tetris και ενα pacman με μοχλο ολοκαινουργιο σε εξαιρετικη κατασταση.Η κοπελα μου δωστης ηλιοθεραπεια,θαλασσα κτλ και παρτης την ψυχη ολη μερα ηταν στην παραλια οποτε ειχα την ανεση μου.Ειχα ξεκινησει λοιπον να παιζω 10 η ωρα το πρωι και κατα της 9 το βραδυ ηρθε να με βρει και να με πει οτι βρηκε κατι γνωστες εκει και να βγαιναμε εξω.Φυσικα εγω σαν καλοκαρδος που ειμαι της ειπα ''οχι μωρο μου πανε με της φιλες σου δεν κολαω εγω''και πηγε λοιπον :D Συνεχισα να παιζω μεχρι της 9 το επομενο πρωι συνολο 23 ωρες ενω ειχα πιει και γω δεν ξερω ποσες μπυρες.Για καλη μου τυχη το μαγαζι δεν εκλεινε νυχτα γιατι επαιζαν παρανομα χαρτια και επαιζαν και μπαρμπουτι σε ενα ψιλοκρυφο δωματιο.Μολις τελειωσα στης 9 το πρωι μετα απο 23 ωρες παιχνιδιου εφαγα σαν ζωο μεχρι που εσκασα και αφου πηγα να δω την δικεια μου που ηταν στην παραλια με της γνωστες της ξαναπηγα στο μαγαζι οχι για pacman αλλα για μπαρμπουτι και μπορω να πω οτι τα πηγα πολυ καλα γιατι εφυγα κατα 500 ευρω πλουσιοτερος :D :award:

2.Τhe legend of zelda a link to the past.To συγκεκριμενο το ειχα αγορασει κανοντας αιματηρες οικονομειες μια παρασκευη απογευμα μετα το σχολειο.ΜΟλις το αγορασα επεστρεψα σπιτι ασχοληθηκα με καποια αλλα πραγματα εκανα μπανιο εφαγα και κατι πιτογυρα για να παρω δυναμεις και το επαιζα 18 ωρες μεχρι που το τερματισα.Μετα εκλεγα την μοιρα μου με την βλακεια που εκανα γιατι που λεφτα για να αγορασω καποιο αλλο παιχνιδι να παιζω :(

3.Τhe legend of zelda ocarina of time.To zelda αυτο κυκλοφορησε τα χριστουγεννα και το ειχα αγορασει το πρωι οταν πηγα σερρες για κατι ψωνια.Μετα γυρισα στο μαγαζι να βοηθησω τον πατερα μου και αφου τελειωσαμε τα μελομακαρονα και ολα τα γλυκα γενικα πηγα σπιτι.Εκεινη την εποχη τα ειχα με ενα πολυ ωραιο μωρο και εκεινο το βραδυ ειχε τα γενεθλια της.Εγω ομως απο την λαχταρα μου με το zelda τα ξεχασα και ξεκινησα να παιζω απο της 12 το βραδυ μεχρι της 1 το μεσημερι συνολο 13 ωρες.Εκανα και τον αρωστο στα ψεματα για χαρη του zelda και δεν πηγα στο μαγαζι αλλα δεν υπηρχε θεμα γιατι ειχαμε τελειωση την δουλεια απο την προηγουμενη μερα.Το αποτελεσμα ηταν να πεσει χοντρο μαλωμα με το μωρο και τα χαλασαμε γιατι δεν πιστεψε το παραμυθι μου οτι ο παππους μου επαθε ενα ψιλοεγκεφαλικο και τον τρεχαμε στο νοσοκομειο.Αυτη νομιζε οτι την απατουσα με μια ξαδρφη της(που οντως γεινοταν παιχνιδι για να λεμε την αληθεια ;) )που να ηξερε οτι την απατουσα με το zelda:DΓια την ιστορια να πω οτι τα ξαναβρηκαμε λιγο καιρο μετα να ναι καλα ο παππους μου με το ψιλοαλτσχαιμερ που ειχε και σε συζητηση μπροστα της και με αυτα που τον ελεγα εγω ειπε οτι οντως επαθε εγκεφαλικο και τον τρεχαμε στο νοσοκομειο.Να σαι καλα παππου απο εκει ψηλα να καμαρωνεις τον εγγονο σου :D

