Μίνι ρετρό επιτραπέζια παιχνίδια

vaszio

Retro Member
Joined
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
148
Αντιδράσεις
19
Παιδια εγώ αγόρασα αυτό:

[edit] dead photo [edit]

Χριστούγεννα 2005-06!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όπως διαπίστωσες, ανέλαβα ήδη δράση! ;) (αν κι ακόμα για το internet είμαι στο περίμενε..)
 
vaszio είπε:
Παιδια εγώ αγόρασα αυτό:

Χριστούγεννα 2005-06!
Καλορίζικο !

Και εγώ θα σου τραγουδήσω το τραγουδάκι της (τότε)

τηλεοπτικής διαφήμισης :

"HUNGRY-HUNGRY HIPPOS, ιπποποταμάκια,

HUNGRY-HUNGRY HIPPOS, παίζουν τα παιδάκια !"

λα λα λα !
 
To συγκεκριμένο το είχα λιώσει..οι μπίλιες εκσφεδονίζονταν παντού στο δωμάτιο από τη μανία που πάταγα το μοχλό εχεχε

(κι αυτό σε κάποιο πατάρι πρέπει ακόμα να βρίσκεται)
 
vaszio που το βρηκες αυτο???Το ειχα γυρω στο 1985 αν δεν κανω λάθος...

Candy εισαι πραγματικη συλλεκτρια!!!!

Γενικα και οι δυο σας ειστε πολυ ψαγμενοι μπραβο!!

Δεν περιμενα πως υπαρχουν ατομα που κανουν συλλογη παλια παιχνιδια!

εντυπωσιαστηκα....!!!!!!
 
TA ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
 
καλημέρα και από μένα. Εγώ έχω αρκετά συλλεκτικά επιτραπέζια και κάθε μέρα σχεδόν ψάχνω για κάποια τα οποια για κάποιο λόγο εξαφανίστηκαν από το σπίτι μου ως διά μαγείας και εμφανίστηκαν διαμελισμένα στα ξαδέρφια μου..Anyway ψάχνω για το αναζητώντας πετρέλαιο αλλα όχι αυτό που επανακυκλοφόρησε η EPA (έχω και την έκδοση 1974 και 2005) Ψάχνω πάλι από την EPA αλλα ντελούξ συσκευασία αν καταφέρω να βγάλω φωτό την Γαλλική έκδοση που αγόρασα πριν 2 χρονια θα δείτε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια, ολα αυτα που γραψατε τα ξερω και τα περισσοτερα τα ειχα παρει.

Θα σας σφαλιαρισω ομως γιατι ξεχασατε τα 2 πιο γνωστα επιτραπεζια, στα ποια ειχαμε φαει πολλες ωρες

Μ Ο Ν Ο Π Ο Λ Υ

Σ Τ Ρ Α Τ Ε Γ Κ Ο
 
Να προσθέσω και το ιδιαίτερα εθιστικό RISK. Ειδικά με τουλάχιστον τέσσερις παίχτες… Μπορούσες να χάσεις τη μπάλα σε ένα μόνο γύρο αν δεν είχες λάβει τα μέτρα σου… :cool:
 
PAC-MAN !! Ναι αλλά τι pac-man... επιτραπέζιος ! Είχα αυτό το φοβερό παιχνίδι της TOMY.

toy_tomymagneticmaze.JPG


Το παιχνίδι βασιζόταν στον μαγνητισμό και στην βαρύτητα. Με τον μοχλό μπορούσες και έγερνες την πλατφόρμα του παιχνιδιού και ο pac-man που είχε ρουλεμάν (όπως και τα φαντάσματα) τσούλαγε προς την πλευρά που διάλεγες. Σκοπός σου ήταν να πιάσεις τα φρουτάκια που ήταν σε μεταλλικά "Π" σε σημεία που διάλεγες σε προκαθορισμένο χρόνο, χωρίς να συναντηθείς με τους υπόλοιπους ρουλεμανοφόρους του παιχνιδιού. Μπορεί να ακούγεται απλοϊκό αλλά ήταν τρομερά εθιστικό.

Τιρ. Αν κούναγες με δύναμη και ξαφνικά τον μοχλό μπορούσες να κάνεις άλματα στον Pac-Man πάνω από τα τοιχάκια ή να στείλεις τα φαντασματάκια εκτός παιχνιδιού :D

Δείτε και το site που έχει την φωτό μια και έχει κι'άλλα επιτραπέζια Pac-Man

http://www.zutco.com/toy_game_1.htm

Σήμερα διασώζεται μόνο το χρονόμετρο... το υπόλοιπο το έκανα φύλλο και φτερό.

toy_tomymagneticmaze.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΑΑ+...Πω πω Ρε φίλε!!!!!!! :thumbup: Μια παράκληση το PAC-MAN πόσταρε το σε μια μεγαλύτερη φώτο την θέλω..
 
akmakas είπε:
ΑΑ+...Πω πω Ρε φίλε!!!!!!! :thumbup: Μια παράκληση το PAC-MAN πόσταρε το σε μια μεγαλύτερη φώτο την θέλω..
Δυστυχώς η φωτό δεν είναι δικιά μου... Εμένα το μόνο που μου είχε μείνει από το παιχνίδι ήταν το χρονόμετρο... Βλέπεις μικρός τα παιχνίδια ζούσαν λίγο...... πολύ λιγο....:nervous:
 
Woaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!ΤΑ ΙΠΠΟΠΟΤΑΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!
 
Πωωωω το επιτραπεζιο Πακμαν το ειχαν κατι παιδια και ηταν χασιμο!!!
 
Απο μινι επιτραπέζια είχα (κι ακόμα έχω) το σκορ4 και το Hot Shot Basketball της ΜΒ
 
Πω-πώ το Master mind...! Κλασσική μούρη ο τύπος στη πολυθρόνα με τη Ιαπωνέζα ( ; ) δίπλα του στο εξόφυλλο!.. Παίζαμε πολύ συχνά το παιχνίδι αυτό με φίλους.
 
Καταπληκτικη συλλογη ,τα εχεις ολα ,master mind αγαπημενο.....

Θα ψαξω να βρω καμμια εκδοση Online ,θελω να το ξαναπαιξω. :D
 
Θελω κι εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :)
 
Amigos είπε:
pedia to KASTRA KAI POLIORKITES to exei kanenas?? to 8imaste?? vikings kai barbari axxx kati epoxes..
Πρέπει να βρίσκεται κάπου στο σπίτι των γονιών μου σε κανένα υπόγειο σε mint κατάσταση. Αν υπάρχει ενδιαφέρον, μπορώ να κάνω μια ανασκαφή και να φωτογραφίσω ό,τι βρω, την επόμενη φορά που θα τους επισκευτώ.

Dominion είπε:
TA ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
Είσαι απίστευτος που το θυμήθηκες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα