Μήνυμα από Μακρινό Αστερισμό - Children of the Dog Star (1984)

Γεια χαρα σε ολους. Το βρηκα και εγω λοιπον μετα απο χρονια, χαρη σε σας παιδια. Βλεποντας τα opening credits στο youtube (ειναι απο τις φορες που σκεφτεσαι ποσο καλο ειναι το ιντερνετ μαζι με τοσα κακα που εχει φερει) και μου ηρθαν οι εικονες παιδι, στο χωριο, που εγραφα κασσετες ηχου στο κασσετοφωνο εξηγωντας την πλοκη της σειρας (οσο μπορουσα) καθως και το σχεδιο που εμφανιζεται στα opening credits. Τι ομορφα χρονια...
 
Αναζητώ μια σειρά που επεξε μια φορα στης ΕΡΤ...

Αυτα που θυμάμαι ήταν πως κάτι παιδιά ανακαλύπτουν κάποια κομμάτια ενός πράγματος σε σοφίτα... σε αλλα μερη του χωρίου... που όταν τα συναρμολογουν ....  τα βαζουν σε μια στεγη.... 

Ηταν της ιδιας εποχης με το "Μαγικο βιολι" και ειχε λιγα επισοδια. Τωρα αν ηταν αμερικάνικη θα την έβρισκα.. προφανώς ήταν μεταγλωρισμενη... 
 
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ


Children of the Dog Star


Πράγματικα δε πίστευα οτι θα έβρισκα ξανα αυτη τη σειρα. Οπου και να εψαξα δε βρήκα τπτ. Στο post που εδωσες Ξαναθυμήθηκα και το secret Valey που ΕΙΧΑ λησμονησει πραγματικα. 11 χρονο ειχα φάει τα αφτιά των γονιών μου για να παρω μηχανάκι. 

Αξια ανεκτίμητη!!!!! 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όλα τα επεισόδια της αγαπημένης σειράς υπάρχουν εδώ και αρκετά χρόνια στo YouTube:

 
Όλα τα επεισόδια της αγαπημένης σειράς υπάρχουν εδώ και αρκετά χρόνια στo YouTube:


Και σε torrent είναι πολύ πιθανόν να βρίσκονται και σε καλύτερη ποιότητα. Χωρίς ελληνικούς υπότιτλους όμως, δεν...
 
Πίσω
Μπλουζα