4.Dragon warrior VII.Το συγκεκριμενο το ειχα σε αμερικανικη εκδοση γιατι ποτε δεν κυκλοφορησε ευρωπη.Ειχα ξεκινησει λιγο να το παιζω αλλα για διαφορα θεματα το ειχα παρατηση για καμποσο καιρο.Το παιχνιδι ειναι τοσο μεγαλο και το ειχα τετοια τρελα που σε κατι μινι διακοπες σε μια θεια μου στην καβαλα το επαιζα 20 ωρες συνεχωμενα.

5.Final Fantasy V.Kαι αυτο ποτε δεν ηρθε στην ευρωπη και οταν το επαιξα τελικα με ενθουσιασε παρα πολυ η ιστορια του,γενικα σαν παιχνιδι αλλα και το αναβαθμησμενο job system που ειχε και της τοσες πολλες δουλειες σε σχεση με το final fantasy ΙΙΙ.Ξεκινησα να το παιζω σοβαρα εναν ιουλιο στο εξοχικο μας και το επαιζα σθνεχωμενα 15 ωρες.Μιλαμε σαυτο το παιχνιδι μεχρι να τελειωποιησω ολες της δουλεια και να της παω full level εφαγα και γω δεν θυμαμαι ποσες ωρες.Το καταευχαριστηθηκα παντως.
Εχμ... δεν μου κάνει εντύπωση το πόσες ώρες έπαιξες Pacman... όσο το οτι:

1ον: Έχεις κοπέλα!!!

2ον: Την αφήνεις μόνη της στην παραλία καλοκαιριάτικα!!! και...

3ον: Είσαι σίγουρος οτι θα έβγαινε με φίλες;;;

Πέρα από την πλάκα... εγώ δεν έχω φτάσει τόσες ώρες παιχνιδιού... αλλά τις "παλιές" "καλές" εποχές... τότε που παίζαμε ακόμα adventure στα pc μας... μπορεί να έχω συμπληρώσει και 12ωρο!!!
 
Other_Reality είπε:
Καλά ,ο Billy Mitchell εκ Σερρών δέν παίζεται ! Δέν είναι μονάχα οι ώρες, αλλα οι ανατροπές και η πλοκή της κάθε διήγησης ! Η ιστορία με το Pacman γίνεται άνετα κομμάτι ταινίας...
Καλα ο Βασιλης σε καθε ιστορια του εχει μεσα : εκδρομες ,γκομενες , μπυρες , πιτογυρα , video games:D. Πως καταφερνε και τα κολαγε ολα αυτα μαζι καθε φορα ενας Θεος ξερει :p . ειδικα σε εκεινο το thread με τις ιστοριες τρομου , αν δεν ελεγε οτι ειναι πραγματικα γεγονοτα , αν τα εβλεπα καπου γραμμενα θα ελεγα οτι ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας :D .

-το εν λογω thread για οποιον δεν τα εχει διαβασει!! http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?23119-%D1%E5%F4%F1%EF%F4%F1%EF%EC%E1%EA%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%EA%E1%E9-%EA%E1%F4%E1%F3%F4%DC%F3%E5%E9%F2-%F0%EF%F5-%E2%E9%FE%F3%E1%EC%E5
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ wally Πανο και αλλες 23 επαιζα ανετα.Μετα της 23 ομως της επομενες μερες τον διακοπων οταν ξεκλεβα χρονο ασχολιομουνα με πιο κερδοφορα παιχνιδια που παιζονται με ζαρια ;)

@ Other_reality φιλε αν μπορουσα να γραψω τα πραγματα οπως ακριβως εγειναν με λεπτομερειες θα γελουσατε μεχρι αυριο :D

@stanfromgreece χαχαχαχαχαχαχα ωραιος ρε φιλε :D Το μονο προβλημα που δεν ειχα στην ζωη μου φιλαρακι ειναι οι γυναικες οχι γιατι ειμαι ο ομορφοτερος αντρας στον κοσμο αλλα επειδη ειμαι αυτος που ειμαι.Ειμαι σιγουρος οτι ηταν με φιλες και γιατι της γνωριζα και γω και για καποιον αλλον λογο που δεν μπορω να αναφερω ;) Και αμα εισαι σιγουρος με τον εαυτο σου φιλε οχι μονο στην παραλια αλλα και στην αλλη ακρη της γης την αφηνης να παει :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
E, δεν είμαστε και κορεάτες να αφήνουμε τα μωρά να πεθαίνουν χωρίς γάλα...

Αλλά ο Amstrad 6128 που είχα κάποτε, είχε ξεβαμμένο πληκτρολόγιο στο "Z" και στο "X" από το πολύ Arkanoid (με αυτά τα πλήκτρα πήγαινες δεξιά-αριστερά).

To έπιανα απόγευμα κατα τις 4, και πήγαινα μέχρι 10 το βράδι. Αλλά ένα καλοκαίρι ήταν αυτή η δουλειά, μετά κατάλαβα ότι η ζωή είχε κι άλλα πράγματα...
 
Ajax87 είπε:
Καλα ο Βασιλης σε καθε ιστορια του εχει μεσα : εκδρομες ,γκομενες , μπυρες , πιτογυρα , video games:D. Πως καταφερνε και τα κολαγε ολα αυτα μαζι καθε φορα ενας Θεος ξερει :p . ειδικα σε εκεινο το thread με τις ιστοριες τρομου , αν δεν ελεγε οτι ειναι πραγματικα γεγονοτα , αν τα εβλεπα καπου γραμμενα θα ελεγα οτι ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας :D .
-το εν λογω thread για οποιον δεν τα εχει διαβασει!! http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?23119-%D1%E5%F4%F1%EF%F4%F1%EF%EC%E1%EA%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%EA%E1%E9-%EA%E1%F4%E1%F3%F4%DC%F3%E5%E9%F2-%F0%EF%F5-%E2%E9%FE%F3%E1%EC%E5
...Για αυτό τα ποστ του έχουν μεγάλη αναγνωσιμότητα... :) :p
 
Αν και με είχαν πορώσει στο παρελθόν αρκετά games, δεν αντέχω να κάθομαι "σερί" πολλές ώρες. (συνήθως έχω max το 4ωρο ή 5ωρο - μετά χρειάζομαι break)

Παρ' όλα αυτά, όταν ήμουν πιτσιρικάς και άντεχα περισσότερο, έκανα ένα βαρβάτο σερί απο τις 9 το πρωί μέχρι τις 3 το βράδυ, παίζοντας -τι άλλο- Elite (πρέπει να ήταν μέσα στην πρώτη εβδομάδα που το είχα πάρει, και θυμάμαι υπήρχε και ένα "θεματάκι" με το save). Ενδιάμεσα μάλιστα ήρθε και ένας φίλος μου για "support" και παρέα, αλλά φυσικά το βράδυ έπρεπε πλέον να επιστρέψει σπίτι του.

Σκοπός ήταν η "ανάβαση" σε Elite status, μέσα σε ένα session - κάτι το οποίο προϋποθέτει πως δεν θα υπάρχει χαλαρό παίξιμο α-λα "mr nice guy", αλλά συνεχόμενα kills άνευ εξαιρέσεων (σε όσους δεν έχουν ασχοληθεί ιδιαίτερα με το "άθλημα", να επισημάνω πως η έκδοση του Amstrad δεν είναι όμοια με τις γελοιωδώς εύκολες pc versions όπου στα χίλια kills έχεις "καθαρίσει").

Το εγχείρημα τελικά απέτυχε (έφτασα μέχρι Dangerous - νομίζω), διότι πλην της κούρασης η οποία είχε αρχίσει να με καταβάλλει, η λατρευτή μου μανούλα ξύπνησε στα μαύρα χαράματα, με είδε πάνω απο τον amstrad, και φρίκαρε !! ("ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΠΕΣΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ", κλπ :p ).

Φλέρταρα λίγο με την σκέψη να αφήσω το μηχάνημα ανοικτό και να συνέχιζα την άλλη μέρα, αλλά τον amstrad ως γνωστόν δεν μπορείς να τον "καμουφλάρεις" κλείνοντας μόνο το μόνιτορ αφού από εκεί έρχεται η τροφοδοσία, οπότε... :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμαμαι δυο παιχνιδια, οταν ημουν 15 περιπου, στην αμιγκα φυσικα.

