Μήνυμα από Μακρινό Αστερισμό - Children of the Dog Star (1984)

Alkiss77

RetroN00b
Αντιδράσεις
3
Γεια χαρα σε ολους. Το βρηκα και εγω λοιπον μετα απο χρονια, χαρη σε σας παιδια. Βλεποντας τα opening credits στο youtube (ειναι απο τις φορες που σκεφτεσαι ποσο καλο ειναι το ιντερνετ μαζι με τοσα κακα που εχει φερει) και μου ηρθαν οι εικονες παιδι, στο χωριο, που εγραφα κασσετες ηχου στο κασσετοφωνο εξηγωντας την πλοκη της σειρας (οσο μπορουσα) καθως και το σχεδιο που εμφανιζεται στα opening credits. Τι ομορφα χρονια...

dialpistis

RetroN00b
Αντιδράσεις
2
Αναζητώ μια σειρά που επεξε μια φορα στης ΕΡΤ...

Αυτα που θυμάμαι ήταν πως κάτι παιδιά ανακαλύπτουν κάποια κομμάτια ενός πράγματος σε σοφίτα... σε αλλα μερη του χωρίου... που όταν τα συναρμολογουν ....  τα βαζουν σε μια στεγη.... 

Ηταν της ιδιας εποχης με το "Μαγικο βιολι" και ειχε λιγα επισοδια. Τωρα αν ηταν αμερικάνικη θα την έβρισκα.. προφανώς ήταν μεταγλωρισμενη... 

dialpistis

RetroN00b
Αντιδράσεις
2
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ

Children of the Dog Star

Πράγματικα δε πίστευα οτι θα έβρισκα ξανα αυτη τη σειρα. Οπου και να εψαξα δε βρήκα τπτ. Στο post που εδωσες Ξαναθυμήθηκα και το secret Valey που ΕΙΧΑ λησμονησει πραγματικα. 11 χρονο ειχα φάει τα αφτιά των γονιών μου για να παρω μηχανάκι. 

Αξια ανεκτίμητη!!!!! 

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Αντιδράσεις
309
Όλα τα επεισόδια της αγαπημένης σειράς υπάρχουν εδώ και αρκετά χρόνια στo YouTube:

Mandrake

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
98
Όλα τα επεισόδια της αγαπημένης σειράς υπάρχουν εδώ και αρκετά χρόνια στo YouTube:

Και σε torrent είναι πολύ πιθανόν να βρίσκονται και σε καλύτερη ποιότητα. Χωρίς ελληνικούς υπότιτλους όμως, δεν...

Μπλουζα