Μια φορα ειχα παιξει DUNE 2 για 8 ωρες και οταν το εκλεισα και ξαπλωσα για υπνο, εκλεισα τα ματια μου και εβλεπα εκρηξεις !!!

Επαιζα colonazition αλλα μου ειχε χαλασει το save στην Α500 και ετσι επαιζα μετα το σχολειο, εκλεινα την οθονη για λιγο αλλα οχι την Α500, μετα επαιζα το βραδυ και παλι εκλεινα την οθονη οταν πηγαινα για υπνο, την αλλη ημερα συνεχιζα κτλ. Καταφερα να το τερματισω χωρις save !!! σε αρκετες ημερες. Φυσικα η Α500 εμενε συνεχεια ανοικτη ολες αυτες της μερες, αθανατα μηχανηματα.
 
@mike: εκεί μάλλον ήταν το δεύτερο σερί μου σε παιχνίδι αλλά όχι τόσες ώρες!

@billy: μπορούσες κάλλιστα να βγάλεις το καλώδιο που συνδέει τον οθόνη με τον υπολογιστή δίχως να βγάλεις το ρεύμα στην οθόνη και το πληκτρολόγιο! Γινόταν αυτό το είχα κάνει
 
Δυστυχώς δεν μου πέρασε απ' το μυαλό κάτι τέτοιο, Σπύρο !! Είχα φοβία με το να τραβάω οποιοδήποτε καλώδιο μηχανήματος όταν δουλεύει...
 
Δεν πρόκειται να βάλω τα κλασσικά 10-12ωρα που έκλεινα με οποιοδήποτε παιχνίδι παθιαζόμουν... Όχι....

Θα σταθώ μόνο στο καθοριστικό σημείο της ζωής μου, που φοβήθηκα ότι ίσως (το "ίσως" για να μεγαλώνει η πρόταση! :p ) ήμουν εθισμένη με το gaming!

Αφορμή το "The longest Journey" (μα, τι κορυφαία ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ!!!!), το οποίο το έπαιξα 20 ώρες σερί, έκανα 9 ώρες διάλειμμα (1 για να πάω και να έρθω στη δουλειά & άλλες 8 για να δουλέψω!) και μόλις επέστρεψα σπίτι, αντί να φάω και να κοιμηθώ, συνέχισα να παίζω άλλες 9 ώρες!...

Το παιχνίδι το τερμάτισα μέσα σε 29 ώρες.... Αν εξαιρέσεις το διάλειμμα για τη δουλειά, δεν έκανα κανένα άλλο διάλειμμα... Καφέδες, κοκα-κόλες, τασάκι & τσιγάρα (τότε κάπνιζα κιόλας! :D ) δίπλα μου. Φαγητό και τουαλέτα, ούτε λόγος! :D

Αλλά το τερμάτισα! (Μα, τι κορυφαία ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ!!!!!) :D
 
Εχω παιξει παρα μα παρα πολλες συνεχομενες ωρες παιχνιδια στην amiga,αλλα σιγουρα εκεινο που δεν μπορω να ξεχασω ηταν το Silent Hill 1 sto ps1.

Ξεκινησαμε με τον κολλητο Σαββατο 10 το βραδυ και τελειωσαμε Κυριακη 10 το πρωι..Φυσικα δεν το τελειωσαμε,γιατι το πηγαιναμε σιγα σιγα και μονο τα σκ,αλλα εκεινο το σκ μαλλον θα μου μεινει αξεχαστο!
 
15 ωρες το Shining the Holy Ark στο Saturn.

Διακοπη μονο για νερο και αποβολη αυτου.
 
Το maxιmum (αν και συμβαινει ολο και ποιο σπανια) ειναι να καθισω απογευμα , και καποια στιγμη ....αργοτερα να ξημερωσει και να σταματησω συνειδητοποιωντας οτι το παρακανα ...

Υπευθυνοι για τα οχι και τοσα πολλα ξενυχτια μου την τελευταια δεκαετια μου 85% ειναι συνηθως καποιο Rpg ,π.χ.τα Gothic,τα Risen,το Oblivion e.t.c.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα